Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2071 —> DEĞİŞMESİ GEREKENLER :

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
287
174
43
Merhaba arkadaşlar, bu değerlendirmelerim kişisel kullanıcısı olduğum cihazla ilgili önerilerimi içermektedir, sizde görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim, belki bu sayede ürün geliştiricilere bir ilham vermiş oluruz;

1) joker uygulamasının 20.000 kanal kapasitesi arttırılmalı (satın alınan aboneliklerin tam içerikleri bu kısıtlama neticesinde görüntülenemiyor!)
2) xtream codes uygulamasında kullanıcı favori listesi oluşturulabilmeli
3) youtube uygulamasında içerikler full hd izlenebilir olmalı
4) ip tv tuşuna atanan uygulama listesi listesinde en altta görüntülenen youtube live standart youtube uygulaması ile değiştirilmeli (Bu vesile ile kumandada ki yıldız tuşuna başka bir görev atanabilinir)
5) cihazda kullanılmayan reklam-billboard-filmon gibi gereksiz olduğunu düşündüğüm uygulamalar kaldırılmalı, isteyenin indirebileceği bir yapıya dönüştürülmeli
6) kanal isminin yazdığı sol alttaki bar a kanal logosu konulmalı
7) tv uyum ayarları menüsündeki renk ayarları seçeneklerine (kullanıcı kişisel-standart-film..) menülere girmeden tek tuşla erişilmeli (o an kanaldan kanala farklı kontrast parlaklık ihtiyacı olabiliyor, bu işlem kolayca tek tuşla sağlanmalı) KUMANDANIN SOL ALTINDA YERALAN 576-1080 TUŞUNA ARKA ARKAYA BASILDIĞINDA ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ DEĞİŞTİRMEK YERİNE BU RENK AYARLARINDA GEÇİŞ SAĞLANMALI
8) kanallar birden fazla favori listesine eklenebilmeli
9) xtream codes uygulamasında zaman zaman atmalar oluyor cihaz reboot a geçiyor, belli ki stabilizasyonda eksiklikler var
10) joker uygulamasında sarı tuşla isim arama kutucuğuna yazılan kelimeyi bulamıyor, örneğin içerik başında dual (çoklu dil seçeneği) kelimesi yazıyor, ismin bu şekilde oluşundan mı bilmem ve fakat cihaz aranan o kelimenin geçtiği tüm içeriği listeleyebilmeli..
11) youtube dan usb belleğe indirilen video tekrar izlenirken cihaz kitlenip reboot yapıyor, bu hata düzeltilmeli
12) Filmon reboot yaptırıyor, çalışmıyor
13) IPTV kanallarındaki yayınlarıda usb bellek e kaydedebilmeliyiz
14) Düzen - Görev Düzeni özelliği ile yayını usb belleğe kaydetmek istedim ve fakat gördüm ki takvim hatalı, ayların son günleri yanlış!…ocak ayı 31 gün olmasına rağmen next 2071 ocak ayının son gününü 30 olarak görüyor, bu da düzeltilmeli

Son düzenleme:

Snooker /fan

0
Özel Üye
5 Ocak 2018
207
73
28
Iks düzgün çalışsın,phoenix lite kadar stabil olsun ona da razıyız.Pahalı/ ucuz konularına girmiyorum 1000 TL civarında bir cihazın .Biz sahip olsak bile kitleler için psikolojik eşik.

kartal3734

0
Üye
20 Şub 2013
58
22
8
Bazı modellere yazılım verilmiş bazı eski model tv lerde ses kesilmesi sorunu için inşallah 2071 içinde verilir benim vestel lcd tv de aynı ses kesilmesi sorunu yaşıyorum

cagataycatli

0
Üye
3 Şub 2018
1
1
3
aynen bu 9 maddeye katılıyorum ama sanırım hiçbiri olmayacak next ile az önce görüştüm xdream ı zaten kaldıracağız yakında dediler yani bırakın düzeltmeyi toptan kaldırılıyor yıllardır alıştık bari edit yapın biraz dedim ama nafile geçmiş olsun arkadaşlar efsane 2000 ölmüştür rahmet eyleyelim....

