Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina-Genel-Sorunlar.

cem32

0
Üye
23 Şub 2015
50
18
8
Merhaba Ustalar ben Türksat Hizli kurulum yaptigim zaman cekmeyen kanallar cekiyormus gibi kanal listesine giriyor Bütün HD yayinlar aramada bulunuyor ama cekmiyor ben Almanya da kaliyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba Ustalar ben Türksat Hizli kurulum yaptigim zaman cekmeyen kanallar cekiyormus gibi kanal listesine giriyor Bütün HD yayinlar aramada bulunuyor ama cekmiyor ben Almanya da kaliyorum.

Merhabalar Almanya'da ikamet ettiğinizi yazmışınız maalesef yurtdışında yaşayan gurbetçi kardeşlerimiz çanak çapları büyük olmadığı için söz konusu HD kanalları izleyemezler...Sizin sistemdeki çanak çapı nedir.?

Son düzenleme:

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,011
12,251
113
ALMANYA

Türksat hizli kurulum avrupa da yasayanlar icin Uygun kurulum secenigi degil sebebi tkgs sistemine göre güncelleme yapiyo o yüzden Türki ye kanallarini da ekliyo Türki ye kanalarini izlemek icin de en az 2 metrenin üzeri canak olmasi gerek.

Avrupa da yasayanlar icin Uygun kurulum 12380 V 27500 3/4 tarama yaptirip siralamak yapmak Hizli kurulum da yapila Billir ama siralamak uzun sürer

blackline35

0
Üye
13 Kas 2016
3
0
1
Bazen cihaz uzak kumanda ile açılmıyor, kapatılırken şifreli veya şifresiz kanal olması farketmiyor. Söylendiği üzere 10 sn power tuşuna basılı tutarak açmak zorunda kalıyorum. Bu sorun yazılımla düzeltilebilirmi. Aldığımdan beri aynı sorun devam etmekte. 2 ay oldum cihazı alalı. Bir önceki yazılım da reset atıp tekrar üzerine yedekten kurmuştum ama sonuç değişmedi.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
hocam cihazınızın versiyonu güncel degil http://www.next.web.tr/showthread.php/13754-Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina-12-01-2017-Tarihli-TEST-Yaz%C4%B1l%C4%B1m%C4%B1.html bu sayfadaki yazılımı indirip zipden çıkartın ve usb atın menü güncelleme bölümüne gelin üstteki seçenegi usb güncellemeye getirip yükleyin
sonra sırası ile menü fab ayarlarına dön !. seçenekle dönün (yedeginizi kullanmayın kanal listesi için yazılımsal ilaveler oldu) -sonra kanal aratmayı yapın -sonra internetden güncellemeye gelin softcam ve key güncellemesini yapın. işleminiz bitti ise usb ye yedeginizi alın .
cihazla ilgili tüm anlatımlar için linke bakın
http://www.next.web.tr/forumdisplay.php/509-Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina.html

Kolay gelsin

Son düzenleme:

olu

0
Üye
24 Kas 2016
31
3
8
Arkadaşlar Merhaba
Usb ile keyleri güncelleyemedim. Key2. db dosyasını zipten çıkarıp USB ye attım. Yazılım Güncelleme/ USB ile güncelleme/ USB1/ Güncellenecek bölümde dosya yok yazıyor. Güncelleyemedim internetten güncellemek zorunda kaldım.
Bisss keyler kısmında keyleri göremedim bende manuel olarak girdim kaydettim. Çıkıp tekrar geri girdiğimde benim girdiğim keyleri hafızasına almamıştı. Böyle bir sorunum var

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar Merhaba
Usb ile keyleri güncelleyemedim. Key2. db dosyasını zipten çıkarıp USB ye attım. Yazılım Güncelleme/ USB ile güncelleme/ USB1/ Güncellenecek bölümde dosya yok yazıyor. Güncelleyemedim internetten güncellemek zorunda kaldım.
Bisss keyler kısmında keyleri göremedim bende manuel olarak girdim kaydettim. Çıkıp tekrar geri girdiğimde benim girdiğim keyleri hafızasına almamıştı. Böyle bir sorunum var

