Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Arkadaşlar minix ınternet machina ilgili problemler ve genel sorunları buradan devam edelim.

Son düzenleme:

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Geçen gün tanıtım için ınternet machinanın note5 telefon ile videosunu çekmiştim aynı videoyu ınternet machina izlemek istediğimde ekran donuyor ama ses devam ediyordu.Video formatı mp4 olarak görünüyor bir kaç kez videoyu tekrar izlemek istediğimde aynı hatayı verdi acaba benden kaynaklı olabilir mi?

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
kumandayı tam olarak göz'e doğrultmadan görmüyor bu konunun daha sonra düzeleceğini umuyorum ikincisi tel den veya pc den kumanda etmek istediğimde çoğu zaman sayfa yükleme sorunu diyor, üçüncüsü cihaz kablolu bağlı olduğu halde arada internet bağlantısı kopuyor ve ancak menüden girip bağlanıyorum yalnız 2. ve üçüncü sorunların cihazdan mı yoksa benim internet veya modemden mi kaynaklandığına emin değilim.

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
X panel bilgilerinizi doğru girdiginize eminmisiniz.?

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
94
28
Ben bu cihazda diğer minik next lerde olduğu gibi siteden beğendiğim İP linkini elle girmek istiyorum ve cihaza eklenmesini istiyorum cihazı aldım sırf bu yüzden cihazı kullanmıyorum elimde bulunan diğer cihaz next minik amigo plus u kullanıyorum. Ben sitedeki arkadaşların verdiği mesela 1 tek ip yi gireceğim bunun için diğer işlemlerle niçin uğraşayım onun için http nin koyulmasını istiyorum.

elcondor

0
Üye
22 Eki 2015
48
0
6
ISTANBUL
Şifresiz ulusal kanalları izlerken görüntü donuyor ve ekrana "şifreli kanal" uyarısı geliyor. Çözümü nedir acaba? 2 gün içerisinde 3 defa oldu. Kanalı değiştirip geri gelince düzeliyor. Yeni yazılımla düzeltilirse memnun oluruz.. Yazılım gelmeden düzelme imkanı varsa bilen yazsın lütfen.. Tekrar olursa foto çekip atarım...

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
94
28
Bu sorun cihazı aldığımda bende yaşadım ve sitede daha önceki yazımdada belirttim . evet bu sorunuda düzeltmeleri lazım.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Ben bu cihazda diğer minik next lerde olduğu gibi siteden beğendiğim İP linkini elle girmek istiyorum ve cihaza eklenmesini istiyorum cihazı aldım sırf bu yüzden cihazı kullanmıyorum elimde bulunan diğer cihaz next minik amigo plus u kullanıyorum. Ben sitedeki arkadaşların verdiği mesela 1 tek ip yi gireceğim bunun için diğer işlemlerle niçin uğraşayım onun için http nin koyulmasını istiyorum.
m3u dosyası yap öyle yükle daha kolay değilmi? kumanda ile uğraşmak zor tek tek harf rakam uzun iş yaz dosyana ne giriceksen şablon belli anlatım var forumda bence daha kolay
birde xpanel girişine kumanda ile girme uzun olduğu için dosya halinde yükleme eklenmiş gelecek yazılıma panel bilgilerini url port kullad şifre gibi giriyorsun dosyaya usb ile yüklüyorsun xtream panel girişi tamam keşke machina3d yede gelse bu özellik artı 10 tanepanel girişi gibi

birde forumda beğendiğin linkleri dosya yapacak program var machina3d ile aynı dosya yapısı kullan veya nextservisteki araçlar altından gene dosyanı oluşturabilirsin

Son düzenleme:

taner48

0
Üye
26 Eki 2011
54
2
8
Kablosuz bağlanmak için operatörlerin 3 g modeminimi takacağız! Yoksa harici next wifi adaptör takabilirmiyiz.teşekkürler.

elcondor

0
Üye
22 Eki 2015
48
0
6
ISTANBUL
Bu sorun cihazı aldığımda bende yaşadım ve sitede daha önceki yazımdada belirttim . evet bu sorunuda düzeltmeleri lazım.

