Neler yeni

Next 2000 HD Minix Internet Machina Kullanımı İçin Pratik Bilgiler.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Eki 2011
Mesajlar
7,152
Beğeniler
1,999
Konum
İstanbul
#1
Next 2000 HD Minix Internet Machina Kullanımı İçin Pratik Bilgiler.

Master PASS
Cihazın erişimde kullanılan bölüm şifresini AYARLAR menüsünden çocuk KİLİDİ BÖLÜMÜNDEN DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ.master pass 1234..


Favori Menü Seçimi
Cihaz en çok kullandığınız menü yada bölümlere express erişmeniz için express tuş içerir. Herhangi bir bölüm yada menüyü express erişime almak için bölümü seçip kumanda alttaki yıldız tuşuna basın ..bölüm yanında yıldız ikonu çıkar. Erişmek için aynı tuşa basıp menüye erişebilir, 5 farklı menüye expres seçebilirsiniz.


Cccam /ETC.config & Key softcam kullanımları vb.
MACHINA DOSYALARI AYNEN KULLANILIR
Softcam/kdb key dosyası güncelleme (serverden ve manual) serverden güncellemede manual girişler sıfırlanır..DİKKAT SOFTCAM DOSYALARINDA Bilhassa tandberg link lerde gereksiz ekler gerekirse silinmelidir…manual biss key girişi yapılabilir..tandberg-powervu ve diğer private emu içerikleri yazılımsal desteklenir, key dosyaları kullanıcı grupları vb güncellenir interneten alabilirsiniz..


Cihazdan Data alma
KURULUM menüsüne girin Yazılım Güncelleme seçin kumandadaki mavi tuşla cihaza sonradan yapılan ayar ve listeleri usb ye kopyalayın. Diğer cihaza yada tekrar cihaza aktarmak için bilgi alınan USB belleği cihaza takın.. KURULUM MENÜSÜNE GİRİN yazılım güncelleme bölümünden güncellenecek bölümde otomatik olarak userdata-001 ndb benzeri seçilir ok ile başlatın. Dikkat cihazdaki tüm ayarlar ve bilgiler silinir ve usb deki bilgiler aktarılır..


Free Share Aktivasyon
Cihaz 1 senelik otomatik free share(Ücretsiz server) desteği sağlar… İnternete bağlanıldığında otomatik açılır
Girişler menüsünden şifreli yayın ayarları bölümüne girin en altta kalan süre görülür..

Free Share Manual Kapama
Girişler menüsünden şifreli yayın ayarları bölümüne girip internet paylaşım yolunu kapalı seçin me/na süre uzatmak ve değişik ücretli alanlara bağlanmak içindir.

Aile Modu Açma Kapama
2000 HD 3 kademe güvenlikle aile modu kullanımına izin verir aile modu göstergesi kanal listesinde sağ üstte görülen yuvarlak kırmızı ve yeşil görünümlü leddir.
.yeşil aile modu konumudur ve bu konumda vod bölümündeki yetişkin içerikler, internet medya bölümündeki playboy içerik girişleri ve cihaza önceden tanımlanmış olası tüm uydulardaki şifreli yetişkin kanallar otomatik olarak listelerden kaybolur..Bu ışık kırmızıysa da tüm gizlenenler geri gelir…
Çocukların izlemesini istemediğiniz kendi belirleyeceğiniz kanallarıda elle kanal liste düzeninden (kumandadaki altta yıldırım tuşuna kanal listesi ekrandayken basıp gizle bölümündeyken toplu seçebilirsiniz)
Aile modu aktivasyonları
1)ANA MENÜDEN :Bu seçenekte aile modu sürekli açık tutulur yetişkin içerikler kullanımda bu bölüm açık olarak seçilmeden çalışmaz.
AYARLAR menüsüne girin kullanıcı tercihlerini seçin en alttaki yetişkin içerikler bölümünü Kapat seçin
Dilediğinizde bu bölümü manual açıp kapatabilirsiniz. 3. Güvenlik sağlar
2)kanal listesi ekrandayken alt sağ 2. Sıradaki kayıt tuşuna basın ve gelen şifreye 1234 girin (değiştirebilirsiniz) liste üstündeki sağdaki led yeşil olur …cihaz aile modundadır açmak için aynı işlemi tekrarlayın led kırmızı olur ve yetişkin içerikler geri gelir..
Çocuk ve anne modu kullanımı
Kanal listesi ekrandayken Kumanda en altındaki yıldırım işaretine basınız ..tüm kanallar listesi gelir. Uydulardan çocuk yada anne kanallarını beraber işaretleyebilirsiniz…kullanımda en alttaki çocuk ve anne butonununa bastığınızda seçili kanal listelerine erişilir.(Tüm uydular )..kumandadaki kırmızı tuşla normal listeye dönebilirsiniz.bu KONUMUN NORMAL FAVORİDEN FARKI TÜM UYDULARDAN KARIŞIK TEK LİSTE SEÇİLMESİ VE TEK TUŞLA ERİŞİLMESİDİR
Dikkat çocuk ya da anne modu LİSTESİ seçildiğinde İlk anda cihaz aile modunda olmasa bile seçilen kanal OK lendiğinde OTOMATİK aile moduna geçer
Express kanal liste düzenine giriş
Kanal listesi ekrandayken Kumanda en altındaki yıldırım işaretine basınız
Çocuk ve anne modundan çıkış
Kanal listesi ekrandayken Kırmızı tuşa basın
Android tel ya da tabletteki videoları oynatma
Düzen menüsünden Cihaz Bilgileri bölümüne girin ücretsiz uygulamalar olan bubble veya tubio barkodları bulunur birini android tel ya da tabletinize okutun uygulama indirme sayfasına yönlendirir. Uygulamayı indirin……cihazınız haberleşmeye hazırdır..
Kullanmak için MEDYA menüsüne girin Mobil oynatıcı seçin..Boş ekran gelir. Cihazınızdan bir video seçerek oynatın…video tv nizde gösterilecektir..(Kumandadaki yıldız tuşuyla bu bölümü express seçerek menülere girmeden erişebilirsiniz..)

