Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina 17.02.2017 Tarihli TEST Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkasalar internet baglantisi kapattinizda kanallar Sari kaliyor sizdeee nasil

IP-TV+VOD+YOUTUBE+YOUTUBE CHANNEL+YOUTUBE LİVE+TAVŞANLAR+FREE SERVER vs.vs uygulamalarının çalışmasını sağlayan internet bağlantısını kesip niçin o bahsettiğiniz uygulamaya takılıyorsunuz.? Kanallar sarı kalsa ne olur beyaz olsa ne olur internet gittimi zaten uydu kısmı hariç cihazda zaten hiç bir şey çalışmaz.!!! Yani kusura bakmayın ama bana bu yazdıklarınız biraz TUHAF geldi lütfen biraz EMPATİ ,cihazda sıkıntılı olan varsa yazın elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım.Ama sizin gibi bu şekilde yazılan hiç bir mesaj kusura bakmayın ama itibar görmez...

irfan09

0
Üye
13 Mar 2016
310
53
28
Haydar usta deyim cozum yoksa ses cikarma bana cevap varsa ses cikar hangi kanal cozuk diyemi bakcam yoksaa yanim sonse daha iyi degilmi en azindan bilinirrr

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Arkadaşlar soru sormak bir sanattır ,bir konuyu bilip bilmemek ise beceri araştırma test etme kısacası tecrübe sonucudur bu tecrübelerde bizlerin yolunu aydınlatan ışıklardır iş ve işlemlerimizi yaparken kolaylıktır.
Bu forumda 5 yılım uydu cihazları ile tanışalı daha uzun yıllar oldu bugün kullandıgımız cihazlarla 15 yıl öncesi kullandıgımız cihazları kıyaslayamıyorum bile sadece ufak bir örnek sadece on oniki kanalı seyredebilmek için bir cihaza 3 -4 farklı yükleme yapardık bi kaona cevirirdik bi snye şimdi thor ve astrada olan yayını otomatik çözüyor cihazlar veya bir tuşa basıyosun key güncelleyor bi tuşla softcam bir tuşla cccam giriyosun diger bi tuşla cihaz serveri.
Cihazımız ne yapıyor bize server ile belirli yayını veriyor bunuda internet ile verdiği için sarı renkte kodlamışlar.
ccamda beyaz renkte barda şifreleme çeşidi yazıyor co gibi
internet yok iken ( Emu olarak ) seyredilenler beyaz renkte kalıyor infoya basıldıgında barda pv- yazıyor.
cccam kullanıyorsanız bilgi tuşunda 150 kart der ama şu şu kanal demez yani 150 adet yayıncının kartı var demektir bu sadece polsat grubuda olabilir bbcde +18 de ama kesin olan açılabilen kanalların yayınlarıdır ve gün geçtikçe beşer onar kart cihaza geçiyorlar.

şimdi bu cihaz serveri 500 kanal verir diyerek bi kaide varmı yok kaldıki ücretli olan serverlar bile kesin sayı veremez iken Bizlere düşen ''Su Akarken İçmek mi yoksa su bardagı ilemi içsem ince belli bardaklamı demekmi Asl olan su içmektir.
Sevgi Saygılarımla
NOT:
Daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler için buyrun efendim asıl muhatabına sorun ve yanıtınıda aldıgınızda bizleride bilgilendirin bizlerde bilgilenelim ögrenelim.

371852.jpg

Son düzenleme:

ercanbero

0
Üye
3 Eki 2016
47
0
6
Yazılımı yükledim ve fabrika ayarlarından kullanıcı ayarlarını sıfırladım. Sonra baktım Astra 19'daki bazı +18 kanallar listeden kaybolmuş. Tekrar fabrika ayarlarına alıp, cihazı kapatıp açtığımda sorun çözüldü.

