Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Kullanıcıları Buraya 2

gilardo

0
Üye
18 Ağu 2017
7
0
1
Arkadaşlar almayı düşünüyorum bu uydu alıcıyı biss key falan giriliyor mu birde tavsiye eder misiniz ? bazı arkadaşlar sorunları var diyor pek uydu alıcıları konusunda bilgim yok ondan soruyorum

erdi07

0
Üye
27 Tem 2017
77
0
6
Ben kullanıyorum mennunum bis key hepsi giriliyo çanagını thor veya astra eski ismi siriusa ayarlarsan bis keye gerek yok türkçe dil destegi olan belgesel kanalları açık .ufak tefek sorunları elbette var ama bunu ilerleyen zamanlarda gerek doktor üstad olsun gerek karbon üstad gerek haydar usta yazılımla çözülecegine eminim .çünkü bu cihazın yazılımınla çok ilgileniyolar .süreklide destek veriyolar .bence pişman olmassın .seçim senin

gilardo

0
Üye
18 Ağu 2017
7
0
1
Teşekkürler erdi burası next firmasının resmi formu gibi birşey mi ? birde zaten 200 tl fiyatlarında en iyisi bu uydu alıcısı galiba.

seemon38

0
Üye
21 Ağu 2017
6
0
1
Merhaba bende bu cihazı almayı düşünüyorum ama bazı sorularım var. 1 yıllık freeshare serverın yanında kendi ccam serverımıda kullanabilirmiyim? Birde cihazın görüntü kalitesi nasıl? Donma sorunları oluyor mu?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba bende bu cihazı almayı düşünüyorum ama bazı sorularım var. 1 yıllık freeshare serverın yanında kendi ccam serverımıda kullanabilirmiyim? Birde cihazın görüntü kalitesi nasıl? Donma sorunları oluyor mu?

Öncelikle sizede merhabalar her ikisinin aynı anda çalıştığı zamanlarda cihazda hafif kasmaya yol açsada her ikisinide kullanabilirsiniz kardeşim.Görüntü kalitesi olayına gelince ben şahsen KİŞİSEL kalıp değerlerinde 15-15-13 olarak kullanıyorum, az bir ayarda tv ye yapıyorum görüntü beni oldukça tatmin ediyor.Donma sorunları derken neyi kasdettiğinizi ne yazikki anlayamadım eğer detay yazarsanız o konudada yardımcı olmaya çalışırım...

seemon38

0
Üye
21 Ağu 2017
6
0
1

Öncelikle sizede merhabalar her ikisinin aynı anda çalıştığı zamanlarda cihazda hafif kasmaya yol açsada her ikisinide kullanabilirsiniz kardeşim.Görüntü kalitesi olayına gelince ben şahsen KİŞİSEL kalıp değerlerinde 15-15-13 olarak kullanıyorum, az bir ayarda tv ye yapıyorum görüntü beni oldukça tatmin ediyor.Donma sorunları derken neyi kasdettiğinizi ne yazikki anlayamadım eğer detay yazarsanız o konudada yardımcı olmaya çalışırım...

Hocam cevapladığınız için teşekkür ederim. Donma sorunu derken şundan bahsetmeye çalıştım. Şu an kullandığım atlanta shine hdbox da günde en az 1 kere şifresiz kanalları izlerken bile birden görüntü donuyor ve alet kapanıp açılıyor. Bazen de sesi birden kesiliyor ve birdaha gelmiyor. Bu gibi sorunlar var mı diye merak etmiştim.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Dediğiniz türde uydu alıcısı ile ilgili hata vermez ;bazı şifreli kanallardaki donma tabir ettiğiniz anlık gelip gitmeler şifreleme sisteminden güncelleme datalarından internet kaynaklı sorunlardan (örnek modemlerin düşük amperli olmasından dahi kaynaklanabilir) yada serverdan kaynaklanabilir.
Cihaz kapanıp açılması data uyuşmazlığından yada yazılım yükleme hatalı yapıldıysa (yazılım yükleme sırasında veya sonunda yapılacak işler yapılmadı ise)bu gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz (ufak tefek gördüğümüz üşendiğimiz işlemler sebeptir örnek eski yazılıma ait kanal listesi yedegini yeni yazılımda kullanmak fab ayarlarına dönüp cihazı sıfırlamamak gibi.)

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Arkadaşlar bende free server ile bein france 3 ve bein sport max 4-5-6 acilmiyor uzun zamandir..benden kaynaklanan bi sorun mu yoksa sizde de durum aynimi.bein 1-2 acik.ayrica bein sport max 7-8-9-10 da acik.

zekai

0
Üye
26 Haz 2017
58
5
8
Arkadaşlar bende free server ile bein france 3 ve bein sport max 4-5-6 acilmiyor uzun zamandir..benden kaynaklanan bi sorun mu yoksa sizde de durum aynimi.bein 1-2 acik.ayrica bein sport max 7-8-9-10 da acik.

arkadaşım durum bende de aynı. bir frakansta bein max 4-5-6-7-8-9-10 var onlar açılmıyor ancak farklı bir frekansta bein max 7-8-9-10 var onlar açık.bein sport france 2 stabil açık bein sport france1 bazen gidiyor . bein sport france 3 ise erdinç arkadaşımızın verdiği günlük free serverla açılıyor.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

Arkadaşım DEFALARCA yazdım ama hala bazı şeyleri anlamamakta ısrar ediyorsunuz.!!! Söz konusu PLATFORM yayınları İLLEGAL olarak izlenmeye çalışılmaktadır,bu tür yayınların ne kadar izlenebileceği ve ne kalitede izlenebileceği hiç bir zaman belli değildir.! O yüzden bu şekilde yazmanın hiç bir anlamı ne yazikki YOKTUR.! Bu durum aklınıza gelebilecek hangi cihaz ve paylaşım şekli ne varsa durum hepsinde AYNIDIR.!

excalibur1905

0
Üye
18 Şub 2015
59
19
8
arkadslar cıhazı bugun aldım yazılım atmak ıstıyorum.fakat sunu sorayım su an v.1.445 yazılımı yuklü
direk enson yazılımı ata bilirmiyim

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Haydar usta benim internet baglantisindan olabilir diye düşündüm.o yüzden tekrar sorma gereği buldum.hotbirdde yayın yapan sport klup kanalıda gidip geliyor.çoğunlukla kapalı bu kanalda..internette sorun olabileceğini düşündüm.o yüzden tekrar sordum.kusura bakmayın...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar usta benim internet baglantisindan olabilir diye düşündüm.o yüzden tekrar sorma gereği buldum.hotbirdde yayın yapan sport klup kanalıda gidip geliyor.çoğunlukla kapalı bu kanalda..internette sorun olabileceğini düşündüm.o yüzden tekrar sordum.kusura bakmayın...

Sevgili kardeşim sizin sormuş olduğunuz kanal ne yazikki FREE-SHARE de aynen yazmış olduğunuz gibi çalışıyor.! Bu durumun internet bağlantısı ile bir alakası yoktur.İnternet kopmadığı sürece kesinlikle sorun olmaz FREE-SHARE için internet bağlantısı olması yeterlidir downland hızının bir önemi yoktur.Ama iş IP-TV olursa işte o zaman 4 MB den aşağı olan hız ne yazikiki sıkıntıya yol açar. ( Tabii sunucunun UPLOAD hızıda önem taşımaktadır...)

beni ekleyin yeni aldım güzel makina

Sayın yönetici beni de ekleyebilirsiniz listenize

Sevgili arkadaşlar öncelikle cihazlarınız hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim isteğiniz üzere kullanıcı listesine eklendiniz.!