Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina 25.11.2016 Tarihli Yazılım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lhs_lhs

0
Üye
4 Nis 2013
46
36
18
acil yardım lütfen cihazı bugün aldım son güncellemeyi usb ile yaptım. Güncelleme yaptıktan sonra fabrika ayarlarından hangi bölümünden sil seçeneğini yapayım

mehmetsary

0
Üye
1 Eki 2016
4
0
1
Yazılımı yükledikten sonra tplink wifi çalışmıyor wifi şifresini giriyorum kaydetmiyor motorlu çanak aldım bütün uydularda kanalların olduğu kanal listesi var mı?

arhir

0
Üye
21 Tem 2013
8
0
1
emegi gecen tüm dostlara teşekkurler.
sayenizde , iyiki bu cihazı almışım diyorum. :) tekrar teşekkurler.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Sizin amacınız üzüm yemekmi yoksa bağcıyı dövmekmi.? Eğer derdinizi anlatmak istiyorsanız BURADA SAKİN OLMAYI ÖĞRENECEKSİNİZ.! Bu işlerden ne kadar anlıyorsunuzda bu şekilde ahkam kesiyorsunuz.! Sizi muhatap alıp o sözü edilen sıkıntı için bilgi veriyorum siz kalkmış bana hesap sormaya çalışıyorsunuz.! Gidin derdinizi NEXT firmasına anlatın burası BİLGİ ve PAYLAŞIM forumudur,burada GÖNÜLLÜLÜK esasına göre yardım yapılır.!! Bende MARCO paşa değilim anladınızmı.!!!

Sevgili kardeşim sanırım yanlışınız var cihazın yazılımı bu marka Wifileri tanımamaktadır.Bu cihazla uyumlu olan wifi AŞAĞIDADIR ...

http://www.nextburada.com/urunara?search=true&srchtxt=Next YE 7601 USB WiFi

haydar ustam tplink 727 çalışıyor bilgisi geldi bana sanırım aynı çip 7601 ile machina3d dede çalışıyor bu model

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar ustam tplink 727 çalışıyor bilgisi geldi bana sanırım aynı çip 7601 ile machina3d dede çalışıyor bu model

Sevgili kardeşim ortada bir yanlışlık olmasın sakın.! Machina daki WİFİ ler ile 2000 HD deki WİFİ ler FARKLI çipsetlere sahiptirler.! Belki söz konusu model 2000 hde çalışabilir fakat machinada çalışacağını sanmam.! Keşke bu model her iki cihazdada çalışsa bu olayı bir takip edelim kardeşim...

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113

Sevgili kardeşim ortada bir yanlışlık olmasın sakın.! Machina daki WİFİ ler ile 2000 HD deki WİFİ ler FARKLI çipsetlere sahiptirler.! Belki söz konusu model 2000 hde çalışabilir fakat machinada çalışacağını sanmam.! Keşke bu model her iki cihazdada çalışsa bu olayı bir takip edelim kardeşim...

abim machina3d de birden fazla wifi kullanılabiliyor biliyorsun tplink 727 de var bunun içinde buradaki videoda tanıtımda kullanıyor 2.15 dakikaya bak abim
mini 2000 de tek destekliyor dendi 7601 çipset ama aldığım bilgiye göre son yazılımı attıktan sonra tplink 727 wifiyi takıp denemiş şu anda onu kullanıyorum dedi tanımış ( kendisinde sadece mini 2000 machina var )burada bazı arkadaşlarda önceki yazılımda kullanıpta son yazılımda kullanamadıklarını yazıyorlar durum ilginç
mini 2000 hd sadece 7601 destekliyorsa o zaman bu tplink çipsetide aynı demekki yok farklıysa seçenekler çoğaldı demektir

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
abim machina3d de birden fazla wifi kullanılabiliyor biliyorsun tplink 727 de var bunun içinde buradaki videoda tanıtımda kullanıyor 2.15 dakikaya bak abim
mini 2000 de tek destekliyor dendi 7601 çipset ama aldığım bilgiye göre son yazılımı attıktan sonra tplink 727 wifiyi takıp denemiş şu anda onu kullanıyorum dedi tanımış ( kendisinde sadece mini 2000 machina var )burada bazı arkadaşlarda önceki yazılımda kullanıpta son yazılımda kullanamadıklarını yazıyorlar durum ilginç
mini 2000 hd sadece 7601 destekliyorsa o zaman bu tplink çipsetide aynı demekki yok farklıysa seçenekler çoğaldı demektir

Sevgili kardeşim gerçektende çok ilginç iki ayrı durum var ortada birine olurken diğerine olmaması.! Keşke her iki cihazda birden çalışan bir model olsada her cihaza farklı bir wifi alma durumu olmasa... Ya o olmayan arkadaşla irtibatın varsa eğer önce USB ye bir yedek alsın sonrada 1 nolu seçenek ile fakrika ayarı yapsın bakalım durum ne gösterecek.!