Delila

0
Üye
17 Ocak 2017
3
0
1
Redline cihazda girdiğim xpanel hesabını next 2000 macina internet cihaza atmak istiyorum fakat next 2000 de port a ne yazılır redlane de port seçeneği yok yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Redline cihazda girdiğim xpanel hesabını next 2000 macina internet cihaza atmak istiyorum fakat next 2000 de port a ne yazılır redlane de port seçeneği yok yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler

Hesabınızın linkini http : olmadan önce adresi yazın adresin sonunda : vardır delila.net:8000 gibi porta : sonuda yazanı yaz (8000 ,80,25461 gibi) sonra live dan sonraki kulladı kısmı sonra & sonrası şifre

xtream panele giriş yapacagımız alanlar
-------adres------port------------------------kul.adı------şifre
next.web.tr:8000/get.php?username=Delila&password=Delila1&type=m3u

Son düzenleme:

yurdal

0
Üye
30 Kas 2015
15
18
3
Ustaları Merhaba, Next minix 2000 hd internet machina receiver yeni aldım ve bu siteden uygun wifi gibi bilgileri alarak kurulum yaptım. Yazılım guncelleme den ana yazılım yaptım 30sn sürdü ve yüklenecek yazılım yok yazısı çıktı kanallari yükledim uygulamalara baktığımda iptv ve tavşan gorunmuyor bunun için M+ tuşu ve internet Portalında girdim kırmızı tuşa bastım şifre göstergesi çıkmıyor veayrica ve ayrıca reset için fabrika ayarlarına girdi 1 nolu secenek görünmüyor kullanıcı ayarlarını silme,kanal listelerini silme,server bilgilerini sil , key bilgilerini sil gibi yazılar çıkıyor. Ayrıca tek kanal eklemeyi nasıl yapabilirim .Ilgilenirseniz çok sevinirim.SimDidem çok teşekkürler.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
@Yurdal kardeşim hayırlı olsun güle güle kullan cihazını .
önce 1. mesajdaki http://www.next.web.tr/attachment.php?attachmentid=9798&d=1487606580 -yazılımı indir zipden çıkart usb kaydet sonra cihazına usb tak usb güncellemede yazılım görükür okeyle ve yükle.-sonra uydu ayarlarına gir sisteminde olan uyduları seç ve dıeseq girişini tamamladıgında önce türksatı şifresiz network açık aramanı yap varsa hotbırt vs uyduları tarat şifrelileride tarattıktan -sonra kanal düzenlemeni yap.(Kurulum Otomatik Arama yazısı üzerinde ses tuşu ile tp arama kör tarama vb seçebilirsin renkli tuşlar ilede tp ekle sil yaparsın.) -İnternet baglantını yapılandır kablolu kablosuz olarak .-varsa günlük veya ücretli cccam bilgilerini yükle açık yaparak kaydet.daha sonra !- ıptv tuşuna bas sat tuşunda seçenekler mevcuttur ister cihaz serverindan gelenleri istersen usb kişisel ile veya xtream 1 2 3 ... 9 ıptv bilgilerini girerek kaydet ve mavi tuşla güncelleye bas. daha sonra -menü internetden güncellemeye gel ses tuşu ile ana yazılım degiştir softcam ve key güncellemesinide yap bu arada çayına içmek için son bir işlem kaldı .tüm işlemler bitti ise menü internetden güncelleme bölümüne gel usb takılı olarak- mavi tuşa bas cihaz yedegini kaydet ve :cay: Afiyetle içiniz.

Not:
m+ basınız ses tuşu ile yazılım güncelleme ile hava durumu arasında ufak > üzerine geliniz okeyleyin şifre sorar 1234 işlem tamam.

aLy307.jpg

Son düzenleme:

Synche

0
Üye
28 Ara 2016
3
0
1
Site yetkililerine ve tüm üyelere selamlar, böylesine güzel bir destek forumu yarattığınız için teşekkür ediyorum. Buradaki tavsiyeler ile Next 2000 HD cihazını satın aldım ve paylaştığınız yazılım ile uydu alıcımı en son sürüme güncelledim. Uydudan inanılmaz memnunum. Umarım bu cihaza olan desteğiniz uzun yıllar devam eder. Saygılarımı sunuyorum...

gfbslh

0
Üye
14 Ocak 2013
219
83
28
istanbul
Bu cihazdan almayı düşünüyorum ancak bi kaç sorum olacak kullanan arkadaşlara,

PowerVu,Tanberg,Biss ve ccam özellikleri varmı
HD VE SD Görüntüsü nasıl
Kanal geçiş hızı nasıl

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Site yetkililerine ve tüm üyelere selamlar, böylesine güzel bir destek forumu yarattığınız için teşekkür ediyorum. Buradaki tavsiyeler ile Next 2000 HD cihazını satın aldım ve paylaştığınız yazılım ile uydu alıcımı en son sürüme güncelledim. Uydudan inanılmaz memnunum. Umarım bu cihaza olan desteğiniz uzun yıllar devam eder. Saygılarımı sunuyorum...

