Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2071 Picon (Kanal Logo)

Sansar Selim

Moderator
Yönetici
Moderator
4 May 2020
841
722
93
Next 2071 uydu alıcısında kullanabileceğiniz kanal logoları ektedir. Sadece Türksat 42E uydusunda bulunan 137 kanalın güncel logoları mevcuttur. Zaman buldukça diğer kanalların logolarını da eklemeyi planlıyorum.

Ekli dosyalar

• Next2071_Picon_28012024.rar
    849.9 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Sansar Selim

Moderator
Yönetici
Moderator
4 May 2020
841
722
93
Sansar Selim; Merhabalar üstat USB ile mi yükleyeceğiz...
otomatik gelen Piconlardan farklımıdır...??

USB ile picon kullanmak isteyenler için paylaşıldı hocam. Cihaz üzerindeki piconlara göre sadece biraz daha güncel piconlar kullanıldı.

Ustat dosya yüklenmiyor tanımıyor cıhaz

Dosyada herhangi bir sorun yok. USB disk biçiminiz farklı olabilir, cihaz üzerinde USB'den picon gösterme ayarını yapmamış olabilirsiniz.

beta tropik

0
Üye
29 May 2012
19
2
3
USB ile picon kullanmak isteyenler için paylaşıldı hocam. Cihaz üzerindeki piconlara göre sadece biraz daha güncel piconlar kullanıldı.

Dosyada herhangi bir sorun yok. USB disk biçiminiz farklı olabilir, cihaz üzerinde USB'den picon gösterme ayarını yapmamış olabilirsiniz.
Ayar nasıl yapılır Bi zahmet yazarmısın

Sansar Selim

Moderator
Yönetici
Moderator
4 May 2020
841
722
93
Ayar nasıl yapılır Bi zahmet yazarmısın

Menu > Ayarlar > Kullanıcı Tercihleri > Kanal Logosu bölümünden kaynak değiştirilebilir.
Cihazdakileri Göster: Cihaz hafızasındaki Türksat popüler kanallarına ait logolar gösterilir.
USB'dekileri Göster: USB bellekteki picon klasörü içerisindeki logolar gösterilir.

beta tropik

0
Üye
29 May 2012
19
2
3
Menu > Ayarlar > Kullanıcı Tercihleri > Kanal Logosu bölümünden kaynak değiştirilebilir.
Cihazdakileri Göster: Cihaz hafızasındaki Türksat popüler kanallarına ait logolar gösterilir.
USB'dekileri Göster: USB bellekteki picon klasörü içerisindeki logolar gösterilir.
Teşekkür ederim kardeşim

Sansar Selim

Moderator
Yönetici
Moderator
4 May 2020
841
722
93
NEXT YENİ YAZILIM HTB+ NE GETİRİSİ VAR CİHAZLARA....??

Bu soruyu sorduğunuza göre zaten o kanalları kullanmıyorsunuz demektir. Yani sizin için bir getiri sağlamıyor ama yine de sorunuza cevap vermek gerekirse kısaca kanalların açılabilmesi için gerekli CCcam sürümü güncellemesi yapıldı.

frantic

New member
Üye
29 Nis 2021
10
1
3
selam
usb ye attım picon dosyasını ortaya kılasor olmadan uydudan ayarlardan usb den goster sectım.fakat usb aktıf oldugu halde herhangı bir degısıklık olmuyor cıhaz picon gostermıyor turksat kanalı için
usb formatı hangısı olmalı ? fat32 .nfs hepsını denedım degısen bir sey yok
2071 cıhaz son yazlımda
tam

Son düzenleme:

Sansar Selim

Moderator
Yönetici
Moderator
4 May 2020
841
722
93
selam
usb ye attım picon dosyasını ortaya kılasor olmadan uydudan ayarlardan usb den goster sectım.fakat usb aktıf oldugu halde herhangı bir degısıklık olmuyor cıhaz picon gostermıyor turksat kanalı için
usb formatı hangısı olmalı ? fat32 .nfs hepsını denedım degısen bir sey yok
2071 cıhaz son yazlımda
tam

