Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina 13.06.2018 Tarihli TEST Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Refik

0
Üye
22 Haz 2018
194
36
28
Peki hocam LNB ayarında problem olabilir mi lnbye ince ayar yapması gerek diye düşünüyorum

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Peki hocam LNB ayarında problem olabilir mi lnbye ince ayar yapması gerek diye düşünüyorum

Elbette her türlü olasılığın değerlendirilmesi gerekir sevgili kardeşim.Sorun genel olsa idi bizde de olması
gerekirdi,üstelik bende özel server olduğu halde.Yani çakışmada söz konusu değil bende...

yildirim1954

0
Üye
24 Eki 2013
35
1
8
akhisar -MANİSA
next 2000 mini hd uydu cihazı ile yaptığım kaydı başka next 2000 mini hd uydu cihazında seyredemiyorum.bunun sebebi ne olabilir.next cx hd cihaz ile yaptığım kaydı kamasonic 1512 uydu cihazında seyrediyorum.ustalardan yardım bekliyorum.aynı şekilde next2000 fta cihazda yapılan kaydı başka next 2000 fta cihazında denedim. ondada seyredemiyorum.selamlar.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
next 2000 mini hd uydu cihazı ile yaptığım kaydı başka next 2000 mini hd uydu cihazında seyredemiyorum.bunun sebebi ne olabilir.next cx hd cihaz ile yaptığım kaydı kamasonic 1512 uydu cihazında seyrediyorum.ustalardan yardım bekliyorum.aynı şekilde next2000 fta cihazda yapılan kaydı başka next 2000 fta cihazında denedim. ondada seyredemiyorum.selamlar.

Az önce 2000 CX-HD cihazımda yaptığım kaydı MACHİNA 3D cihazımda rahatlıkla izledim,siz kamasonıc 1512 de neden izleyemediniz ben orasını bilemem.Dolayısı ile 2000 serisinde yapılan bir kaydın diğer bir 2000 Minide yada 2000 CX te izlenememesi diye diye bir şey söz konusu olamaz.! Bu cihazlarda yapılan bir kaydı izleyebilmek için AŞAĞIDA yazacağım yolların izlenmesi gerekir...
1.Önce USB yi cihaza takıyoruz.
2.Kumandanın USB tuşuna basın.
3.Kumandanın SAT tuşuna basın karşımıza gelen pencereden KAYIT SEÇ İZLE üzerine gelin OK leyin.
4.Karşımıza gelen kaydı yada kayıtları OK leyip izleyebilirsiniz artık kolay gelsin...

yildirim1954

0
Üye
24 Eki 2013
35
1
8
akhisar -MANİSA
haydar hocam ben kayıt olayını size eksik anlattım galiba.ben hotbırd uydusu veya diğer uydulardan özel server kullanıyorum.yabancı uydulardan şifreli kanalın (ADULT VEYA BELGESEL)kaydını yapıyorum.diğer aynı modeldeki cihazdan bu kaydı seyredemiyorum. TÜRKSAT uydusundaki FTA kanalların kayıtlarını diğer cihazda izliyorum .selamlar.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar hocam ben kayıt olayını size eksik anlattım galiba.ben hotbırd uydusu veya diğer uydulardan özel server kullanıyorum.yabancı uydulardan şifreli kanalın (ADULT VEYA BELGESEL)kaydını yapıyorum.diğer aynı modeldeki cihazdan bu kaydı seyredemiyorum. TÜRKSAT uydusundaki FTA kanalların kayıtlarını diğer cihazda izliyorum .selamlar.

Şimdi tam olarak ne dediğinizi anladım buna verilecek cevabım kısaca şudur: YASAL yükümlülüklerden dolayı ŞİFRELİ kanalların kayıt olayı MACHİNA ve 2000 serilerinin tümünde yapılan kayıtların diğer cihazlarda izlenmesi KISITLANMIŞTIR.!!!