Aleyküm selam kardeşim cihazdan memnun olmanız bizi ziyadesi ile memnun etmiştir,destek olayına gelince o konuda KESİNLİKLE gözünüz arkada KALMAYACAK her daim BURADAYIZ evelallah.Bu arada teşekkürler bizden siz değerli kullanıcı kardeşlerimize...

Bu cihazdan almayı düşünüyorum ancak bi kaç sorum olacak kullanan arkadaşlara,

PowerVu,Tanberg,Biss ve ccam özellikleri varmı
HD VE SD Görüntüsü nasıl
Kanal geçiş hızı nasıl

Sevgili kardeşim sorularıza nacizana cevap vermeye çalışayım...
1.Powervu+Tandberg+Biss+1 yıllık Free-server cihazda mevcuttur.(Ayrıca Cccam hesabı girilebilmektedir.)
2.Cihaz gerek HD gereksede SD yayınlarda görüntü gayet BAŞARILIDIR.
3.Kanal geçiş hızıda gayet iyi şekilde ve tatmin edici zaman süresi içinde olmaktadır.

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
arkadaşlar next 2000 cihazımda bi kaç kanal silmek istediğimde bütün kanallar siliniyor.4 adet uydu dan yayın alıyorum...kanal silme esnasında cihaz donma yapıyor.fişten söküp taktıgımda tüm kanallar silinmiş olarak cihaz açılıyor.bu neden kaynaklanıyor.nasıl düzeltebilirim?iki gündür üçüncü defa kanal yüklemesi yapmak zorndayım ve kanalları yeniden sıralamak durumundayım?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
arkadaşlar next 2000 cihazımda bi kaç kanal silmek istediğimde bütün kanallar siliniyor.4 adet uydu dan yayın alıyorum...kanal silme esnasında cihaz donma yapıyor.fişten söküp taktıgımda tüm kanallar silinmiş olarak cihaz açılıyor.bu neden kaynaklanıyor.nasıl düzeltebilirim?iki gündür üçüncü defa kanal yüklemesi yapmak zorndayım ve kanalları yeniden sıralamak durumundayım?

Merhabalar kardeşim...
1.Cihazınızda hangi yazılım yüklü.? Cihaz versiyon bilgisine bakabilirsiniz.! ( Verilen en son 20 Şubat yazılımı ile cihazda kanal silinmede yaşanılan donma ve kilitlenme sorunu giderildi.)
2.Usb ye yedek kanal listenizi almadınızmı.? ( Böylece zaman kaybı yaşamamış olursunuz.)
3.Kanal silme işini nasıl yapıyorsunuz.? ( Cihazda ister tek kanal silmede,ister işaretlenen kadar kanal silmede nede tp de tüm kanalları sil seçiminde hiç bir sorun yok.)

gfbslh

0
Üye
14 Ocak 2013
219
83
28
istanbul

Sevgili kardeşim sorularıza nacizana cevap vermeye çalışayım...
1.Powervu+Tandberg+Biss+1 yıllık Free-server cihazda mevcuttur.(Ayrıca Cccam hesabı girilebilmektedir.)
2.Cihaz gerek HD gereksede SD yayınlarda görüntü gayet BAŞARILIDIR.
3.Kanal geçiş hızıda gayet iyi şekilde ve tatmin edici zaman süresi içinde olmaktadır.

Hocam verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim bu cihazı almaya karar verdim.

1 yıllık Free-server cihazda mevcut olduğunu söylediniz,peki belirli yerlerde satılan cihazlardamı bu geçerli yoksa herhangi bir satan yerden de alınması durumunda 1 yıllık Free-server varmıdır.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
1. seçenekle cihaz kull bilgilerini resetle.
Arama sonlandı kanal listeni hazırlamak için kanal sil işaretledin ve son kanala geldin aşagı tuşuna bas 1 kanalına gel infoya i bas sonra mavi tuş bas işlemi bitir.yedegini al usb ye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...