Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina-Genel-Sorunlar.

Musa24

0
Özel Üye
4 Eki 2016
296
270
63
Adana
Yardım istiyorum...Geçen sene ekim ayında aldığım Next 2000 internet cihazım USB'yi görmüyorBöyle olunca ne yazılım yükleniyor ne de İPTV KULLANICI bölümüne iptv eklenebiliyor.Ben de gittim bugün aynı cihazdan 1 tane daha aldım. Eskiyi kenara koyduk. Ben kolaylık olsun diye eski cihazın kanal listesini yükledim.Çalışıyor fakat şifreli yayın ayarlarındaki FREE Bitiş zamanı eski cihazın üzerindekini gösteriyor.(06.04.2018) Fabrika ayarlarından 4 bölümün tamamını sildim. Yeniden tarattım.Free server bitiş tarihi gene değişmedi. Yeni aldığım cihazın (seri no: 101699886)Free server bugünden 18 ay sonrasını göstermesi gerekirdi.Sorunumu nasıl çözerim.Bu konuda yardımcı olabilecekyetkili bir kişi varmıdır.? veya ben ne yapabilirim. iyi çalışmalar...

yilmaz43 hocam öncelikle geçmiş olsun, Normal yolla bir çözümü varmı bilemiyorum, ancak naçizane site içerisinde yada çevrende cihazı yeni almış bir arkadaşın tümden fabrika ayarlarına dönerek almış oldığı bir yedek bulup önce o yedegi yükleyip sonrada kanalları taratarak yeni liste oluşturmanı tavsiye edebilirim. durumdan anladığım kadarı ile cihazın bir açığı bu. ve freeshare süreleri yeni alınmış cihazla yeniden uzatılabilir anlamınada gelebilir. saygılar.

yilmaz43

0
Üye
9 Şub 2012
56
42
18
69
Tavşanlı -Kütahya
Yardım istiyorum...Geçen sene ekim ayında aldığım Next 2000 internet cihazım USB'yi görmüyorBöyle olunca ne yazılım yükleniyor ne de İPTV KULLANICI bölümüne iptv eklenebiliyor.Ben de gittim bugün aynı cihazdan 1 tane daha aldım. Eskiyi kenara koyduk. Ben kolaylık olsun diye eski cihazın kanal listesini yükledim.Çalışıyor fakat şifreli yayın ayarlarındaki FREE Bitiş zamanı eski cihazın üzerindekini gösteriyor.(06.04.2018) Fabrika ayarlarından 4 bölümün tamamını sildim. Yeniden tarattım.Free server bitiş tarihi gene değişmedi. Yeni aldığım cihazın (seri no: 101699886)Free server bugünden 18 ay sonrasını göstermesi gerekirdi.Sorunumu nasıl çözerim.Bu konuda yardımcı olabilecekyetkili bir kişi varmıdır.? veya ben ne yapabilirim. iyi çalışmalar...

yilmaz43 hocam öncelikle geçmiş olsun, Normal yolla bir çözümü varmı bilemiyorum, ancak naçizane site içerisinde yada çevrende cihazı yeni almış bir arkadaşın tümden fabrika ayarlarına dönerek almış oldığı bir yedek bulup önce o yedegi yükleyip sonrada kanalları taratarak yeni liste oluşturmanı tavsiye edebilirim. durumdan anladığım kadarı ile cihazın bir açığı bu. ve freeshare süreleri yeni alınmış cihazla yeniden uzatılabilir anlamınada gelebilir. saygılar.

Musa arkadaşın söylediği bana akla yatkın geldi.Çare:Cihazı yeni alan bir arkadaşınkanal listesini göndermesi gibi geldi.Bunu yapabilecek arkadaşa şimdiden teşekkür ederim. ([email protected]) Liste içindebilgileri olsa da farketmez. Benim hepsini sileceğimden emin olsun.

Musa24

0
Özel Üye
4 Eki 2016
296
270
63
Adana
Yılmaz hocam internetten buldugum bir yedek listeyle denedim maalesef işe yaramıyor, Birde mümkünse Boot modunda yazılım yükleyip kontrol edebilirmisiniz.

Boot Modunda yazılım Yükleme

1- Önce bir fabrika ayarlarına dönün.
2-Boot modunda yazılımı yükleyip tekrar fabrika ayarlarına dönün.
3- Freeshareyi bir kontrol edin.

Eğer bu sekildede işe yaramazsa daha dogru bir çözüm üreten olur insallah.
saygılar.

yilmaz43

0
Üye
9 Şub 2012
56
42
18
69
Tavşanlı -Kütahya
Yılmaz hocam internetten buldugum bir yedek listeyle denedim maalesef işe yaramıyor, Birde mümkünse Boot modunda yazılım yükleyip kontrol edebilirmisiniz.

