Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2071 —> DEĞİŞMESİ GEREKENLER :

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
287
174
43
Arka arkya test yazılımları geldi.. patch ler bunlar…next firmasının büyük bir ANA YAZILIM GÜNCELLEMESİ yapması lazım…NET!

Son düzenleme:

ahmet1980

New member
Üye
17 Eki 2023
25
9
3
yok frekanslar düzenledi yok kanal logoları düzenlendi yok yutup ileri geri sarma düzenledi asıl sorunlar üründe bunlar degil ki

• Like
Tepkiler: ncz

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
287
174
43
Next firmasının master ana yazılım sessizliği sürüyor….

kaankar

0
Üye
8 Ara 2011
16
2
3
Karabük
Next firmasının master ana yazılım sessizliği sürüyor….
Bende ustam Newcamda serverimi bağlı olduğu halde hiçbir uyduda yayınları açmıyor Aynı serveri diğer cihazıma giriyorum tüm uydulardaki kanallar açılıyor bir türlü çözemedim bu konuyu Next 2071 port başlangıç ve bitiş var bitiş portu yok tek port var bitiş portunu 2 ileri yazıyorum gene aynı bağlı ama şifreli kanalları açmıyor diğer cihazımda tek port var bitiş yok onda hemen onda şifreli kanalları açıyor cihazı modemin fişini takıp çekiyorum aynı değişen bir şey yok

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
Cihazı bugün aldım
Şu sinyal sorununa çözüm bulması gerekiyor. Diğer cihazların rahatlıkla gösterdiği kanallar bunda göstermiyor sinyal yok diyor

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
287
174
43
Devamlı güncelliyorum, bu iki maddeyi yeni ekledim,
cihaz;
”10) joker uygulamasında sarı tuşla isim arama kutucuğuna yazılan kelimeyi bulamıyor, örneğin içerik başında dual (çoklu dil seçeneği) kelimesi yazıyor, ismin bu şekilde oluşundan mı bilmem ve fakat cihaz aranan o kelimenin geçtiği tüm içeriği listeleyebilmeli..
11) youtube dan usb belleğe indirilen video tekrar izlenirken cihaz kitlenip reboot yapıyor, bu hata düzeltilmeli”

Son düzenleme:

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
287
174
43
Öylesine bakarken farkettim ki Film on reboot yaptırıyor hadi inşAllah yeni yazılım hazırlığıdır kaldırılıyordur bu lüzumsuz aplikasyonlar inşAllah Cihazı hızlandıracak pratikleştirecek gelişmeler olur…

serserser

0
Üye
24 Tem 2015
28
4
3
Merhaba arkadaşlar, bu değerlendirmelerim kişisel kullanıcısı olduğum cihazla ilgili önerilerimi içermektedir, sizde görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim, belki bu sayede ürün geliştiricilerede bi ilham vermiş oluruz;

1) joker uygulamasının 20.000 kanal kapasitesi arttırılmalı (satın alınan aboneliklerin tam içerikleri bu kısıtlama neticesinde görüntülenemiyor!)
2) xtream codes uygulamasında kullanıcı favori listesi oluşturulabilmeli
3) youtube uygulamasında içerikler full hd izlenebilir olmalı
4) ip tv tuşuna atanan uygulama listesi listesinde en altta görüntülenen youtube live standart youtube uygulaması ile değiştirilmeli (Bu vesile ile kumandada ki yıldız tuşuna başka bir görev atanabilinir)
5) cihazda kullanılmayan reklam-billboard-filmon gibi gereksiz olduğunu düşündüğüm uygulamalar kaldırılmalı, isteyenin indirebileceği bir yapıya dönüştürülmeli
6) kanal isminin yazdığı sol alttaki bar a kanal logosu konulmalı
7) tv uyum ayarları menüsündeki renk ayarları seçeneklerine (kullanıcı kişisel-standart-film..) menülere girmeden tek tuşla erişilmeli (o an kanaldan kanala farklı kontrast parlaklık ihtiyacı olabiliyor, bu işlem kolayca tek tuşla sağlanmalı) KUMANDANIN SOL ALTINDA YERALAN 576-1080 TUŞUNA ARKA ARKAYA BASILDIĞINDA ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ DEĞİŞTİRMEK YERİNE BU RENK AYARLARINDA GEÇİŞ SAĞLANMALI
8) kanallar birden fazla favori listesine eklenebilmeli
9) xtream codes uygulamasında zaman zaman atmalar oluyor cihaz reboot a geçiyor, belli ki stabilizasyonda eksiklikler var
10) joker uygulamasında sarı tuşla isim arama kutucuğuna yazılan kelimeyi bulamıyor, örneğin içerik başında dual (çoklu dil seçeneği) kelimesi yazıyor, ismin bu şekilde oluşundan mı bilmem ve fakat cihaz aranan o kelimenin geçtiği tüm içeriği listeleyebilmeli..
11) youtube dan usb belleğe indirilen video tekrar izlenirken cihaz kitlenip reboot yapıyor, bu hata düzeltilmeli
Siz bunları diyorsunuz bende next2000hd manchine var newcamd çalışmıyor ethernet girşli olanda

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
287
174
43
13) IPTV kanallarındaki yayınlarıda usb bellek e kaydedebilmeliyiz

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
Iks denen zımbırtının artık hiç bir işe yaramadığını ne zaman anlayacaklar. Taş gibi forever server varken. Biz nextciler de sürünmeye devam. Elin oğlu canal+ movistar paketlerini sorunlu veya sorunsuz izleyebiliyorken bizler ancak cama ekmek banıyoruz.