Acil düzeltilmesi gerek, aman aman bir sorun değil gibi görünüyor ama yine de insanın canını sıkıyor işte.. Sonuçta iddialı ve yeni bir cihaz, umarım sesimizi duyarlar..

msonmez16

0
Üye
14 Haz 2015
184
88
28
BURSA
Karbon Hocam 2000 minix de kanal ayarlarında şifreli şifresiz sıralaması olsa kanal taşıma daha kolaylaşacak 2 incisi hava durumu tek il kaydı var cevremizdeki illeri de kaydetme imkanı varmı bu cihazı alan arkadaşların da istekleri bu yönde belki cok şey istedim eğer seni üzecekse baştan özür dilerim HOCAM...

efe38

0
Üye
28 Eki 2015
35
0
6
öncelikle kolay gelsin benim sorunum kablosuz baglantı yapamıyorum cihazı aldıgım yer uygun diye next 2,4 mini wifi verdi evde taktım kablosuz ayarlarını seçiyorum ama bulması gereken wifi aglarını birturlü bulmuyor nedeni nedir acaba yoksa anten uygun degilmi acaba tekrar yenisinide denedim aynı acaba eksik birşeylermi yapıyorum şimdiden ilginize tşk ederim kolay gelsin

ilkertuna

0
Üye
14 Eki 2016
2
0
1
istanbul
Merhabalar. Herkesin minix internet machinası hayırlı olsun. Ürün bana bugün geldi. Ufak ve çok şık. Kanal geçişleri gerçekten harika. Eski nextlere fark atmış. Kanal sıralama filan çok kolay. Menüler çok rahat.Cidden çok beğendim.Kabloyla internet bağlayıp güncel kanal listesini indirdim. Şahane..

Tek bir sorun var...

İzlediğim kanaldan bir kanal geri gitmek isteyince kumandadaki geri tuşuna basınca önce bir kanal ileri gidiyor. ikinci kere geri tuşuna basınca olduğum yere geri dönüyorum. Yani bir kanal geri gitmek için hızlı bir şekilde 3 kere geri tuşuna basmak zorundasın. Çok entresan bi problem .

Sorunumu anlatabildim umarım. Umarım başka kimsede böyle bir sorunla karşılaşılmaz da bir tek bendedir.

Herkese hayırlı forumlar ve iyi seyirler :)

mehmet 05

0
Üye
24 Eyl 2012
83
1
8
istanbul sancaktepe
öncelikle kolay gelsin benim sorunum kablosuz baglantı yapamıyorum cihazı aldıgım yer uygun diye next 2,4 mini wifi verdi evde taktım kablosuz ayarlarını seçiyorum ama bulması gereken wifi aglarını birturlü bulmuyor nedeni nedir acaba yoksa anten uygun degilmi acaba tekrar yenisinide denedim aynı acaba eksik birşeylermi yapıyorum şimdiden ilginize tşk ederim kolay gelsin

next mt 7601 olan wifiden almalisiniz bildigim kadariyla cihaza uygun wifi o ilk cikan antenli ralink cipli calismiyor

msonmez16

0
Üye
14 Haz 2015
184
88
28
BURSA
ilkertuna öncelikle cihazınız hayırlı olsun surunuza gelince aynı sorun bendede vardı fabrika ayarlarını 1234 şifre ac orada 1 inci sırada sadece kullanıcı ayarlarını okeyle aşağıya soru kutusu acılacak silmek isteyormusun diye okeyle tamamdır...

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
İptv listesi ekrandayken veya bir iptv kanalı izlerken kumandadan mesala (185 ) tuşladığımda her hangi bir işlem olmuyor yani machina çift tunerdeki gibi istediğimiz kanalı numarasını tuşladığımızda o kanala gitmiyor üstadlara duyrulur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...