Türksat Hızlı Tarama
Cihaz TURKSAT uydusu üzerinden hızlı network tarama özelliğine sahiptir.
KURULUM menüsüne girin Türksat hızlı tarama seçin(Türksat uydusu uydu seçimlerinden seçili olmalıdır) alttaki sinyalmetrede sinyal yeterliyse dilerseniz tarama tercihinizide seçerek (sadece ŞİFRESİZLER Vb) yada orijinal haliyle hepsi seçilidir Taramayı başlatın cihaz 5-10 saniye data arar ve hızlı bir şekilde türksatı tarar ve bitince son güncelleme tarihi ve yeni kanal bulunduysa sayısı görülür..bu işlemde kanal listeniz bozulmaz bulunan yayınlar liste sonuna eklenir..aynı bölümdeki ASTRA hızlı tarama astra uydusundaki paketler için kullanılır..Türksat uydusu üzerinden Türksat-hotbird Hazır kanal listesi güncelleme.
Cihaz kanal listesi boş olarak gelir 2000 HD TÜRKSAT üzerinden data hattına sahiptir.
KUMANDA ÜSTTE BULUNAN M+ tuşuna basın TS/HB Gün. (kumandadaki yeşil tuş)
BASARAK TÜRKSAT uydusu üzerinden iletilen Güncel TÜRKSAT/HOTBİRD SIRALI kanal listesini otomatik indirebilirsiniz. Dikkat bu işlem eski kanal listenizi siler türksat –hotbird uyduları dışında farklı uydulara bakan çanaklar, motorlu sistemlerde listenizi sıfırlar SADECE TÜRKSAT-HOTBİRD uydusu olan kullanıcılar içindir..(Kendi kanal listenizi tercihlerinize göre sıralamak isterseniz en doğrusunun uyduları bulunduğunuz konum ve sistemin bize göre taratmak olduğunu unutmayın bu yöntem kanal geçişlerinde de size otomatik güncellemelerden daha hızlı kullanım sunar


HAVA DURUMU AKTİVASYONU
Kumandada üstteki M+ tuşuna basın Alta gelen bölümden Kumandadaki kırmızı tuşa basarak bölge seçim menüsüne gelin, bulunduğunuz bölgeyi seçin, hava durumu artık bu bölümde M+ TUŞUNA BASARAK GÖRÜLEBİLİR.(İNTERNET BAĞLANTISI GEREKİR)


Ana menüde WİFİ SİNYALMETRE VE İNTERNET BAĞLANTI KONTROLU
HERHANGİ BİR MENÜDE canlı ekran bölümü üst çerçevesinde saat Ayarları bölümünden yaptığınız tarih ve saat görülür. Sağda izlenen kanalın sinyal seviyesi ve solda bağlantı işareti görülür bu işaret SİYAHSA İNTERNET BAĞLI DEĞİL YADA SORUNLUDUR…Mavi ise cihaz internete bağlıdır(Kablolu Bağlantı) WİFİ takıldığında (tanıtım ayarları yapılıp bağlantı şifresi girildikten sonra burada WIFI ikonu çıkar ve otomatik olarak WIFI SİNYALMETRESİ GÖRÜLÜR..

