Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yilmaz43

0
Üye
9 Şub 2012
56
42
18
69
Tavşanlı -Kütahya
1500-2000 arasında kanal var. Aradığım kanalı nasıl bulurum? Daha önce Next minix mavi/pembe kullanıyordum. Onda kırmızı tuşa bastığımda açılan pencereye kanal adını yazıp kolaylıkla uluyorduk. İyi çalışmalar...

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
1500-2000 arasında kanal var. Aradığım kanalı nasıl bulurum? Daha önce Next minix mavi/pembe kullanıyordum. Onda kırmızı tuşa bastığımda açılan pencereye kanal adını yazıp kolaylıkla uluyorduk. İyi çalışmalar...

izlerken OK bas liste gelince YEŞİL tuşa bas harf seç yada yeşile 2 defa bas kanalın adını gir

Son düzenleme:

Çetinn

0
Üye
9 Eki 2016
4
0
1
Next 2000 HD'yi benim gibi almayı düşünen pek çok kişi olduğunu düşünüyorum ama,bir çok sorun var görünüyor yazılanlara bakılırsa (Kumanda sorunu) veya ürünün kanallarının kullanma klavuzunda ıp tv 20000 gibi veya sonsuz kanal gibi ama toplamda 5000 le sınırlı yeni yazılım veya şu an düzeltme yok ama kullanım klavuzu insanları yanıltıyor,o zaman kullanma klavuzunu düzeltmek lazım kanısındayım şu anda ürünün açıklaması (yanıltıcı reklam) İnşallah ilgililer bu yorumları okuyup bazı şeyleri ivedilikle yerine getirirler temennisiyle...

TASKALP47

0
Üye
17 Şub 2013
180
4
18
48
Mardin
öncelikle kolay gelsin benim sorunum kablosuz baglantı yapamıyorum cihazı aldıgım yer uygun diye next 2,4 mini wifi verdi evde taktım kablosuz ayarlarını seçiyorum ama bulması gereken wifi aglarını birturlü bulmuyor nedeni nedir acaba yoksa anten uygun degilmi acaba tekrar yenisinide denedim aynı acaba eksik birşeylermi yapıyorum şimdiden ilginize tşk ederim kolay gelsin
Şuan ki yazılımla sadece 7601 wifi usb ile uyumlu başka modelle bağlamaz

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
machina3d ile aynı arayüzü kullanıyor heryeri aynı menüde eğer yeşil değilse diğer renkleride deneyebilirsin kerem illa oradadır :D

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
machina3d de böyle 2 defa yeşil basınca dediğin gibi kanal adını yazabiliyorsun minide aynı menü kısayollarıda aynıdır diye düşündüm

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
machina3d ile aynı arayüzü kullanıyor heryeri aynı menüde eğer yeşil değilse diğer renkleride deneyebilirsin kerem illa oradadır :D

hııım ok ustam şimdi anlaştık machina3d de öyle olabilir bende o cihazdan yok Next 2000 HD Minix Internet Machina da sarı tuş zaten başta yazdığım gibi yanlış anlaşılmak istemem derken sizin gibi ustaların dediğine karşı benim düzeltme gibi bir şey yapmak haddime değil ukalalık yapmak istemem demeyi kastetmiştim bu arada nick' den dolayı ismimi Kerem olarak tahmin etmişsiniz adım Cemal ustam tekrar saygılar.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
hııım ok ustam şimdi anlaştık machina3d de öyle olabilir bende o cihazdan yok Next 2000 HD Minix Internet Machina da sarı tuş zaten başta yazdığım gibi yanlış anlaşılmak istemem derken sizin gibi ustaların dediğine karşı benim düzeltme gibi bir şey yapmak haddime değil ukalalık yapmak istemem demeyi kastetmiştim bu arada nick' den dolayı ismimi Kerem olarak tahmin etmişsiniz adım Cemal ustam tekrar saygılar.

estağfirullah ne demek ben machina3d ile aynıdır diye düşünüp yardımcı olayım dedim farklıymış demek sevgiler cemal kardeşim

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
OK tuşuna basıp liste ekranında iken KIRMIZI tuş ile şifreli, şifresiz vb.. sıralama yapabiliyorsunuz,YEŞİL yuş ile alfabetik sıralama yapabilirsiniz, SARI tuş ile İsim Arayabilirsiniz, MAVİ tuş ile şifreleme sistemine göre sıralama yapabilirsiniz, PAUSE tuşu ile TP ( tranponder) yani frekansa göre kanal listeleme yapabilirsiniz. STOP tuşu ile yayıncı kuruluşa göre kanal listeleme yapabilirsiniz.

A3l7Dq.jpg

yilmaz43

0
Üye
9 Şub 2012
56
42
18
69
Tavşanlı -Kütahya
Ben bir şey daha sormak istiyorum. Softcam keyleri USB ile yükleyeceğimiz zaman (Softam kdb ve softcam key) ilgili bölümde verilen keylerden hangisini yükleyeceğiz? İyi çalışmalar...

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
Ben bir şey daha sormak istiyorum. Softcam keyleri USB ile yükleyeceğimiz zaman (Softam kdb ve softcam key) ilgili bölümde verilen keylerden hangisini yükleyeceğiz? İyi çalışmalar...

ben şahsen ikisini birden attım usb ye ikisini de yükleyebildim ama doğrusu nedir bilmiyorum yalnız Karbon ustamın anlatımında softcam key yükleyin diye yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113

Softcam.key uzantılı dosya Biss, PowerVu, Tandberg ,Dcw, DRE Crypt keyleri güncellemek için kullanılıyor, Softcam.kdb uzantılı dosya da diğer şifreleme sistemlerini ( Viaccess, İrdeto, Nagra, conax, Seca, Cryptoworks) güncellemek için kullanılmaktadır.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Doğru,Yazılım güncellemede sadece softcam var. Teşekkür ederim arkadaşım.

İnternet üzerinden güncelleme bölümünde ayrıca Key Bilgileri güncelleme diye de bir bölüm var. softcam.kdb uzantılar için Key bilgileri güncelle kısmını ,
softcam.key uzantılı olanları güncellemek için Softcam güncelleme seçeneğini seçebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...