Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina-Genel-Sorunlar.

irfan09

0
Üye
13 Mar 2016
310
53
28
Lbn ayarı yaptım sade kaplı yaylarım bu olay sadece next 2000 HD var bir bende değil tüm alanlarda var bu uydudan herkes bu yönden şikayetçi

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Son yazılımı atınız,sorun çözülmesse lnb değiştiriniz,lnb osilasyondanda yapabiliyor.

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Şifreli kanal ayarlarına geldim okeyledim en üstte bulunan sanal emuye gelip açık durumunda en altta bulunan kırmızı tuşa basarak değişikliği kaydetmeme rağmen 12461h 20800 deki kanallar açılmadı ne yapmam lazım.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
irfan kardeşim cihazınızda yazılımsal sorun var diyorsunuzda !Sisteminizde sorun olup olmadıgını nerden biliyorsunuz bende size biraz iddialı olacak amma çanak egiminiz ve LNB ayarlarınızda sorun var diyorum (aynı sorun lnb taktıgınız koldddada bulunan lnb tutucuda olabilir).Sinyal odaklamanız hatalı ya denizci abimin dediği gibi osilatör frenkansı sapık ki piyasada 0.3db -0.1 db adı altında 5 tl 7.5 tl LNB cikler satılıyor sonrada alan vatandaş yagmurda yağışta güneşli havada akşam karanlıgında yayın gitmesi ile karşılaşıyor sonrada bahaneyi farklı yerlere veriyoruz.Allah Aşkına yazılımsal olsa idi sadece forumumuzdan yazılım indiren kişi sayısı ((Dosya tipi: zip 2017_04_14_v1360_r1639_2000HD.zip (7,88 MB (Megabyte), 242 Kez İndirilmiş)) 242 bunun farklı sitelerden alanı var internetden güncelleyeni var 242 kişidede aynı sorun olmazmıydı.

Sevgi Saygıyla

Son düzenleme:

Ali70

0
Üye
19 Mar 2017
9
1
3
Merhaba Ustalar,
Bende 2000 HD ailesine katilan yeni bir kullaniciyim. Öncelikle belirtmek isterim ki makina harika, aldigima cok memnunum. Ister Sat , ister IP üzerinden ve bilhassa sifreli kanallarin izlenebilmesi harika. Hele ki IP üzerinden Türkiye'de yayinlanabilen kanallar sayesinde yurtdisinda yasayan vatandaslarimizin euro türk kanallarinda ki sacma sapan reklam ve ürün tanitimindan kurtulmus olmasi cok sevindirici.

Cihazi ilk kez kurdugumda güncel yazilim penceresi cikti ve evet ile yeniledim. Daha sonra Internet üzerinden key ve softcam güncellemesini de yaptim.
Benim Ustalara sorum: Bu durumda yeniden fabrika ayarina dönmem gerekiyor mu ? Birde Astra üzerinden sifreli SKY kanallarini izlerken arada donma oluyor (key güncel oldugu halde)!
Bilgilendirme icin simdiden tesekkürler...

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Donma sorunu bende var, ben next 8 li lnb kullanıyorum bu sorun yazlimsal iddia ediyorum çünkü ben bu cihazi ilk alanlardanim aldığım günden beri bu sorun var çeşitli yazılımlarla bu sorunlar iyileştirilmesi yapildi ancak kökten çözulemedi maalesef

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba Ustalar,
Bende 2000 HD ailesine katilan yeni bir kullaniciyim. Öncelikle belirtmek isterim ki makina harika, aldigima cok memnunum. Ister Sat , ister IP üzerinden ve bilhassa sifreli kanallarin izlenebilmesi harika. Hele ki IP üzerinden Türkiye'de yayinlanabilen kanallar sayesinde yurtdisinda yasayan vatandaslarimizin euro türk kanallarinda ki sacma sapan reklam ve ürün tanitimindan kurtulmus olmasi cok sevindirici.

