Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina 12.06.2017 Tarihli TEST Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hümayracan

0
Üye
30 Tem 2015
52
1
8
Emeği Geçen Herkese Teşekkür Eder................. Saygılar Sunarım............ Yolunuz Açık Olur İnşallah.............!

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
@noname34

USB den yükleme için
Gerekenler :
1-winzip veya winrar programlarından birisi pcde yüklü olması gerekir
2-[url]http://www.next.web.tr/attachment.php?attachmentid=9925&d=1497341105[/URL]bu linke tıklayarak indirme işlemini yapın inen dosya görünümüne tıklayıp aç deyiniz (winrarda ortada sihirbaz görüntüsü vardır ona tıkla ) masa üstüne klasör oluşturur klasörü aç içerisinde 2017_06_12_v1437_r1718_2000HD.abs isimli programı sag tıkla kopyala yapıştır ile usb ye at ve menü güncellemeler e gel ses tuşu ile usb den güncellemeye gel altta program yazısı görülür 2017_06_12_v1437_r1718_2000HD.abs ana yazılım altında okeyle yükleme işlemi başlar bitesiye bekle cihaz kapanır ve açılır işlem tamamdır daha sonra fabrika ayarları 1 sekmeye gel okeyle yeni yazılım aktif hale gelecektir.
Not tüm bu işlemlerden önce usb taktıgında menü güncellemeler bölümüne geldiğinde kumandanın alt kısmındaki Mavi tuşa bas bilgileri yedekle kısa bi sürede cihaz bilgileri kopyası usb atar.cihazı güncelledikten sonra bilgileri geri al diyerek tüm kanal server bilgileri cihaza yüklenir.

HayriAtadeniz

0
Üye
13 May 2017
9
0
1
Dediğim gibi o kanal senin bu kanal benim 3 farklı panelde gezdim cihazda herhangi bir sıkıntı görünmüyor.!

Herhangi bir Kanal izlerken, Donarak Cihazın Kilitlenmesi Yüzünden Günde 2-3 Bazen 4-5 defa fişten çekip takmadan kullanamıyorum. ( Power düğmesi bile 10 sn Boot Yapmıyor ) Bu cihazı aldığıma ÇOOOOK Pişmanım. Bir ümitle 12/06 Beta sürümünü yükledim sonuç yine aynı !

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Hayri kardeşim ''Herhangi bir Kanal izlerken, Donarak Cihazın Kilitlenmesi Yüzünden Günde 2-3 Bazen 4-5 defa fişten çekip takmadan kullanamıyorum.'' diyorsunuz.

Size acizane sorum ve tavsiyem olacak .Yeni yazılım yükledim diyorsunuz yüklemeden sonra fabrika ayarlarına döndünüz mü 1. seçenek ile ...dönmediyseniz dönün ve en Az bir gün takip edin döndüğünüz halde devam ediyorsa acaba eski yazılıma ait yedeginizimi yüklediniz (çoğumuz üşendiğimiz için eski kanal listemizi yüklüyoruz bazan ,)
Gelen yazılımların bazıları yazılım iyileştirmeleri ki bunlarda yedek kanal listesi yüklense sorun olmuyor
bazı yazılımlarda sisteme ilave yapılıyor yeni özellikler ekleniyor bu durumlarda Son seçenekle fab ayarlarına dönüp tüm ayarlamaları kanal düzenini yenilememiz gerekiyorki cihazda kararsızlık (data bilgilerinde çakışma) olmasın.Deneyip geri dönüş yazısı yazarsanız bizleri memnun edersiniz.
Sevgi Saygıyla

efe38

0
Üye
28 Eki 2015
35
0
6
degerli ustalarım benim cihazdaki sorun 42 deki tanberg açılan kanallarda kısa kısa donarak hareket ediyor sadece bu kanallarda oluyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
degerli ustalarım benim cihazdaki sorun 42 deki tanberg açılan kanallarda kısa kısa donarak hareket ediyor sadece bu kanallarda oluyor

Merhabalar malum kanalların yayın yapıldığı TP maalesef sıkıntılıdır,özelliklede merkezi sistemlerde oldukça sorunludur.Çanak+lnb ayarınızın tam olduğuna emin olunuz...

HayriAtadeniz

0
Üye
13 May 2017
9
0
1
Hayri kardeşim ''Herhangi bir Kanal izlerken, Donarak Cihazın Kilitlenmesi Yüzünden Günde 2-3 Bazen 4-5 defa fişten çekip takmadan kullanamıyorum.'' diyorsunuz.