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
287
174
43
Next firması yazdığımız şu iyileştirmeleri yeni yazılım ile yapsa yeni bir cihaz ile hedefleyeceği satışa bu cihazlada ulaşır…rakip ürünleri satın alma niyetinde olan insanlar bu cihazı satın alır….

Son düzenleme:

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
287
174
43
14) Düzen - Görev Düzeni özelliği ile yayını usb belleğe kaydetmek istedim ve fakat gördüm ki takvim hatalı, ocak ayı 31 gün olmasına rağmen next 2071 ocak ayının son gününü 30 olarak görüyor, bu da düzeltilmeli

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
287
174
43
14) Düzen - Görev Düzeni özelliği ile yayını usb belleğe kaydetmek istedim ve fakat gördüm ki takvim hatalı, ocak ayı 31 gün olmasına rağmen next 2071 ocak ayının son gününü 30 olarak görüyor, bu da düzeltilmeli
Çıkıp tekrar girdim düzeldi.. ocak ayını 31 gün olarak gördü

tekrar aynı menüye girdim yine ocak ayını 30 gün olarak gördü..güncellenerek düzeltilmesi gereken bir bölüm

Son düzenleme:

debug

0
Üye
23 Kas 2013
101
22
18
bu cihaza uzun süredir güncelleme gelmiyor.
next bu cihaza yazılım desteğini bitirdimi ?

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
287
174
43
Merhaba arkadaşlar, bu değerlendirmelerim kişisel kullanıcısı olduğum cihazla ilgili önerilerimi içermektedir, sizde görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim, belki bu sayede ürün geliştiricilerede bi ilham vermiş oluruz;

1) joker uygulamasının 20.000 kanal kapasitesi arttırılmalı (satın alınan aboneliklerin tam içerikleri bu kısıtlama neticesinde görüntülenemiyor!)
2) xtream codes uygulamasında kullanıcı favori listesi oluşturulabilmeli
3) youtube uygulamasında içerikler full hd izlenebilir olmalı
4) ip tv tuşuna atanan uygulama listesi listesinde en altta görüntülenen youtube live standart youtube uygulaması ile değiştirilmeli (Bu vesile ile kumandada ki yıldız tuşuna başka bir görev atanabilinir)
5) cihazda kullanılmayan reklam-billboard-filmon gibi gereksiz olduğunu düşündüğüm uygulamalar kaldırılmalı, isteyenin indirebileceği bir yapıya dönüştürülmeli
6) kanal isminin yazdığı sol alttaki bar a kanal logosu konulmalı
7) tv uyum ayarları menüsündeki renk ayarları seçeneklerine (kullanıcı kişisel-standart-film..) menülere girmeden tek tuşla erişilmeli (o an kanaldan kanala farklı kontrast parlaklık ihtiyacı olabiliyor, bu işlem kolayca tek tuşla sağlanmalı) KUMANDANIN SOL ALTINDA YERALAN 576-1080 TUŞUNA ARKA ARKAYA BASILDIĞINDA ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ DEĞİŞTİRMEK YERİNE BU RENK AYARLARINDA GEÇİŞ SAĞLANMALI
8) kanallar birden fazla favori listesine eklenebilmeli
9) xtream codes uygulamasında zaman zaman atmalar oluyor cihaz reboot a geçiyor, belli ki stabilizasyonda eksiklikler var
10) joker uygulamasında sarı tuşla isim arama kutucuğuna yazılan kelimeyi bulamıyor, örneğin içerik başında dual (çoklu dil seçeneği) kelimesi yazıyor, ismin bu şekilde oluşundan mı bilmem ve fakat cihaz aranan o kelimenin geçtiği tüm içeriği listeleyebilmeli..
11) youtube dan usb belleğe indirilen video tekrar izlenirken cihaz kitlenip reboot yapıyor, bu hata düzeltilmeli
12) Filmon reboot yaptırıyor, çalışmıyor
13) IPTV kanallarındaki yayınlarıda usb bellek e kaydedebilmeliyiz
14) Düzen - Görev Düzeni özelliği ile yayını usb belleğe kaydetmek istedim ve fakat gördüm ki takvim hatalı, ayların son günleri yanlış!…ocak ayı 31 gün olmasına rağmen next 2071 ocak ayının son gününü 30 olarak görüyor, bu da düzeltilmeli
5. Madde kısmen gerçekleşmiş oldu ve fakat yapılması gereken daha çok şey var …

Son düzenleme:

volcano10

0
Üye
24 Ocak 2017
7
2
3
Son yazılımı yüklendikten sonra iks ile ilgili hiçbir şey görünmüyor cihazımda. Sadece Smart card yazısı var menüde. İks doğal olarak açmıyor. Fabrika ayarlarına mi dönmem lazım acaba?