Boot Modunda yazılım Yükleme

1- Önce bir fabrika ayarlarına dönün.
2-Boot modunda yazılımı yükleyip tekrar fabrika ayarlarına dönün.
3- Freeshareyi bir kontrol edin.

Eğer bu sekildede işe yaramazsa daha dogru bir çözüm üreten olur insallah.
saygılar.
[/QUOTE
Ben bunu yapmaya güvenemiyorum.Daha doğrusu yapabileceğimi zannetmiyorum. Benim yaşım 63 .Ben yine ilk dediğini bekliyorum Çok teşekkür ederim Musa...

olu

0
Üye
24 Kas 2016
31
3
8

Açılabilen ne varsa hepsi açıyor internet bağlantınızı kontrol ettinizmi.?

Haydar ustam aynı sıkıntı bende de var bir kaç gündür free- share çalışmıyor, 6 ay uzatıldı son tarih 22.5.2018. Sarı renkli şifreli kanalları göstermiyor. Bir önceki yazılımı yükledim, dünde kendi güncelledi. Hotbird 13 derece uydu kanalları tarattım, internet bağlantısı var sorun nedir bilemiyorum

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
@yilmaz43 abim canın sagolsun vardır bi çaresi elbet epostanı kontrol et .
Sevgi saygıyla

abim önce bi sorum olacak

yeni dediğin cihazın kutusu açıkmıydı ?(06.04.2018) yazmışsın abim !!! bu şekilde ise Aklıma ne yazıkki ilk gelen satıcıya cihazı iade et kutusu jelatinli cihazla degiştirsin abimmm.

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Genel hatırlatma

Yeni cihazınızın fsharesini aktif etmeden kolaylık olması açısından önceki aynı cihazın kanal yedegi (tüm ayarlar yapılı cihaz yedegini ) yüklemeyiniz.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hocam yaptıklarımızı ayrıntılı olarak doktor üstada yazılı anlatıp yardım isteyecegim inşaallah çare olur.

----------------------------------------------------------------------------

Bugün, 01:24
doktor next ([email protected])

abim eposta attım Allahtan hayırlısı bekleyecegiz cevap gelirse bilgi veririm abi.

Son düzenleme:

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Nereden bildiniz benim kötü niyetli olduğumu, ben ticaretini yapmıyorum bu işin arkadaş neden karalayayım ürünü. Hobi benemkisi. Maalesef kimsede tahammül kalmamış. Ne yani şimdi ben yalan mı söylüyorum. Show hd, Fox hd, tv8 hd gibi kanallarda donma yokmu? Kumanda sorunu yok mu bir ben mi söylüyorum arkadaş, en son internete bağladım. Cihaz dondu hiçbir kanalı açmıyordu. açsada bir iki dakika sonra açıyordu. Taki internet bağlantısını kesene kadar, biz bu devekuşu kafasıyla, eleştirilere kapalı bir yol alamayız, pohpohlamakla nereye kadar.....Tüm kullanıcı ve yöneticilere saygılar....
Not: Sırf düşüncelerimi yazdım diye engelliyorsanız engelleyin

Son düzenleme:

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Yurt dışınnan yazıyorum bir cihaz bende kendim kullanıyorum dörd cihazda müşterilere aldırmışım ne benim cihazda ne de müşterilerin cihazında SHOWHD FOXHD TV8HD kanallarda donma yok,çanaklarıda kendim ayarlamışım

Aas

0
Üye
25 Eyl 2016
217
21
18
Manisa
Haydar ustam aynı sıkıntı bende de var bir kaç gündür free- share çalışmıyor, 6 ay uzatıldı son tarih 22.5.2018. Sarı renkli şifreli kanalları göstermiyor. Bir önceki yazılımı yükledim, dünde kendi güncelledi. Hotbird 13 derece uydu kanalları tarattım, internet bağlantısı var sorun nedir bilemiyorum

Benim next 2000 hd minix de uzamadı son tarih 07.12.2017 di ama hala aynı tarihi gösteriyor.

Arkadaşlar free share ler benimde 4gun yoktu sonra kendisi düzeldi saygılar

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Genel hatırlatma

Yeni cihazınızın fsharesini aktif etmeden kolaylık olması açısından önceki aynı cihazın kanal yedegi (tüm ayarlar yapılı cihaz yedegini ) yüklemeyiniz.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hocam yaptıklarımızı ayrıntılı olarak doktor üstada yazılı anlatıp yardım isteyecegim inşaallah çare olur.

----------------------------------------------------------------------------

Bugün, 01:24
doktor next ([email protected])

abim eposta attım Allahtan hayırlısı bekleyecegiz cevap gelirse bilgi veririm abi.