Merhabalar AŞAĞIDAKİ linkte cihazınız için en son verilen yazılım mevcuttur,yazılım bilgisine bakın eğer aynı ise 1 nolu seçenek ile FABRİKA ayarları menüsünden cihaza reset atınız.Yok eğer yazılım eski ise ki öyle görünüyor o zaman yazılımı yüklersiniz,az önce elle key girdim hiç bir sıkıntı yaratmadı...

http://www.next.web.tr/showthread.p...Machina-12-01-2017-Tarihli-TEST-Yazılımı.html

olu

0
Üye
24 Kas 2016
31
3
8
Haydar Hocam dediklerinizin hepsini yaptım gene başa döndük, değişen bir şey olmadı sağolun

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar Hocam dediklerinizin hepsini yaptım gene başa döndük, değişen bir şey olmadı sağolun

O zaman önce bir USB ye yedek alıyoruz sonrada 4 nolu seçenek ile FABRİKA ayarı yapıyoruz.! Ardından yedek aldığımız kanal listemizi tekrar cihaza yolluyoruz.Cihaz açıldığında tekrar NTV yada bir başka kanal üzerine gidip keyleri girin sonra kırmızı tuşla kaydedin.Eğer kırmızı tuşla kaydetmezseniz keyler hafızaya kaydolmaz...

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Arkadaşlar Fox tvde daha önce şifreli kanal ibaresi çıkıyordu sonraki yazılımlarla sorun hal oldu diyorduk ama bende daha önce ve bu akşam yine kanal öylece 3-5 saniye donuyor sonra siyah ekran oluyor tekrar düzeliyor.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar Fox tvde daha önce şifreli kanal ibaresi çıkıyordu sonraki yazılımlarla sorun hal oldu diyorduk ama bende daha önce ve bu akşam yine kanal öylece 3-5 saniye donuyor sonra siyah ekran oluyor tekrar düzeliyor.

Maalesef bu sorun bende bile hala devam ediyor.! Ama en azından ekranda şifreli kanal uyarısı almıyorum,sanırım sizdede çoklu lnb var...(Bendeki 8-li next gold seri.)

bigex11

0
Üye
19 Ocak 2016
132
0
16
Arkadaşlar son 12 ocak güncellemesinden sonra kanal gecişlerinde nex2000 minix donmakta fişi cıkarıp taktıkdan sonra eski durumuna dönmekte acaba neden dir bu sorun daha evvel yok idi

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar son 12 ocak güncellemesinden sonra kanal gecişlerinde nex2000 minix donmakta fişi cıkarıp taktıkdan sonra eski durumuna dönmekte acaba neden dir bu sorun daha evvel yok idi

Arkadaşım şimdi bakınız gerek bu konuya gereksede diğer konulara böyle yazan olmadı.! Demekki sıkıntı sizden kaynaklı haa bu neden olabilir mesela internet bağlantınız buna neden olabilir.! Yani bunun yazılımla bir alakası yok olsa BİZLERDEDE olurdu hemen yazılım demek kolayımıza geliyor öyle değilmi.! Ben ne yapabilirim derseniz öncelikle cihaza fabrika ayarları menüsünden 1 nolu seçenek ile reset attırınız.Olmadı yedek alıp 4 bölümün hepsini sil seçeneği ile bu işi yapınız.Eğer özel server yada ıp tv kullanıyorsanız daima bilgilerini yedekte bulundurunuz.! Ayrıca internet bağlantınızı kontrol ediniz bu duruma en çokta wifi ler neden oluyor.! Bilemiyorum bağlantı için ne kullanıyorsunuz hiç bir şey yazmıyorsunuz ama hemen olayı yazılıma bağlıyorsunuz.!

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Bu yazılım zaten sorunlu şifreli kanal uyarı Hale'n çözülemedi. Kanal izlerken bir müddet donuyor 10-15 saniye sonra yeniden kanal yeniden geliyor. Özellikle Show hd de oluyor. Kimsede yazmıyor sorunları buraya yazmıyorsak sorun yok anlamında gelmiyor.