Size acizane sorum ve tavsiyem olacak .Yeni yazılım yükledim diyorsunuz yüklemeden sonra fabrika ayarlarına döndünüz mü 1. seçenek ile ...dönmediyseniz dönün ve en Az bir gün takip edin döndüğünüz halde devam ediyorsa acaba eski yazılıma ait yedeginizimi yüklediniz (çoğumuz üşendiğimiz için eski kanal listemizi yüklüyoruz bazan ,)
Gelen yazılımların bazıları yazılım iyileştirmeleri ki bunlarda yedek kanal listesi yüklense sorun olmuyor
bazı yazılımlarda sisteme ilave yapılıyor yeni özellikler ekleniyor bu durumlarda Son seçenekle fab ayarlarına dönüp tüm ayarlamaları kanal düzenini yenilememiz gerekiyorki cihazda kararsızlık (data bilgilerinde çakışma) olmasın.Deneyip geri dönüş yazısı yazarsanız bizleri memnun edersiniz.
Sevgi Saygıyla

ilk fırsatta fabrika ayarlarına dönüp kanal listesini yeniden taratarak düzenleyeceğim, sonucu 1-2 gün izledikten sonra paylaşırım. ( Teşekkürler )

marble

0
Üye
22 Tem 2012
88
13
8
Arkadaşlar, bu yazılımdan sonra sanal kumanda uygulamasını çalıştırabilen var mı ? Bu son yazılımla bizim sanal kumanda tarihe karıştı...

HayriAtadeniz

0
Üye
13 May 2017
9
0
1
ilk fırsatta fabrika ayarlarına dönüp kanal listesini yeniden taratarak düzenleyeceğim, sonucu 1-2 gün izledikten sonra paylaşırım. ( Teşekkürler )

Maalesef sonuç aynı ! Herhangi bir kanal izlemeye başladıktan en fazla bir kaç dakika sonra donunca cihazda pert oluyor, bazen on/off ile bazende fişi çekerek yeniden çalıştırabiliyorum. ( Fabrika ayarları sıfırlandı, kör tarama ile türksat ve astra uydusu tarandı )

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Hayri bey kör taramada bazı sistemlerde hata veriyor örnek 12380 v 30000 olan sembolu 29900 -27500 27490 gibi görüyor şifrelilerde okuyamıyor !!! bilgileri
tüm kanalları sil komutu ve http://www.next.web.tr/showthread.php/5368-UYDU-ARAMA-TP-LiSTESi-(-T%C3%BCm-Uydulardaki-En-Y%C3%BCksek-ve-En-D%C3%BC%C5%9F%C3%BCk-Frekanslar).html bu listedeki izleyecegin uyduya ait 3-4 tp girip network açık halde aratın.

Not : Anten sisteminizde hata yok normal % 60 ve yukarısı olarak varsayılarak cevap verdim.

yine olmaz ise şehrinizdeki yetkili servise veya http://www.next.com.tr/tr-tr adresinden servis bulun

http://www.next.com.tr/tr-tr/iletisim

Yüksel Elektroteknik San. Tic. Ltd. Şti.
Next Elektronik San. Tic. A.Ş.
Nextstar Elektronik Market İç ve Dış Tic. A.Ş.

Battalgazi Mh. Basra Cd No:16-22 34935 Sultanbeyli - İstanbul, Türkiye
Telefon
+90 (216) 592 98 00
Telefon
[email protected]

Son düzenleme:

HayriAtadeniz

0
Üye
13 May 2017
9
0
1
Astra % 94 % 75 Şu an zaplarken şifreli bir kanalda ( Bazen geç açılıyor ) 1-2 saniye bekledim Sinyal Yok! yazıyor ve sıradan daha önce çalışan kanalları zaplıyorum hiçbiri açılmıyor. on/off ile tekrar çalıştı. ( Teşekkürler )

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim Anten bilginizi bi kontrol edin muhtemelen ya dıezeq seçimi hatalı yada dıezeq sıkıntılı ...

imkan var ise en yakın komşu evde cihazı deneyin anlatımınızda lnb cihaz arası hata var kanısı doguyor.
menü > uydu ayarları > dıezeq seçim Turksat ve Astra seçilimi ??? cihazı aç kapada görüntü geliyorsa 1. ihtimal dıezeq çalışmıyor

Denizci abimizin resmi üzerinden bi kontrol edin aynımı
Resim%20002.jpg

Son düzenleme:

HayriAtadeniz

0
Üye
13 May 2017
9
0
1
Abim Anten bilginizi bi kontrol edin muhtemelen ya dıezeq seçimi hatalı yada dıezeq sıkıntılı ...

imkan var ise en yakın komşu evde cihazı deneyin anlatımınızda lnb cihaz arası hata var kanısı doguyor.
menü > uydu ayarları > dıezeq seçim Turksat ve Astra seçilimi ??? cihazı aç kapada görüntü geliyorsa 1. ihtimal dıezeq çalışmıyor

DİSEqC ayarlarım doğru ama yine değişiklikler yaparak denememde bile sonuç aynı.
Türksat DİSEqC 1.0 A / DİSEqC 1.1 OFF Sinyal % 92 - % 93
ASTRA DİSEqC 1.0 B / DİSEqC 1.1 OFF Sinyal % 94 - % 63

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...