SAT IP KULLANIMI
2000 HD DONANIMSAL DESTEKLİ SAT/IP özelliğine sahiptir bu özellik en basit haliyle uydu alıcınızın kanal listesindeki aynı TP içindeki hd yada sd vb etkilere göre( 1-8) kanalın cihazın bağlı bulunduğu dahili ağa bu yayınları stream ederek yollamasıdır bu şekilde ağa bağlı diğer kullanıcılar(2000 hd ler) yada özel yazılımlar IPTV bölümünden bu yayınları anten gerekmeden HD kalitede izleyebilir. UPLOAD bant genişliği sınırlamalarından dolayı AĞ dışına normal koşullarda erişilemez. İleriki yazılımlarda bu yayınlar ağdaki 2000 ler dışında cep tel ve tabletlerden de izlenebilecek, ÇOKLU TS multicast ve unicast özel yazılımları kendi IPTV amatör sistemlerini kurmak isteyenler için derlenecektir..(süre verilemiyor..)
Aynı ağdaki 10 cihaz aynı anda tek master cihaza bağlanabilir..

MEDYA BÖLÜMÜNE GİRİN..
Verici olarak kullanılacak cihazda SAT IP MASTER menüsüne girin kırmızı tuşla SAT/IP modunu açık seçin ( upload hızı nedeniyle kablolu ağ önerilir..)
Bu cihaz artık ıptv vericisi konumundadır. Ağdaki diğer cihazlarda bu menüden SAT TO IP CLIENT t seçin ve aynı işlemi tekrarlayın IPTV LİSTENİZDE yayınları seçerek izleyebilirsiniz..


OSD DİLİ
CİHAZ İNG VE TÜRKÇE osd diliyle çıkmıştır. Diğer diller önc..ARAPÇA FARSÇA,ALMANCA,FRANSIZCA ve gerek duyulan diğer diller diğer yazılımlarda eklenecektir..


Güncellemeler
1)Cihaz usb den yazılım ,key, kullanıcı bilgileri atılarak MANUAL.. yapılır 2)internete takılıysa cihaz standbydan kapatıldığında yada ama elektrik takıldığında yeni yazılımı kontrol eder ve tv ekranına yeni yazılım mevcut uyarısı yollar..OK ile yeni yazılım güncellenir. BU İŞLEM İÇİN CİHAZ USB veya bellek takılması gerekmez
3)uydudan güncelleme ..Cihaz çok acil bir güncellemede Türksat uydusu üzerinden yazılım güncelleme özelliğine sahiptir. Her yazılım güncellemesi bu yöntemle yapılmaz. Sadece çok acil gereksinimlerde kullanılır. Öte yandan TÜRKSAT uydusu üzerinden 24 saat TÜRKSAT ve hotbird sıralı liste güncellemesi mevcuttur. İlk ayarlarda önerilir. En sağlıklı yol switch ve çanaklara göre sahada tarama yapılmasıdır.


İNTERNET MEDYA
Bu bölüme ilerde ekler olacaktır..playboylar dahil bu bölümün tamamı internetteki içerikleri kullanıcıya sunar. Hiçbirinin içerik, kaynak, süre garantisi yoktur ve satıcılar garantiyle satamaz. Buna karşılık yeni içerikler kullanıcıya ücretsiz sunulur. Ve yenilenir..(bağlanılan BÖLGEDEKİ İNTERNET HIZLARI-KISITLAMALARI VB cihazın garanti yada desteğinde değildir..)


IPTV KURALLARI
Cihaz IPTV listesinde aralıklarla güncellenen değişik ülke kanalları içerir BUNLAR ÜCRETSİZDİR 1000 civarıdır. Hiçbir kategorideki kanalın içerik süre vb garantisi yoktur. İnternetteki kaynaklardır. Sabit kanal listesi ve garantili yayın vermek isteyenler için cihaz 10 farklı xtreme server destekler… Kullanıcı kendi satın alabilir ya da satıcı ekleyerek satabilir. Bunlar dışında farklı yayın seçenekleri için özel server seçenekleri için satıcılar bilgilendirilecektir..
IPTV kategori ekleri sınırsız artabilir. Her listede 1000 kanal hafızalanabilir, bu sayede otomatik liste güncellemeleri çok hızlı ve sorunsuz yapılır.