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Sevgili kardeşim gerçektende çok ilginç iki ayrı durum var ortada birine olurken diğerine olmaması.! Keşke her iki cihazda birden çalışan bir model olsada her cihaza farklı bir wifi alma durumu olmasa... Ya o olmayan arkadaşla irtibatın varsa eğer önce USB ye bir yedek alsın sonrada 1 nolu seçenek ile fakrika ayarı yapsın bakalım durum ne gösterecek.!

irtibatım yok ustam 29. mesajda yazmış arkadaşımız öncekinde oluyordu son yazılımda olmuyor diye ama benim dediğim arkadaş şu an sorunsuz kullanıyor onunla irtibatım var ama sorun yok gayette memnunum dedi saygılar ustam

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
irtibatım yok ustam 29. mesajda yazmış arkadaşımız öncekinde oluyordu son yazılımda olmuyor diye ama benim dediğim arkadaş şu an sorunsuz kullanıyor onunla irtibatım var ama sorun yok gayette memnunum dedi saygılar ustam

Vallahi bu bence çok iyi haber her iki cihazdada çalışan bir wifi nihayet ortaya çıkmış o zaman...

regedit

0
Üye
17 Kas 2016
26
0
1
Sevgili kardeşim bu seçim tamamen sizin nasıl bir düşünce içinde olduğunuza bağlıdır,tabii birde bütçe meselesine artık hangisi sizin kafanıza yatarsa...

Haydar bey machina 3d eski bi cihazya bu 2000 hd nin yanında.şimdi önümüzdeki dönemde machinanın desteği biter diye düşündüm,bitmezsede azalacak malum.kullanım amacım şöyle ki yazılım desteği olan,tandberg powervu gibi şifreleme destekli ,seyirturk vod youtube desteği olan nextin en iyi cihazı hangisi sizce?teşekkür ederim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar bey machina 3d eski bi cihazya bu 2000 hd nin yanında.şimdi önümüzdeki dönemde machinanın desteği biter diye düşündüm,bitmezsede azalacak malum.kullanım amacım şöyle ki yazılım desteği olan,tandberg powervu gibi şifreleme destekli ,seyirturk vod youtube desteği olan nextin en iyi cihazı hangisi sizce?teşekkür ederim

Şimdi sevgili kardeşim machina piyasaya çıkalı nerdeyse 4 seneyi geçti galiba,ve yazılım desteği gerekli görülen ne varsa eklenip halada sürüyor.Ama nereye kadar ben orasını bilemem ama şunu bilin MACHİNA serisi NEXT firmasının tabiri caiz ise AMİRAL GEMİSİDİR.Gelelim 2000 Hd ye cihaz piyasaya çıkalı çok kısa bir süre olmasına rağmen baya yol alındı.Yalnız bu seyirtürk olayı ne machinada var nede 2000 hd de o tür uygulamalar sadece ENİGMA-2 tür cihazlarda vardır.Ama Vodlar ve youtube vs hepsi vardır seçim olayına gelince yazmış olduğum gibi kullanım maksadı ve bütçe olayı ortaya çıkmaktadır.Povervu ve Tandbergler hem machinalarda hemde 2000 de mevcuttur ben bu konuda kararı tamamen sizin hür iradenize bırakmak istiyorum...

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Vallahi bu bence çok iyi haber her iki cihazdada çalışan bir wifi nihayet ortaya çıkmış o zaman...

haydar ustam resim ekliyorum bu modellerde versiyon farklılıkları olabiliyor diğer wifilerde olduğu gibi bu adaptörün versiyonu 4.1 gözüküyor
resimler ve bilgi için @sazan arkadaşımıza teşekkürler

IMG_1309.jpg

IMG_1310.jpg

noname34

0
Üye
14 Kas 2013
63
0
6
Selamün aleyküm Ben bu cihaza internetten son yazılımı yükledim ancsk ip tb güncelleme hatası veriyor ve internet portslına giremiyorum ne yapmalıyım acaba

taner48

0
Üye
26 Eki 2011
54
2
8
Yeni yazilim için emeği geçenlere teşekkür ederim. Tüm kullanıcılara hayırlı olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...