Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2023 OTA130 Test Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hopali6290

New member
Üye
8 Şub 2020
21
6
3
Next 2023 kullanıcısı olarak yaşadığım sorunları belirtmek istiyorum:

-Cihaz her kanalda olmasa da bazen yayındaki ses görüntüden önde ilerliyor (Özellikle TRT2 de bir çok kez oldu bu sorun)
-Kumanda ile ses tuşuna bastığımda tüm kanalların sesi sol olarak ayarlı geliyor yani steero olarak kendim ayarlamak zorunda kalıyorum
-Birde ben bu cihazı tüplü tv de kullanıyorum scart kablosu ile buraya kadar normal sıkıntı yok ama tv nin av ayarlarında rgb modu var ve next 2023 kafasına göre bir rgb moduna geçiyor bir normal cvbs moduna. Bunun için cihazın ayarlarında bu seçenek yok ne yazık ki :(
(Önceki Next HD cihazımda bu ayar seçeneği vardı umarım yazılım güncellemesi ile gelir bu 2023'e de)

@canel5

efe2004

Özel Üye
Özel Üye
2 Şub 2020
43
14
8
Next 2023 kullanıcısı olarak yaşadığım sorunları belirtmek istiyorum:

-Cihaz her kanalda olmasa da bazen yayındaki ses görüntüden önde ilerliyor (Özellikle TRT2 de bir çok kez oldu bu sorun)
-Kumanda ile ses tuşuna bastığımda tüm kanalların sesi sol olarak ayarlı geliyor yani steero olarak kendim ayarlamak zorunda kalıyorum
-Birde ben bu cihazı tüplü tv de kullanıyorum scart kablosu ile buraya kadar normal sıkıntı yok ama tv nin av ayarlarında rgb modu var ve next 2023 kafasına göre bir rgb moduna geçiyor bir normal cvbs moduna. Bunun için cihazın ayarlarında bu seçenek yok ne yazık ki :(
(Önceki Next HD cihazımda bu ayar seçeneği vardı umarım yazılım güncellemesi ile gelir bu 2023'e de)

@canel5
- Lip Sync sorunu ile ilgili sorun ortaya çıktığında cihaz çözünürlüğünü (eğer farklı bir ayar yapılmışsa) 1080i yaparak tekrar dener misiniz?
- Varsayılan ses çıkışı L olabilir, bunu kontrol edeceğiz ve Stereo olarak değiştireceğiz.
- Televizyonda varsa CVBS seçin, uydu alıcısı CVBS destekler RGB modu yoktur bu nedenle bir ayar da yoktur.

hopali6290

New member
Üye
8 Şub 2020
21
6
3
- Lip Sync sorunu ile ilgili sorun ortaya çıktığında cihaz çözünürlüğünü (eğer farklı bir ayar yapılmışsa) 1080i yaparak tekrar dener misiniz?
- Varsayılan ses çıkışı L olabilir, bunu kontrol edeceğiz ve Stereo olarak değiştireceğiz.
- Televizyonda varsa CVBS seçin, uydu alıcısı CVBS destekler RGB modu yoktur bu nedenle bir ayar da yoktur.
Ses senkron sorunu çözünürlük otomatik ayarda olduğu için demek oluyormuş 576 olarak değiştirdiğimde bile düzeldi. Teşekkürler :)
Tv de CVBS - RGB diye ayar seçeneği yok. Bu bahsettiğim seçenek önceki Next cihazım da vardı ve ben birini seçebiliyordum o şekilde kalıyordu ayar. Ayrıca Tv nin kumandasından AV tuşuna bastığımda sadece AV1 - AV2 - RGB diye kaynak seçme seçeneği var ve ben zaten direk AV1 e bağladım cihazı. Ama dediğim gibi Tv izlerken cihaz ara ara RGB moduna girip çıkıyor.

Son düzenleme:

temel reis

0
Üye
25 Şub 2015
161
126
43
youtubede çözünürlük sorunu hala devam ediyor çözünürlük standart yapılmış büyük bir ihtimalle 360 pid ayarlanmış bu yüzdende görüntü çamur gibi hiç olmassa madem değiştirme seçeneği yok bari 720 pid ayarlansaydı ben şuan yotube desteği yok sayıyorum kanal geçişlerede yavaş ama bu çok önemli değil ama youtubede çözünürlük seçeneğinin olması şart

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...