Orhan hocam
DN
doktor next <[email protected]>

Yanıtla|
Bugün, 11:36

6 ay uzatmalar internete takilis suresine gore degil tum cihazlara geldi çok önemli degil cihazlar 18 aya yükseldi 30.000 cihaz var guncellemeler 2 haftayi bulur orda okunulan onemli degil servere kayit olmamistir henuz o yuzden 6 ay gozukur

Samsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

@yılmaz43

hocam cihazınız hakkında epostaya cevap geldi bilginize.

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,876
16,608
113
ANTALYA
Nereden bildiniz benim kötü niyetli olduğumu, ben ticaretini yapmıyorum bu işin arkadaş neden karalayayım ürünü. Hobi benemkisi. Maalesef kimsede tahammül kalmamış. Ne yani şimdi ben yalan mı söylüyorum. Show hd, Fox hd, tv8 hd gibi kanallarda donma yokmu? Kumanda sorunu yok mu bir ben mi söylüyorum arkadaş, en son internete bağladım. Cihaz dondu hiçbir kanalı açmıyordu. açsada bir iki dakika sonra açıyordu. Taki internet bağlantısını kesene kadar, biz bu devekuşu kafasıyla, eleştirilere kapalı bir yol alamayız, pohpohlamakla nereye kadar.....Tüm kullanıcı ve yöneticilere saygılar....
Not: Sırf düşüncelerimi yazdım diye engelliyorsanız engelleyin

Aynı sorun bendede var next 2000 hd minix tv8 tv8.5 donmalar oluyor ara ara. Lnb dayzek kablo dediler degişttirdim düzelmedi. çanak ayarı yaptırdım düzelmedi.boot modunda en son yazılımı yükledim yine düzelmedi.farklı uydu alıcısı ile test ettim sorun yok.bence sorun yazılımla alakalı inş çıkacak olan ana yazılımla sorun giderilir .Bu sitenin amacı sorunlara çare bulup birbirimize yardımcı olmak degilmi .neden sorununu yazan arkadaşları engelleniyo anlam veremedim .saygılar.

Son düzenleme:

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Arkadaşlar ben mini machınada da çift tunerdeki gibi USB den yazılımlar bölümünü görmek istiyorum ama sanırım bu uygulama gözden kaçıyor örnek kanal listemi eskisini silerek yenilemek istiyorum ama sil bölümü yok mecburi belleği çıkartıp bilgisayarda siliyorum userdata 1-2-3-4 diye gidiyor inşallah önümüzdeki yazılımda dikkate alınır selam ve sevgi ile

Son düzenleme:

ihtiyar16

0
Üye
9 Ocak 2017
43
8
8
Bursa
İnternete bağlanamama sorunu

Merhabalar dün akşamdan beri next 2000 hd mini cıhazım türk telekom mobil internetle bağlatı kuramıyor. Başka gsm şirketi ile denedim bağlantı kuruyor. aynı sorunu olan arkadaş varmı acaba iyi çalışmalar

ihtiyar16

0
Üye
9 Ocak 2017
43
8
8
Bursa
Sorunu çözdüm bağlı cıhazlar bölümünde cıhaz sayısını sınırsız yapınca oldu. herkese iyi akşamlar

m3rcan

0
Üye
16 Ara 2017
1
0
1
sitede gösterilen şekilde turksat'ı seçip turksat hızlı tarama kısmından tarama yaptığımda herhangi bir kanal bulmuyor. ki zaten kalite de %10da kalıyor. uydu kanal tarama bölümünde arama yaptığımda birsürü "feed" denen boş kanal buluyor. ancak uydu arama kanak taramada manuel olarak teker teker kanal sitelerinden edindiğim tp adreslerinden arama yaptığımda istediğim kanalları buluyorum. şimdilik show tv ve kanal d'yi hallettim ama böyle de çok uzun sürecek. sorunun nerede olabileceği hakkında yardımcı olabilir misiniz?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
sitede gösterilen şekilde turksat'ı seçip turksat hızlı tarama kısmından tarama yaptığımda herhangi bir kanal bulmuyor. ki zaten kalite de %10da kalıyor. uydu kanal tarama bölümünde arama yaptığımda birsürü "feed" denen boş kanal buluyor. ancak uydu arama kanak taramada manuel olarak teker teker kanal sitelerinden edindiğim tp adreslerinden arama yaptığımda istediğim kanalları buluyorum. şimdilik show tv ve kanal d'yi hallettim ama böyle de çok uzun sürecek. sorunun nerede olabileceği hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar uydu seçimleri menüsünden mevcut ikamet ettiğiniz yerin çanak sistemine göre dayzek swiç ayarlarınızı yapılandırdınızmı.? Eğer yapmadıysanız boşuna uğraşmayın bırakın o şekilde taramada hangi tür tarama yaparsanız yapın yine kanallar çıkmaz.! ( Bu ayar genellikle 1.0 seçili olmak kaydıyla Türksat in A Hotbird için ise B olmalıdır.)