Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

NEXT 2071 Yaşadığım sorunlar ve bir kaç öneri

Mustafa İlyas

New member
Üye
6 Kas 2020
12
1
3
büyük sorunlardan küçük sorunlara doğru gideceğim
1-dlna da sıkıntı var hem telefondan hemde pc den denedim olmadı telefonu ve pc yi algılıyor fakat içine girince bekleyiniz de kalıyor donuyor.
2-dmr de sıkıntı var telefondan seçip video oynatmama rağmen ready de kalıyor birşey gelmiyor
4-"bence" tema 2053 teması gibi şık olmalı sade

Son düzenleme:

tilki34tr

Member
Üye
21 Kas 2020
43
8
8
*1 aydır kullanmaktayım renklerle ilgili sorun yaşıyorum beyazlar (aşırı beyaz diğer renklerin üzerine çıkıyor sanki ) ve canlı renklerde gözü yoruyor . (Başka Uydu cihazı bağlayıp sorun tvde mi diye kontrolünü yaptım)
* HD kanallar (HEVC) görüntüde sürekli karelenme olmakta yayınlar çoğu zaman SD yayın tarzında .(50Mbit internet hızım var ve Ethernetten modeme bağlı cihazım)
*İpTV de EPG ne yazık ki kullanılmamakta bunun çözülmesi güzel olacaktır .
* Hava durumu uygulamasını açmaktansa info da kanal bilgisinin en sağında hava durumu günlük olarak yer alabilirdi.
*Next cihazları 2003 ten beridir kullanmaktayım artık TEMAda mavi yerine birde SİYAH renk deneseniz yada böyle bir seçenek koysanız güzel olabilirdi.

Cihaz kullanımı, kalitesi olsun bence harika, kanal geçişleri çok başarılı tak kullan tarzında olması (İPTV için ) büyük kolaylık, üst düzey cihaz memnunum tavsiye ederim .

emin.ozer

Özel Üye
Özel Üye
2 Eki 2013
380
720
93
selam next boyna sanki şeker fabrikası gibi üretiyiyor ama boş bir alan bir daha almiyor çünkü 2000 evsaneden sonra belki 20çeşit üreti hepsi bence boş 1tek 2012 sonu 3D üreti ve gerçekten cihazların kralıydı ve halen kullanmaktayım aynı seriden 4K üretmiyene kadar next almam çünkü çıkarılan cihaz ya kasiyor ya donuyor ya bozoluyor ya yazılımı yok ya kitleniyok yani kısacası sorun çok aynı işi yapan biyasa dolu cihaz ve daha ucuz

tilki34tr

Member
Üye
21 Kas 2020
43
8
8
selam next boyna sanki şeker fabrikası gibi üretiyiyor ama boş bir alan bir daha almiyor çünkü 2000 evsaneden sonra belki 20çeşit üreti hepsi bence boş 1tek 2012 sonu 3D üreti ve gerçekten cihazların kralıydı ve halen kullanmaktayım aynı seriden 4K üretmiyene kadar next almam çünkü çıkarılan cihaz ya kasiyor ya donuyor ya bozoluyor ya yazılımı yok ya kitleniyok yani kısacası sorun çok aynı işi yapan biyasa dolu cihaz ve daha ucuz
Emin bey 2 yıl iptv veriyor satın alma maksatıma yetiyor . Sizin beklentinizi ne ?

pamuk611

Özel Üye
Özel Üye
9 Eyl 2019
301
110
43
Cihaz tanıtımlarında non stop watch var yazılı, ilerleyen yazılımda eklenecek denildi, üstünden kaç tane yazılım geçti hala eklenmedi, 2000 4k cihaz bu şekilde olacaksa hiç almam daha iyi derim

klon1984

New member
Üye
25 Eki 2018
6
2
3
Bu cihazda sorunlar olduğu söyleniyordu çözüldümü acaba?

