Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
İlk üretim partisinden ise bir şekilde tanımlama atlanmış olabilir dediler, bu yüzden yetkili servise götürün demiştim, orada kontrol etsinler eğer gerekirse cihazda sorun varsa değişimde yaptırabiliriz.

23 kasimda aktif olmus freeshare,bende hic calismadi..

lhs_lhs

0
Üye
4 Nis 2013
46
36
18
arkadaşlar 2000 hd bugün aldım 25 tarihli güncellemeyin usb ile yaptım fakat türksat fox grup sanal emu kısmı açık olmasına rağmen çözmüyor lütfen yardımcı olurmusunuz

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
arkadaşlar 2000 hd bugün aldım 25 tarihli güncellemeyin usb ile yaptım fakat türksat fox grup sanal emu kısmı açık olmasına rağmen çözmüyor lütfen yardımcı olurmusunuz

Arkadaşım öncelikle cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanınız bu yazdıklarınızı yapmışsınız, peki YAZILIM-GÜNCELLEME menüsündeki GÜNCELLEME YOLU kısmını OK leyip İNTERNETTEN-GÜNCELLEME seçeneği ile DOSYA bölümünden KEY-KÜTÜPHANESİ ve SOFTCAM güncellemesi yaptınızmı.?

lhs_lhs

0
Üye
4 Nis 2013
46
36
18
Arkadaşım öncelikle cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanınız bu yazdıklarınızı yapmışsınız, peki YAZILIM-GÜNCELLEME menüsündeki GÜNCELLEME YOLU kısmını OK leyip İNTERNETTEN-GÜNCELLEME seçeneği ile DOSYA bölümünden KEY-KÜTÜPHANESİ ve SOFTCAM güncellemesi yaptınızmı.?

hayır yapmadım son yazılımın içinde vardır diye düşünüyordum. Şu an internete henüz bağlamadım uydu kurulumlarını yapıyorum inerneti bağlayınca deneyip bilgi veririm çok teşekkürler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
hayır yapmadım son yazılımın içinde vardır diye düşünüyordum. Şu an internete henüz bağlamadım uydu kurulumlarını yapıyorum inerneti bağlayınca deneyip bilgi veririm çok teşekkürler

Tamam kardeşim o zaman halledersiniz durumu birde aklıma gelmişken şuanda internet bağlantınız olmadığı için FREE-SHARE deki şifreli kanallarıda izleyemezsiniz...

lhs_lhs

0
Üye
4 Nis 2013
46
36
18
Tamam kardeşim o zaman halledersiniz durumu birde aklıma gelmişken şuanda internet bağlantınız olmadığı için FREE-SHARE deki şifreli kanallarıda izleyemezsiniz...

interneti bağlayıp key ve sotcam güncellemesi yaptım. şu anda sorun yok cihazı tanımaya çalışıyorum ilginize çok teşekkürler

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Sevgili kardeşim söz konusu video konu açıldığında konmuştu fakat YOUTUBE ne yazikki videoyu reklam içeriyor diye yayından kaldırmış...

Üstad bende Türksat Hızlı Tarama videosu eklemiştim onu kaldırmamışlar.

[video=youtube;i2Wp3OiES1g]https://www.youtube.com/watch?v=i2Wp3OiES1g[/video]

member

0
Üye
26 Kas 2016
2
0
1
İyi akşamlar, Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina aldım. Beraberinde wifi mini 7601 adaptör de aldım. fakat wifi ağına bağlanmaya çalıştığımda %0 olarak görüyor ve bağlan dediğimde kitleniyor. Ancak elektrik bağlantısını keserek kurtulabiliyorum. Ne önerirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
İyi akşamlar, Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina aldım. Beraberinde wifi mini 7601 adaptör de aldım. fakat wifi ağına bağlanmaya çalıştığımda %0 olarak görüyor ve bağlan dediğimde kitleniyor. Ancak elektrik bağlantısını keserek kurtulabiliyorum. Ne önerirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar kardeşim öncelikle cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim,öncelikle dün akşam üstü verilen yazılımı cihazınıza yükleyiniz.! Bu tür sorunun kalkması gerekiyordu birde wifinin modeme uzaklık mesafesi nedir.?

member

0
Üye
26 Kas 2016
2
0
1

Selamlar kardeşim öncelikle cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim,öncelikle dün akşam üstü verilen yazılımı cihazınıza yükleyiniz.! Bu tür sorunun kalkması gerekiyordu birde wifinin modeme uzaklık mesafesi nedir.?

Teşekkür ederim. Ben de bir yazılım güncellemesi ile sorunum çözülür diye umarak beklemiştim ama dün ki güncelleme (25/11/2016) ile de sorun düzelmedi. Wireless modemim (Asus DSL-16) 5 mt de iken de sorun vardı, şimdi 30-40 cm ye getirdim sorun devam ediyor. Kablolu şekilde kullandığımda internete giriyorum, wifi ile bağlanmak daha iyi olacak benim için.

Şimdiden yardımlarınız ve değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
Herkese merhaba
7601 ile cihaz internete bağlı ip tv ve YouTube de ciddi donmalar oluyor. Donma esnasında telefonda Speedtest uygulaması ile bir kaç defa hız testi yapıtım 6 ile 8 mbps hızında test sonucunu veriyor. YouTube da görüntü kalitesini 360p düşürdüğünde donmalar azalıyor ancak malumunuz görüntü kalitesi düşük.
* İnternetin kaç mbps olmalı ki gerek YouTube gerekse ip tv de sorunsuz çalışmalı?
*wifi 7601 ile bağlantı sağlandığı için olabilir mi, kablolu internet olursa bu sorunlar düzelir mi?