Cihazi ilk kez kurdugumda güncel yazilim penceresi cikti ve evet ile yeniledim. Daha sonra Internet üzerinden key ve softcam güncellemesini de yaptim.
Benim Ustalara sorum: Bu durumda yeniden fabrika ayarina dönmem gerekiyor mu ? Birde Astra üzerinden sifreli SKY kanallarini izlerken arada donma oluyor (key güncel oldugu halde)!
Bilgilendirme icin simdiden tesekkürler...

Merhabalar öncelikle cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim.Gelelim sormuş olduğunuz sorulara elimden geldiğince sizi aydınlatmaya çalışayım.Cihaza her yazılım yüklemesi sonrası fabrika ayarı için 1 nolu seçenek yeterlidir.Bu seçenekte sadece cihaz renk kalıpları ve bazı diğer şeyler değişir.Renk kalıbı için ben size kullanıcı-kişisel olanı önerebilirim (15-14-13) Fabrika çıkış ayarında renkler ilk olarak size koyu gelebilir ama dediğim gibi zevkler ve renkler tartışılmaz.İsterseniz reset atmayabilirsiniz o sizin takdirinize kalmış bir şeydir...Astra 19* için cihaz bu kanalları çözerken key ve softcam ile değil FREE-SERVER ile bu kanallar çözülür.Ve ne yazikki bu uydudaki kanallar NDS şifreleme sistemini kullandıkları için bu sıkıntı yaşanmaktadır.Ama ben illede bu kanalları sıkıntısız izlemek isterim derseniz ücretli bir server edinmek zorundasınız.Yada dediğim gibi ne izleyebilirseniz o şekilde izlemeye devam edeceksiniz.

Ali70

0
Üye
19 Mar 2017
9
1
3
Bilgilendirme icin tesekkürler Haydar Usta. Insan " buldugu ile yetinmeli " derler ama ben yine de dikkatimi ceken bir hususu paylasmak isterim.
IPTV - Avrupa Genel seceneginde en az 20 tane Romanya Kanali olmasina karsin (ki sahsimca bu kadari gereksiz) buna nazaran Avrupa'da Türkiye'nin her daim yaninda olup destek veren tek ülke Macaristan'in bir kanalinin dahi olmamasi. Yanlis anlamayin bu elestiri degil, sadece bir kullanici olarak görüs beyani.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Bilgilendirme icin tesekkürler Haydar Usta. Insan " buldugu ile yetinmeli " derler ama ben yine de dikkatimi ceken bir hususu paylasmak isterim.
IPTV - Avrupa Genel seceneginde en az 20 tane Romanya Kanali olmasina karsin (ki sahsimca bu kadari gereksiz) buna nazaran Avrupa'da Türkiye'nin her daim yaninda olup destek veren tek ülke Macaristan'in bir kanalinin dahi olmamasi. Yanlis anlamayin bu elestiri degil, sadece bir kullanici olarak görüs beyani.

Sevgili kardeşim eğer bu konuda fikir beyan etmek isterseniz aşağıda yazacağım adrese yazabilirsiniz.Bu durum için ne yazikki bizlerin elinden bir şey gelmemektedir,bu sitede sadece bilgi paylaşımı yapılmaktadır.Üstelik bu sitenin NEXT firması ile uzaktan yakından bir bağıda bulunmamaktadır firma üzerindede herhangi bir yaptırım gücüde bulunmamaktadır...

[email protected]

magic

0
Üye
21 Şub 2015
4
0
1
Iyi aksamlar
Next 2000 hd internet machina satin aldim
Uydudan kanal seyrederken dolby yayin yapan kanallarda goruntu var ses yok
Cozumu bilen varsa lutfen yardim ediniz
Tesekkurler

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
Benim sorunum,kanal duzeninde kanallari tek tek veya tumunu sil secip mavi tuş sil secenegine geldigimde cihaz kilitleniyor

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Listede 1 tane kanal bırakınız ve digerlerini sil komutu ile işaretleyip okeyleyin veya tümünü silecekseniz uydu sil komutunda tüm kanalları sil ile işlem yapın.