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
Haydar ustam benim cihaz next 2000 minix internet machina yazılımı indirip rar dan çıkarıyorum sadece abs dosyası olacak şekilde her zaman yaptığım gibi usb ye atıp cihaza taktığımda yazılımı görüyor yüklemeye başladıktan 5 saniye sonra dosya hatalı deyip güncellemiyor sebep ne olabilir acaba.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar ustam benim cihaz next 2000 minix internet machina yazılımı indirip rar dan çıkarıyorum sadece abs dosyası olacak şekilde her zaman yaptığım gibi usb ye atıp cihaza taktığımda yazılımı görüyor yüklemeye başladıktan 5 saniye sonra dosya hatalı deyip güncellemiyor sebep ne olabilir acaba.

Eğer bu başlık altındaki yazılımı indirdiyseniz herhangi bir sıkıntı olmaması gerekir sevgili kardeşim.!

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
Eğer bu başlık altındaki yazılımı indirdiyseniz herhangi bir sıkıntı olmaması gerekir sevgili kardeşim.!

bu başlıktan indirdim ustam hani bilmesem yanlış yapıyorum diyeceğim ama bende 2 adet ve başkalarına aldırdığım cihazlarla birlikte daha önce elli sefer attığım yazılımı dosya hatalı deyip bu yazılımı yüklemiyor next yazılım sitesinden indirdim onda da aynısını dedi şahsen hiç bir şey anlamadım ustama danışayım dedim.

--------------------

ustam aynı yazılımı başka bir pc den indirdim taktım ve oldu acaba winrar dan mı yaptı bilemiyorum çok tşk ederim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
bu başlıktan indirdim ustam hani bilmesem yanlış yapıyorum diyeceğim ama bende 2 adet ve başkalarına aldırdığım cihazlarla birlikte daha önce elli sefer attığım yazılımı dosya hatalı deyip bu yazılımı yüklemiyor next yazılım sitesinden indirdim onda da aynısını dedi şahsen hiç bir şey anlamadım ustama danışayım dedim.

--------------------

ustam aynı yazılımı başka bir pc den indirdim taktım ve oldu acaba winrar dan mı yaptı bilemiyorum çok tşk ederim

Evet muhtemelen WİNRAR versiyonundan olmuştur neyse sorun çözülmüşya önemli olan o kardeşim...

aslancin

0
Üye
1 Eyl 2012
44
27
18
eskişehir
next 2000 minix hd internet machina free server birkaç günden beri bazı yayınları açmıyor biginiz varmı tesekkurler....

halil.3737

0
Üye
7 May 2013
405
384
63
mersin
Next minix

Slm arkads benim next uydumda 2 gun dur internet baglantisi yok diyor kapatim actim modemi ayni sekilde kablolu baglantibyapiyorum hizim da 24 mgb .ne yapabilirim....

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
next 2000 minix hd internet machina free server birkaç günden beri bazı yayınları açmıyor biginiz varmı tesekkurler....

Firmanın bu durumdan haberi var bu drurum için gerekli bildirim yapılmıştı...

Slm arkads benim next uydumda 2 gun dur internet baglantisi yok diyor kapatim actim modemi ayni sekilde kablolu baglantibyapiyorum hizim da 24 mgb .ne yapabilirim....

Sevgili kardeşim cihazı başka bir yerde denemeni öneririm...

zyab1903

0
Üye
13 Ara 2016
123
66
28
Next Destek sayfasından 13 Haziran tarihli yazılımı yüklerken xpanel dosyasını farkettim. Biz bu dosyayı da cihaza yükleyecekmiyiz. Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse iyi olur.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
308
200
43
Next Destek sayfasından 13 Haziran tarihli yazılımı yüklerken xpanel dosyasını farkettim. Biz bu dosyayı da cihaza yükleyecekmiyiz. Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse iyi olur.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O örnek panel dosyası
Eğer size ait panel var ise
Panel bilgilerini o dosyada
Bilgilere göre düzenlersiniz.

Halil kuvat

0
Üye
6 Şub 2017
48
1
8
16 e deki kanallari açmıyor next 2000 hd minix. 1-2 ay öncesine kadar açıyordu cam la. Cihazda mi sıkıntı acaba kanalda mi?

hasanN61

0
Üye
5 Ağu 2018
9
0
1
Arkadaşlar kolay gelsin 1 hafta oldu bu cihazdan alalı.Herşeyi sorunsuz.Birşeyi merak ettim iptv izlerken kayıt etmek mümkün değil sanırım.Bunun bir yolu var mıdır.Teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...