Her iki formatta da çalışır. Tavsiyem cihaz üzerinden flash diski biçimlendirmeniz. Daha sonra ana dizine Picon klasörünü rar'dan çıkartıp atınız.
Anladığım kadarıyla Rar'dan çıkartmadan dosyayı atmışsınız.

frantic

New member
Üye
29 Nis 2021
10
1
3
Her iki formatta da çalışır. Tavsiyem cihaz üzerinden flash diski biçimlendirmeniz. Daha sonra ana dizine Picon klasörünü rar'dan çıkartıp atınız.
Anladığım kadarıyla Rar'dan çıkartmadan dosyayı atmışsınız.
dün içim rar dan cıkarıp denemısıtn usb takınca bellek takıldı yazıyor orda sorun yok..ayarlardan usb den ayarlı

bugun usb yı fat32 olarak cıhazdan formatladım
rar dan cıkarılmıs picon kilasor olarak attım degısen bir sey yok,42 klasorunu attım yıne degısen bişi yok,ıcındekı picon dosyalarını kılasorsuz ortaya attım yıne degısen birsey yok.usb takınca bellek takıldı yazıyor kaynaklarda usb goruluyor sorun yok.
bu picon kanal logolarını nerde goruyoruz info barındamı
tercıhlerden usb goster desemde,gosterme veya cıhazdan desemde hiç degısen bir sey olmuyor

su an sorun nerde nerde hata vardır cıhaz next 2071 yardımcı olursanız mennun olurum.

Sansar Selim

Moderator
Yönetici
Moderator
4 May 2020
841
722
93
dün içim rar dan cıkarıp denemısıtn usb takınca bellek takıldı yazıyor orda sorun yok..ayarlardan usb den ayarlı

bugun usb yı fat32 olarak cıhazdan formatladım
rar dan cıkarılmıs picon kilasor olarak attım degısen bir sey yok,42 klasorunu attım yıne degısen bişi yok,ıcındekı picon dosyalarını kılasorsuz ortaya attım yıne degısen birsey yok.usb takınca bellek takıldı yazıyor kaynaklarda usb goruluyor sorun yok.
bu picon kanal logolarını nerde goruyoruz info barındamı
tercıhlerden usb goster desemde,gosterme veya cıhazdan desemde hiç degısen bir sey olmuyor

su an sorun nerde nerde hata vardır cıhaz next 2071 yardımcı olursanız mennun olurum.

picon>0420>kanal logo.png şeklinde dosyalar olmak zorunda. Yani konuda eklediğim dosyayı rardan çıkardığınız şekilde USB diskin ana dizinini attığınızda USB ile ilgili kısmı tamamlamış oluyorsunuz.

"bu picon kanal logolarını nerde goruyoruz info barındamı" sorunu sorduğunuza göre Mini info barı kullandığınızı düşünüyorum.Çünkü ister USB'den isterseniz cihaz üzerinden isterseniz de kapalı konuma getirin info barda logo gözükür. Kapalı konumdayken Next firmasının logosu gözükür.Kumanda dan İnfo tuşuna bir kez daha basarak detaylı info barı açınız. Logoları görmeniz gerekmekte.

frantic

New member
Üye
29 Nis 2021
10
1
3
picon>0420>kanal logo.png şeklinde dosyalar olmak zorunda. Yani konuda eklediğim dosyayı rardan çıkardığınız şekilde USB diskin ana dizinini attığınızda USB ile ilgili kısmı tamamlamış oluyorsunuz.

"bu picon kanal logolarını nerde goruyoruz info barındamı" sorunu sorduğunuza göre Mini info barı kullandığınızı düşünüyorum.Çünkü ister USB'den isterseniz cihaz üzerinden isterseniz de kapalı konuma getirin info barda logo gözükür. Kapalı konumdayken Next firmasının logosu gözükür.Kumanda dan İnfo tuşuna bir kez daha basarak detaylı info barı açınız. Logoları görmeniz gerekmekte.
tesekkurler yardımlar ıcın sızı epey yordum kusra bakmayın.
son yazınızdan sorun cozuldu sorun info bar mini konumda oldugundan cıkmıyormus
(y)

flasx

0
Üye
5 May 2015
92
17
8
Cihazi aldim once ana yazilimimi yükleyeceğiz yoksa direk test yazilimini yüklesek olurmu