Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix İnternet Machina Donma Sorunu.

selcukyurekli

0
Üye
7 May 2013
20
15
3
Arkadaşlar Next 2000 HD Minik İnternet Machinam tv seyrederken sık sık donuyor.Fişini çekip takıyorum .Düzeliyor bir müddet sonra. kanal değiştirirken tekrar donuyor.Fişi tak çıkar tak çıkar bıktım.yardımcı olacak arkadaşlara tşk. ederim.

samiabi

0
Üye
22 Nis 2013
398
690
93
adaptörünü değiştir aynısı olursa şayet cihazla alakalı olabilir kolay gelsin

kridvan

New member
Üye
31 Eki 2018
4
0
1
internet paylaşım yolunu kapalı yapın ayarlardan girişler kısmından

Merhabalar bu cihazdan iki adet var biri salonda biri yatak odasında bu donma olayı bendede var ve çok ama çok canımı sıkıyor hatta kumanda çalışmıyor diye bir tanesini kırdım. Cihaz her yerde donuyor kanal değiştirirken menüde iken her yerde ve tek çaresi güç kablosunu sök tak yapmak, buradan yazılımcalara sesleniyorum neden hala bir çare yok anladığım kadarı problem yazılımsal, sizin dediğiniz menüyüde bulamadım oradan yapayım ama bende birtane cccam server aboneliği var ve "şifreli yayın ayarlarından" "internet paylaşım yolundan" IKS kapattım ama yinede DONUYOR YİNE DONUYOR başka ne yapabilirim bilmiyorum, yardım LÜTFEN...

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
menü+girişler+şifreli yayın ayarlarında sadece kendi serverınız açık olsun diğer ayarları kapalı yapın ben bu şekil kullanıyorum
aman aman sorunu yok şimdilik

kridvan

New member
Üye
31 Eki 2018
4
0
1
menü+girişler+şifreli yayın ayarlarında sadece kendi serverınız açık olsun diğer ayarları kapalı yapın ben bu şekil kullanıyorum
aman aman sorunu yok şimdilik

Dediğiniz ayarları yaptım açık sadece "sanal E.M.U" ve "server hizmeti" biraz bu şekilde deneyeceğim bakalım.
İnşallah faydası olur, yoksa gerçekten çok can sıkıcı bir olay..