VOD KURALLARI
Cihaz VOD listesinde aralıklarla otomatik güncellenen değişik film-dizi vb içerir BUNLAR ÜCRETSİZDİR. Hiçbir kategorideki içeriğin süre vb. garantisi yoktur. İnternetteki kaynaklardır. Sabit kanal listesi ve garantili yayın vermek isteyenler için cihaz farklı ücretli video server destekler… Kullanıcı kendi satın alabilir ya da satıcı ekleyerek satabilir. Bunlar dışında farklı film seçenekleri için satıcılar bilgilendirilecektir..
(Vod kategori ve film ekleri sınırsız artabilir....Diziler vb. kendi sitelerinden cihaz ara yüzüyle arşiv halinde izlenebilir. Cihazın kullanıldığı ülke ya da bölge, internet hız ve kısıtlamaları, filmlerin üzerinden izlendiği ana site kaynak koruma önlemleri vb. nedeniyle hiçbir bölüm ya da içerik garanti edilmez. Standart bir kalıcı liste verilemez..)

WİFİ APARAT DESTEĞİ
NEXT 2. SERİ MİNİ USB WİFİ DESTEKLER

Oto boot..
Cihaz herhangi bir sebepte kilitlenirse kumandadan standby tuşuna 10 saniye kadar basılı tutun cihaz boot açılır.


Iptv manual kanal güncelleme
Machinadaki gibidir.


Vod ve ıptv stabilite
Her cihaz bağlı bulunduğu konumdaki ıptv hız, kota, konum ve internet sağlayıcı koşul ve kısıtlamalarına göre farklı verimle çalışır .aslında değişkenler sonucu sağlar cihaz desteği standarttır. Bu yüzden internet bağlantılı uygulamaların hiçbirinden ( stabilite sorunlarından )cihaz sorumlu tutulamaz. Kullanıcının koşulları önemlidir.


Detaylı anlatımlar bölümdeki konulardan işlenebilir..
 

Ahmbay

New member
Üye
Katılım
30 Kas 2016
Mesajlar
3
Beğeniler
0
Konum
İzmir
#2
Cihazı yeni aldım ve gayet memnunum şöyle bir sorun var Usb den film oynatırken alt yazılarda Türkçe karakterlerde sorun var bunun bir çözümü varmıdır?
Şimdiden teşekkürler.
 

fayat

Active member
Üye
Katılım
5 Şub 2015
Mesajlar
560
Beğeniler
44
Yaş
42
Konum
Georgia"Marneuli"
#4
bu cihazda menu renk ayalari yapmak için Haydar kardeşden bir ricam olacak,Machına3D de 15-16-16 bu cihazda nasıl yapalım ?
 
Son düzenleme:

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Katılım
5 Şub 2015
Mesajlar
5,381
Beğeniler
1,753
Konum
İstanbul
#5
bu cihazda menu renk ayalari yapmak için Haydar kardeşden bir ricam olacak,Machına3D de 15-16-16 bu cihazda nasıl yapalım ?
Hemen yardımcı olayım kardeşim...

1.KULLANICI seçimi KİŞİSEL olacak.
2.PARLAKLIK= 15
3.KONTRAST= 16
4.KESKİNLİK= 13

Şeklinde ayarlanıp kırmızı tuşla KAYIT edilecek...

NOT:Eğer görüntü kalitesi tam gönlünüze göre olmaz ise o zaman TV nizin ayarlarında çok az bir ayar yapabilirsiniz. Ben şahsen sadece TV m de NETLİK ayarını 2 kademe düşürdüm.Yani MACHİNADA 6 idi bunda ise 4 olarak ayarlıyorum diğer ayarlarda ise herhangi bir oynama yapmıyorum...
 

Ahmbay

New member
Üye
Katılım
30 Kas 2016
Mesajlar
3
Beğeniler
0
Konum
İzmir
#6
Usb den flash bellek ile film seyrederken alt yazılarda Türkçe karakterlerde ( ı ğ ş ç ) karekterlerini farklı karekter biçiminde göstermekte
Şimdiden teşekkürler.
 

flasx

Member
Üye
Katılım
5 May 2015
Mesajlar
41
Beğeniler
5
#8
hocam merhabalar bugun itibariyle cıhaz elime ulastı.artık kullanıcılar arasındayım elimde usb bellek 16 gb var. yazılım ıcın yeterlimi.birde internetten yazılımmı iyi yoksa usb ilemi.tesekkurler
 