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tilki34tr

Member
Üye
21 Kas 2020
43
8
8
Renklerle ilgili var ve HD tadı yok bir Tivibu yayın kalitesi yok ama öneririm ben sadece iptv kullanmaktayım.

pamuk611

Özel Üye
Özel Üye
9 Eyl 2019
301
110
43
cihazda son dönemlerde hotbird olmak üzere turksat da sinyal yok uyarısı alıyorum,

Timeu

New member
Üye
6 Ara 2020
3
0
1
Selam
Dün güncelleme NeXT 2071 cihazımı internet üzerinden güncelleme yaptım
İnternet üzerinden kanal izler iken 5-10 dakika sonra cihaz kapanıp açılıyor
Güncelleme sorunumu var , yoksa bilmediğim bir sorun mu

Timeu

New member
Üye
6 Ara 2020
3
0
1
Öyle bir sorun yaşamadım.

yerel medya kanallarında 20-30 dk sonra ekran kararıyor ses geliyor ama cihaz kapanmıyor
Türkçe Normal kanalllarda 10-15 dk sonra cihaz kapanıyor, açılıyor mavi ekran
Cihaz sorun olsa mavi ekranda iken de kapanır açılır
Sadece Türk kanallarında yapıyor
Sorun ne anlamadım , yardımcı olucak bir arkadaş yokmu

pamuk611

Özel Üye
Özel Üye
9 Eyl 2019
301
110
43
bu arada bende herhangi bir sorun yok, stalker portal dosyası örneği elinizden varmı

tilki34tr

Member
Üye
21 Kas 2020
43
8
8
yerel medya kanallarında 20-30 dk sonra ekran kararıyor ses geliyor ama cihaz kapanmıyor
Türkçe Normal kanalllarda 10-15 dk sonra cihaz kapanıyor, açılıyor mavi ekran
Cihaz sorun olsa mavi ekranda iken de kapanır açılır
Sadece Türk kanallarında yapıyor
Sorun ne anlamadım , yardımcı olucak bir arkadaş yokmu
fabrika ayarlarına geri dönmeyi denediniz mi ? Belki faydası olur.

Timeu

New member
Üye
6 Ara 2020
3
0
1
fabrika ayarlarına geri dönmeyi denediniz mi ? Belki faydası olur.
Fabrika ayarlarına döndüm hiç birşey değişmedi
Bazen birkaç saat TV izliyorum sonra kapanıp açılıyor
Bazen 10-15 dakika TV izlerken kapanıp açılıyor.
Yurt dışında olduğumdan dolayı , servis götürme şansım da yok
Bilgi ihtiyacım var

pamuk611

Özel Üye
Özel Üye
9 Eyl 2019
301
110
43
son yazılımla usbden ip tv stalker yüklenmiyor, eskiden yüklenebiliyordu, stalker hakkında bilginiz varmı

AytacEknci

Active member
Üye
26 Kas 2018
178
86
28
0216 592 98 00
Arayın arkadaşlar sorunlarınızı söyleyin ,
1 : Joker ip ve xrtream ip tv de içerik arama olmaması
2 : Joker ip tv Kanal sayısı 20bin kapasiteli (sözde sınırsız olacaktı)
3 : Youtube sorunlu 1080 açmaması sürekli donuyor ilerlemiyor ve kendılıgınden atıyor
4 : Telefon Mobil Ekran Yansıtma ÇALIŞMIYOR
5 : Ip tv epg olmaması
6 : Joker ip tv favori ekleme sorunu
7 : Auto biss olmaması
8 : Sanal Kumanda Sorunu
9 : stalker de uygulamada mac adresi yazarken harf lerin bazilari belli olmuyor

Mustafa İlyas

New member
Üye
6 Kas 2020
12
1
3
öncelikle YouTube'da 4-5 dakika videoyu izledikten sonra kendi kendiliğine donuyor. YouTube'da başka bir video geçip tekrar aynı videoya geçince düzeliyor sadece. gereksiz uygulamalar silinmeli diye düşünüyorum mesela film on TV vs. gereksiz uygulamalar silinirse temayı da daha şık yapabilirsiniz örneğini siyah ya da beyaz temaya geçerseniz daha şık animasyonlar yaparsanız çok daha güzel olur. VOD'da bazı filmlerde servis kullanılabilir değil sorunu çıkıyor.