• Like
Tepkiler: ncz

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
287
174
43
aynen bu 9 maddeye katılıyorum ama sanırım hiçbiri olmayacak next ile az önce görüştüm xdream ı zaten kaldıracağız yakında dediler yani bırakın düzeltmeyi toptan kaldırılıyor yıllardır alıştık bari edit yapın biraz dedim ama nafile geçmiş olsun arkadaşlar efsane 2000 ölmüştür rahmet eyleyelim....

Sektörün lider markası next, nesiller uydu yayınını next ile tanıdı, ürünler gelişti, hep üstüne koyarak ilerledi, şuan lider ürün next 2071. Ben extream ı da geliştireceklerine inanıyorum.

Son düzenleme:

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
287
174
43
popüler olarak satın alınan iptv aboneliğindeki kanal sayısı 24.146 şuan…joker uygulaması ise 20.000 ile sınırlı yani 4.146 yayını görüntüleyemiyor..xtream codes ise full içerik sağlıyor..İP TV PLAYER UYGULAMALARI SINIRSIZ GÖRÜNTÜLEME ÖZELLİĞİNDE OLMALI

Son düzenleme:

Metinolmetin

0
Üye
24 Eyl 2013
30
19
8
Next, ne zaman doğru bir iş yapmıştır ki. (benzer diğer şirketleri de ayrı tutmamak lazım. Al birini vur ötekine.) Kurtlar vadisi dizisine bir reklam verdi ürünleri popülerleşti. Ucuz ve kısıtlı donanımlı ürünlerine ancak bu kadar özellik sığıyor demek.. Ne kadar köfte, o kadar ekmek. IP TV veya benzer uygulamalar için artık PC kullananlardanım. IP TV işi VLC player'da, youtube işi de web tarayıcısından hallediyorum. Next 2071HD'ye gelirsek, sadece uydudan düz yayın seyretmede kullanıyorum. Next 2071HD için başka da masrafa girmem. Bu işin heyecanı EMU yazılımı & Softcam key işi bittiğin de, çoktan ölmüştü zaten.

Metinolmetin

0
Üye
24 Eyl 2013
30
19
8
Ayrica feed yayinlari 4.2.2 hd izlemek icin bir yenilik gerek...
Sizin bahsettiğiniz özelliği Enigma 2 cihazlar bile doğrudan desteklemiyor. Enigma 2 cihazdan IP adresi alıyorsunuz PC'de VLC Player ile izleyebiliyorsunuz. Ya da bu iş için uygun, yeterince güçlü bir PC'de kullanılan dahili veya harici bir uydu DVB kart alıyorsunuz. Kartı destekleyen DVB oynatıcı uygulamalar ile 4:2:2 video kodlamalı FEED yayınlarını doğrudan PC'den seyrediyorsunuz.

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
287
174
43
basit bi standart test yazılımıyla yola devam etmezler inşAllah….

Son düzenleme:

ahmet1980

New member
Üye
17 Eki 2023
24
9
3
next 2071 usb kullanıcı bölünden joker iptv 1 internetten mp3 bölümünden radyo listesi yüklesen bir radyo dinlemek istiyorsun radyo ya tıklıyorsun menu yu kapatıyorsun tekrar menu actın mı liste kayboluyor bu sorunuda düzelsinler kendi radyo kategorilerini bu sorunu etmiyor

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
287
174
43
Yeni test yazılımı geldi v3.336 yine aynı softlukta…sansar selim paylaşır….

ahmet1980

New member
Üye
17 Eki 2023
24
9
3
2071 bazı sorunlar varken yazılım destegini erken kestiler bir urunun bütün sorunlarını yaparsın ondan sonra yazılım destegini geri cekersin bunlar sorunlar varken bitirdi yazılım destegi 2071 cihazda

1.çalışmayan kanalara çalışmayan radyolara tıkladın mı cihaz donuyor
2. cihaza radyo listesi usb den yukledin mi menude liste açıkken bir radyo ya tıklıyorsun menu kapadın mı actı mı liste kayboluyor. radyo listesini ister joker den url linki ile yukle orda da aynı sorunu yapıyor