A.kadir

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
14 May 2013
Mesajlar
2,307
Beğeniler
652
#9
hocam merhabalar bugun itibariyle cıhaz elime ulastı.artık kullanıcılar arasındayım elimde usb bellek 16 gb var. yazılım ıcın yeterlimi.birde internetten yazılımmı iyi yoksa usb ilemi.tesekkurler
yeterli fazla bile yazılım 8 mb kadardır kişinin tercihine kalmış ama herzaman usb ile en garanti olandır bazen netin kopma durumu olabiliyor hemende bağlanmıyabiliyor sıkıntı olmaması için usb ile yükle derim
 

k.ceem

Active member
Üye
Katılım
29 May 2012
Mesajlar
284
Beğeniler
40
Konum
İstanbul
#10
hocam merhabalar bugun itibariyle cıhaz elime ulastı.artık kullanıcılar arasındayım elimde usb bellek 16 gb var. yazılım ıcın yeterlimi.birde internetten yazılımmı iyi yoksa usb ilemi.tesekkurler
cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanın inşallah sorunuza gelince 16 değil 1gb ta yeter ben şahsen usb ile yapıyorum daha stabil geliyor yalnız yazılımdan sonra cihazı fabrika ayarlarına döndürüp daha sonra tüm ayarlarını yapıp birde daha sonra kullanabilmek için yedek aldınızmı işlem tamam.
 

bigex11

Member
Üye
Katılım
19 Ocak 2016
Mesajlar
132
Beğeniler
0
#11
hocam benimde nex 2000 minix internet mancini geldi ve kurdum valla süper imiş acaba yapılacaklar nedir acıklarmısınız cccam falan kuruldu
 

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Katılım
5 Şub 2015
Mesajlar
5,381
Beğeniler
1,753
Konum
İstanbul
#12
Sevgili kardeşim öncelikle cihazınız hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanmanızı dilerim işe AŞAĞIDA yazılanlarla başlayabilirsiniz...

Türksat uydusu üzerinden Türksat-hotbird Hazır kanal listesi güncelleme.
Cihaz kanal listesi boş olarak gelir 2000 HD TÜRKSAT üzerinden data hattına sahiptir.
KUMANDA ÜSTTE BULUNAN M+ tuşuna basın TS/HB Gün. (kumandadaki yeşil tuş)
BASARAK TÜRKSAT uydusu üzerinden iletilen Güncel TÜRKSAT/HOTBİRD SIRALI kanal listesini otomatik indirebilirsiniz. Dikkat bu işlem eski kanal listenizi siler türksat –hotbird uyduları dışında farklı uydulara bakan çanaklar, motorlu sistemlerde listenizi sıfırlar SADECE TÜRKSAT-HOTBİRD uydusu olan kullanıcılar içindir..(Kendi kanal listenizi tercihlerinize göre sıralamak isterseniz en doğrusunun uyduları bulunduğunuz konum ve sistemin bize göre taratmak olduğunu unutmayın bu yöntem kanal geçişlerinde de size otomatik güncellemelerden daha hızlı kullanım sunar.
 

irfan09

Active member
Üye
Katılım
13 Mar 2016
Mesajlar
268
Beğeniler
34
#13
Cihazı yeni aldım ve gayet memnunum şöyle bir sorun var Usb den film oynatırken alt yazılarda Türkçe karakterlerde sorun var bunun bir çözümü varmıdır?
Şimdiden teşekkürler.
Flimin alt yazisi sakattir flim onden gidip alt yazi arkadan geliyorsa ondandir makinede sikinti yok
 

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Katılım
5 Şub 2015
Mesajlar
5,381
Beğeniler
1,753
Konum
İstanbul
#15
Türksat takı boş TP leri nasıl silecem sayın hocam tarif
Selamlar kardeşim size hemen yardımcı olayım yapmanız gerekenleri adım adım yazıyorum...
1.Kurulum menüsü OK.
2.Uydu kanal tarama menüsü OK.
3.Transponder yazan yere gelin ve kumandanın SARI tuşuna basın.(Düzen yazar)
4.Şimdi artık silmek istediğiniz TP leri yine SARI tuşa basarak silinsinmi diye yazan yeri EVET diyerek silebilirsiniz...
 

A.kadir

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
14 May 2013
Mesajlar
2,307
Beğeniler
652
#16
tarama yönetimi manuel tarama seçmeli o zaman sarı tuş aktif oluyor
 

asihoroz20

New member
Üye
Katılım
22 Ocak 2017
Mesajlar
7
Beğeniler
2
#19
bu cihazdan almayı düşünüyorumda bi sorum olacaktı;
cihazı tüplü tv lerde kullanabilmek için av çıkışı mevcut mu acaba?