Not:cihazın son yazılımı yüklü.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Herkese merhaba
7601 ile cihaz internete bağlı ip tv ve YouTube de ciddi donmalar oluyor. Donma esnasında telefonda Speedtest uygulaması ile bir kaç defa hız testi yapıtım 6 ile 8 mbps hızında test sonucunu veriyor. YouTube da görüntü kalitesini 360p düşürdüğünde donmalar azalıyor ancak malumunuz görüntü kalitesi düşük.
* İnternetin kaç mbps olmalı ki gerek YouTube gerekse ip tv de sorunsuz çalışmalı?
*wifi 7601 ile bağlantı sağlandığı için olabilir mi, kablolu internet olursa bu sorunlar düzelir mi?

Not:cihazın son yazılımı yüklü.

Maalesef bu tür sorunların kaynağı wifi ile bağlantı yapılan şekillerdir.! İmkan varsa KABLOLU bağlantıda deneyiniz,farkı hemen farkedeceksiniz. Sağlıklı bir izleme için 2 faktör ortaya çıkmaktadır.1.Downland hızının 3 MB altında olmaması (Yalnız bu KABLOLU bağlantı için geçerlidir.) 2.Sunucunun yani serverin en az 6 MB ile internete çıkması.! Şimdi siz öncelikle KABLOLU bağlantı ile bağlanacaksınızki size gelen yayının ne kadar kalitede geldiğini anlayacaksınız.Birde zaman zaman oluşan bir durum var oda maalesef DEVLET tarafından YURTDIŞI çıkışlara yapılan DNS engellemeleri.Bu bile her türlü şekilde her zaman karşılaşabileceğimiz sorunların başında gelmektedir...

--------------------

Teşekkür ederim. Ben de bir yazılım güncellemesi ile sorunum çözülür diye umarak beklemiştim ama dün ki güncelleme (25/11/2016) ile de sorun düzelmedi. Wireless modemim (Asus DSL-16) 5 mt de iken de sorun vardı, şimdi 30-40 cm ye getirdim sorun devam ediyor. Kablolu şekilde kullandığımda internete giriyorum, wifi ile bağlanmak daha iyi olacak benim için.

Şimdiden yardımlarınız ve değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Sevgili kardeşim vallahi ne desem bilemiyorum WİFİ ler ile yapılan bağlantılar her zaman için sıkıntı çıkarabilir.! En iyisi her zaman KABLOLU bağlantı ile yapılan bağlantılardır...

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Ya arkadaslar freeshare de sorun yasayan sadece benmi varim.Cihaz polsat gibi kanallari freeshare ile cozmuyor cihaz ID serverlara kayitli degil herhalde.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim cihazınızla ilgili 270 nolu mesajdan itibaren size belirli cevaplar verilmiş (Karbon tarafından) bu arada sayfa güncelleme veya söylenenleri uygulama anında verilen cevap görülmemiş olabilir tekrar cevapları bi okuyunuz .sizdeki durum ufak bir hata ilede olmuş olabilir Karbon üstadın ilettiği gibi ıdent tanımlamalarındanda olabilir .
Acizane sizden bir isteğim var efendim Cihazı yeni almış kullanıcı gibi affınıza sığınarak yazıyorum bildiklerinizi unutun ve sadece önce tümü ile fabrika ayarlarına dönün yeni yazılımı kanal listelerini key softcam güncellemelerini yapın (YEDEGİNİZİ YÜKLEMEYİN BEKLESİN kanımca kafanızı karıştıran ve size yanlış yaptıran yanlış kurulum ve GÜNLÜK CCCAM YÜKLEMEYİN).
Freshareyi aktif edin ıptv aktif edin ÇAYINIZDAN BİR YUDUM ALIN

Şimdi hotbırt üzerinde Ab sat kanalları Polsat kanalları CNN BBC MTV gibi kanalları dolaşın (açılan kanallar var ise ! fs aktiftir yani cihaz serverı çalışıyordur) .

Çalışmıyor ise Karbon üstadın sanırım 274 de dediği gibi izmirde next servisine ulaşıp gerekirse dediği gibi değişime de gönderebilirsiniz.

(Haddim olmadan size bildiklerinizi tekrar ettirmek istesemde affedin efendim çok bilen çok yanılır bunu ben biliyorum yaşadım).

Sevgi saygıyla

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Bahsettiginiz islemleri defalarca yaptim,sorunun id ile alakali oldugunu dusunmuyorum lakin o zaman freshare baslangic tarihide aktif olmayacaktir.Komple 2 defa resetledim,yedegi donmeden tekrar tarama yaptirdim.Ama hic bir sekilde hotbird deki kanallari acmiyor.Kendim zaten network muhendisiyim yani bu tarz cihazlarin dilinden anliyorum.Garantiye gotursek ne diyeceklerini merak ediyorum.Yarin bi servisi arayalim bakalim ne diyecekler.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Bahsettiginiz islemleri defalarca yaptim,sorunun id ile alakali oldugunu dusunmuyorum lakin o zaman freshare baslangic tarihide aktif olmayacaktir.Komple 2 defa resetledim,yedegi donmeden tekrar tarama yaptirdim.Ama hic bir sekilde hotbird deki kanallari acmiyor.Kendim zaten network muhendisiyim yani bu tarz cihazlarin dilinden anliyorum.Garantiye gotursek ne diyeceklerini merak ediyorum.Yarin bi servisi arayalim bakalim ne diyecekler.
Şimdi anlamadığım konu şu, sizinle konuştuğumuzda bana freeshare bitiş tarihi tanımsız olarak görünüyor demiştiniz! Şimdi de başlangıç tarihi görünüyor diyorsunuz? Şimdi şifreli yayın ayarları bölümünde F.S bitiş zamanı görünüyormu görünmüyormu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...