Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000HD Minix usb görmüyor hiç açılmıyor

gizliyara

0
Üye
1 Ocak 2013
8
0
1
Normal Divx video var ama boş görünüyor sorun nedir eksik olan atladıgım Bişey mi var

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Normal Divx video var ama boş görünüyor sorun nedir eksik olan atladıgım Bişey mi var

Usb nizdeki bilgileri önce bir yere kopyalayın sonrada FAT-32 olarak formatlayın sonra bilgileri tekrar içine atın USB yi görmesi lazım.! Açmayan video olayına gelince belkide desteklemediği bir video format türü olabilir...

zipcik

0
Üye
25 Ocak 2017
2
0
1
Arkadaşlar merhaba,

Benim sorunum da bu başlıkta geçen konuyla bağlantılı bu sebepten yeni konu açmadan buradan sorayım dedim.

Cihazı yeni aldım ve forum'a yeni katıldım.
Genel olarak cihazı beğendim ve tavsiye de ederim. Cihazın menülerin isimleri tam olarak aklımda değil fakat yazdığımdan anlayacaksınızdır..

USB girişinden içinde film ve müzik dosyaları bulunan 2 tb lik harici harddisk'i taktım fakat Medya Oynatıcı bölümünde içindeki dosyaları göremiyorum. Cihaz Ayarlarında harddisk'e görüntü kaydı ile alakalı bölüme girince cihazın harddisk'i tanıdığını, boş alan bilgisini vs. görebiliyorum. Bu durumu ntfs formatlı bu diskin cihaz üzerinde çalışabileceği şeklinde yorumladım.

Bu cihazla USB girişine harddisk üzerinden mkv formatında film izlemem mümkün mü? Diğer bir ifadeyle 2000 HD Minix Filim oynatmaya özel üretilen cihazların yaptığı bu işi yapabiliyor mu?
Harddiskteki dosyaları,klasörleri göremememin sebebi ne olabilir.

Firma için bir eleştirimi de yeri gelmişken yazayım. Bu ve benzer sorulara sebebiyet vermeyecek şekilde bir kullanım klavuzu cihaza eklenmeli. Mevcut klavuz kesinlikle yetersiz.

Cevabınız için şimdiden teşekkürler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar merhaba,

Benim sorunum da bu başlıkta geçen konuyla bağlantılı bu sebepten yeni konu açmadan buradan sorayım dedim.

Cihazı yeni aldım ve forum'a yeni katıldım.
Genel olarak cihazı beğendim ve tavsiye de ederim. Cihazın menülerin isimleri tam olarak aklımda değil fakat yazdığımdan anlayacaksınızdır..

USB girişinden içinde film ve müzik dosyaları bulunan 2 tb lik harici harddisk'i taktım fakat Medya Oynatıcı bölümünde içindeki dosyaları göremiyorum. Cihaz Ayarlarında harddisk'e görüntü kaydı ile alakalı bölüme girince cihazın harddisk'i tanıdığını, boş alan bilgisini vs. görebiliyorum. Bu durumu ntfs formatlı bu diskin cihaz üzerinde çalışabileceği şeklinde yorumladım.

Bu cihazla USB girişine harddisk üzerinden mkv formatında film izlemem mümkün mü? Diğer bir ifadeyle 2000 HD Minix Filim oynatmaya özel üretilen cihazların yaptığı bu işi yapabiliyor mu?
Harddiskteki dosyaları,klasörleri göremememin sebebi ne olabilir.

Firma için bir eleştirimi de yeri gelmişken yazayım. Bu ve benzer sorulara sebebiyet vermeyecek şekilde bir kullanım klavuzu cihaza eklenmeli. Mevcut klavuz kesinlikle yetersiz.

Cevabınız için şimdiden teşekkürler

Öncelikle cihazınız hayırlı olsun daha önce yapılan testler neticesinde cihazın 3-TB harddiskleri destekleği bilahare DOKTOR üstat tarafından verilen yazılım notlarında yazılmıştır.Şimdi ise ne yazikki benim elimde o kadar büyük çapta bu olayı test edebileceğim herhangi bir harddisk ne yazikki bende yok.Şimdi size yardımcı olmak isterdim fakat olmayan bir şeyin testi maalesef olmaz.Size tavsiyem bu konuda [email protected] adresine yazmanızdır.Buy konuda gerekli yardımı yapacaktır kendisi...

zipcik

0
Üye
25 Ocak 2017
2
0
1
Akşam detaylıca kurcaladım cihazı.
MKV oynatıyor. Sorunsuz şekilde filmleri çalıştırdım.
USB butonuna bastığımızda cihaz öncelikle cihaz üzerinden kaydedilmiş dosyaları gösterecek şekilde filtre uyguluyor bu sebepten dosyaları göremiyormuşum.
Ekranın en sağ alt tarafında belirtilen buton'a kulanda üzerinden tıklayınca video,müzik,resim gibi filtre seçimi geliyor. Video'yu seçince harddiskteki tüm dosyaları görebildim.

Performans konusunda hiç bir sıkıntı yok, 1080p DTS sesli AVATAR filminde hiç bir performans kaybı takılma vs görmedim. Film atyazısında türkçe karakter sorunu vardı. Kumandadan txt tuşuna basınca ilk seçili dil ingilizce, bu seçimi türkçe yapınca karakter sorunu da ortadan kalkıyor.

Tek can sıkıcı konu DTS sesli filmlerden ses gelmiyor. Bunun bir çözümü var mıdır bilmiyorum. Ses ayarlarında iki seçenek var. sesi doğrudan ver ve donanım üzerinden ver şeklinde. Donanım üzerinden ver ses ver'i seçince 5+1 kodlanmış bir sesi stereo olarak ses çıkışından veriyor.(hdmi veya optik çıkıştan)
Optik çıkıştan ses sistemine bağladım cihazı. Normal şartlarda sesi doğrudan ver seçeneği ile sesin orijinal haliyle aktarılması gerekiyor. DOLBY DIGITAL kodlanmış filmlerden 5+1 ses çıkışı alınıyor burada herhangi bir sorun yok fakat DTS'lerde hiç bir şekilde ses yok.

Cihazı film için de kullanırım diyenlere açıklayıcı bir yazı olmuştur umarım.

sapmaz

0
Üye
29 Ocak 2013
19
2
3
flim formatlarının coğunu destekliyor dahasını istiyorsan media player al sonuçda aldığın uydu alıcısı fazlası var eksiği yok ben 10 senedir televizyon servisliği yapıyorum next firmasının yazılım ve teknik destek konusunda daha iyisini görmedim 2 tane atlanta android aldım 2 side çöp oldu next firması kaç sene önce çıkardığı cihazlara bile hala destek veriyor saglam bitane firma kaldı onada sahip cıkalım