Neler yeni

next 2071 tv kumanda sorunu

frantic

New member
Üye
selam
next 2000 internet machina kullandım yıllardır kumanda sorunu olmadı hiç
aynı modelın next 2071 terfi ettim kumandalar aynı menuler aynı.
fakat tv yi kapatınca next 2071 cıhazda uydu cıhazının power tusuna basmıs gıbı kapanıyor saat cıkıyor. kendı akllı kumanda ıle
tv nın kendı kumandasını denıyorum yıne aynı tv yi kapatınca uyduda kapanıyor kırmızı ısık saat cıkıyor.

bu sorun nasıl gıderılır.
cıhazı model yukselttım derken her tv kapatmada uyduda kapatması can sıkıyor..
next 2000 aynı modelın 2071 ıle kumanda frekansları aynımı farklımı..
bılgısi olan

Sansar Selim

Özel Üye
Özel Üye
HDMI-CEC ve NextConnect ayarını kapatırsanız TV ve uydu alıcısı arasındaki haberleşmesi kesilir. Bu bir sorun değil özelliktir. 2000 HD'de bu özellik olmadığı için bahsettiğiniz işlemler olmuyor 2071'de bu haberleşme protokolü destekliyor.

pamuk611

Active member
Üye
HDMI-CEC ve NextConnect ayarını kapatırsanız TV ve uydu alıcısı arasındaki haberleşmesi kesilir. Bu bir sorun değil özelliktir. 2000 HD'de bu özellik olmadığı için bahsettiğiniz işlemler olmuyor 2071'de bu haberleşme protokolü destekliyor.
sansar bey bu next 2071 non stop watch sorumuza hala cevap vermediniz

Sansar Selim

Özel Üye
Özel Üye
sansar bey bu next 2071 non stop watch sorumuza hala cevap vermediniz
İlerleyen yazılımda paylaşılacak diye planlandı ama tarih ne olur bilemiyorum. Firma cihazı piyasaya çıkarırken de "İlerleyen yazılımda eklenecek" bilgisi verilmişti zaten. Tarih belli değil kısaca. Bana kalsa FreeIPTV'ye bitiş süresi hiç yapılmamalı, Non-Stop-Watch bir an önce eklenip paylaşılmalıydı.

pamuk611

Active member
Üye
İlerleyen yazılımda paylaşılacak diye planlandı ama tarih ne olur bilemiyorum. Firma cihazı piyasaya çıkarırken de "İlerleyen yazılımda eklenecek" bilgisi verilmişti zaten. Tarih belli değil kısaca. Bana kalsa FreeIPTV'ye bitiş süresi hiç yapılmamalı, Non-Stop-Watch bir an önce eklenip paylaşılmalıydı.
bilgi için teşekkür ederiz, next 2000 4k için elinizde bir tarih veya bir bilgi bulunuyor mu,,

frantic

New member
Üye
tskler arkadas
sorun düzeldi....her tv kapattıgımda uyduda kapatıyordu tv acınca acılsa sorun yok sadece kapatma olunca
tv kumandasından kapatınca uyduda kapanıyor tv acınca uyduda otomatık tv ile acılabılıyormu ???
üst modele terfi ettim derken bir an üzüldüm tv kumanda frekansı ıle catıstı diye -_-
neysekı yazılımdan kapanıyormus sagol..

bu cıhazda netflix izleme ımkanı yok diilmi ılave uygulama yuklenıyormu,,kullandıgım samsung tv smart tv olmadıgı ıcın.

Son düzenleme: