Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 64 wifi anten sorunu

Ferhatevez

New member
Üye
3 Ağu 2020
1
0
1
Selam arkadaşlar.
3 aydır next 64 kullaniyorum son 1 aydır wifi anten de sıkıntı vardı anteni görüyor ama ağları gormuyor.
Yeni bir anten aldim onu da taktım ama yok görmüyor interneti.
Başına böyle bir sorun gelen var mı ?
Wifi anteni algılıyor bağlantılar aranıyor diyor ama yok yani kablosuz ağları görmüyor.

Koraycan

New member
Üye
9 Şub 2020
27
12
3
Birader ben bir kaç yerde okudum.. aynı serverin 2 tane ccccam yapınca ip no bloke olabiliyormus.. sorun bu olursa başka tlf da dene..

O değilse wifi ucu çıkar tak.. bende de var next 64.. arada böyle yapıyorum

stormbuster4

Member
Üye
11 Eki 2020
28
79
18
son yazılım ile ağlara bağlanma sorunu azaldı eskiden kopmalar daha sık olurdu

isteyen yeni yazılımı deneyebilir( test yazılımı olan ) ( ana yazılım olanı ise henüz denemedim)

bahsedilen test yazılımı 1.20 (X stream codes uygulamasının geldiği yazılım)

samiabi

0
Üye
22 Nis 2013
398
690
93
arkadaşımın next 64 ü ip tv si donma yapıyor wifi kullanıyor üzerindeki en son yazılım var net ile arası 5 metre yüzde yüz çektiği halde arada bi donma oluyor maçları tam izleyemiyor akşam benim next 2000 mini hd machianyla da deneyeceğim bakalım napacak onun ip tv sini cihazıma yükleyeceğim

eturk1

New member
Üye
19 Eki 2020
2
0
1
xtream bilgilerini yüklüyorum baglanamıyor diyor ne yaptıysam olmuyor url giriyprum hatasız m3 u inernetten yükle diyorum yine ne yaptıysam olmuyor ama m3u dosyasını usb den atarsam çalışıyor aldıgımdan beri sıkıntılı cihaz kapalıyken bile ısınıyor sürekli kopuyor son yazılımı yükledim daha beter oldu anlamış degilim

eturk1

New member
Üye
19 Eki 2020
2
0
1
wifi yerine dönüştürücü ile ethernetnet baglantısı deneyen varmı

bay35

0
Üye
13 Mar 2016
8
8
3
Ben cihazi aldığıma pişmanım. Bir de ekstra para verip wifi adaptör aldık. YouTube videolarini düzgün acamiyor. Sürekli donuyor, videoda olsa yine iyi ama cihazı donduruyor. Fişi cek-tak yapmak gerekiyor. Kimseye tavsiye etmem.

Adnan70

0
Üye
5 Mar 2012
74
28
18
60
Karaman
Ben cihazi aldığıma pişmanım. Bir de ekstra para verip wifi adaptör aldık. YouTube videolarini düzgün acamiyor. Sürekli donuyor, videoda olsa yine iyi ama cihazı donduruyor. Fişi cek-tak yapmak gerekiyor. Kimseye tavsiye etmem.
Ben de aynısından kullanıyorum ama bahsettiğin sorunların hiç birini yaşamadım, yaşamıyorum. Siz de becerebilirsiniz, yeter ki; cihazı kullanmasını bilin. Öncelikle cihaza ait son yazılımı yükleyin. Cihaz sıkıntı yaratıyor ise öncelikle kanal listenizi yedekleyin. Sonra fabrika ayarlarından en son bölümü seçerek resetleyin. Daha sonra yedeklediğiniz kanal listesini yükleyin. Hepsi o kadar.

bay35

0
Üye
13 Mar 2016
8
8
3
Ben de aynısından kullanıyorum ama bahsettiğin sorunların hiç birini yaşamadım, yaşamıyorum. Siz de becerebilirsiniz, yeter ki; cihazı kullanmasını bilin. Öncelikle cihaza ait son yazılımı yükleyin. Cihaz sıkıntı yaratıyor ise öncelikle kanal listenizi yedekleyin. Sonra fabrika ayarlarından en son bölümü seçerek resetleyin. Daha sonra yedeklediğiniz kanal listesini yükleyin. Hepsi o kadar.
Arkadaşım zaten son sürüm kullanıyorum. 3 aydır test ettim.

orcrist

New member
Üye
25 Şub 2021
3
6
3
Selamlar, cihazi herhangi bir 5ghz wi-fi anteni ile kullanan oldu mu acaba?

2.4 ghz bağlantı kalitesi zaman zaman düşebildiği için iptv yayınlarında kopma olabiliyor, o sebeple 5ghz üzerinden bağlanıp daha stabil yayın almak istiyorum ancak cihaz uyumu mu emin olamadım.

nevzatkeles

0
Üye
24 Şub 2012
382
72
28
Merhaba ya ustalarım sayın next yetkilileri şu next 64 uydu alıcısına bir çare bulun rica ediyorum Allah rızası için ya şu cihazın wifi sorununa bir el atın

Snooker /fan

0
Özel Üye
5 Ocak 2018
207
73
28
Bence sorun wifi antende. Ralink 5370 ve mtk 7601 her iki chipset desteği de olan wifi anten modelleri var. Herhangi bir sorun yaşatmıyor.

temel reis

0
Üye
25 Şub 2015
161
126
43
Benimki sadece bir fikir bilmiyorum her cihazda aynımı bilmiyorum next 2053 next wifi kullanıyordum arada bir kesiliyordu modem le cihaza biraz uzaktı ondan olabilir diye düşündüm sonra 2053 kaldırdım dreambox 500 hd vardı onu koydum wifi sinyal seviyesi full olduğunu gördüm ben cihazdan sanıyordum dreambox takılı olan redline wifi yi next 2053 taktım baktım ki ondada full yani cihazdan değilde wifi den olduğunu gördüm tabii next her modelinde aynımıdır onu bilmiyorum paylaşmak istedim

nevzatkeles

0
Üye
24 Şub 2012
382
72
28
Benimki sadece bir fikir bilmiyorum her cihazda aynımı bilmiyorum next 2053 next wifi kullanıyordum arada bir kesiliyordu modem le cihaza biraz uzaktı ondan olabilir diye düşündüm sonra 2053 kaldırdım dreambox 500 hd vardı onu koydum wifi sinyal seviyesi full olduğunu gördüm ben cihazdan sanıyordum dreambox takılı olan redline wifi yi next 2053 taktım baktım ki ondada full yani cihazdan değilde wifi den olduğunu gördüm tabii next her modelinde aynımıdır onu bilmiyorum paylaşmak istedim
Arkadaşlar beş tane wifi anten var next marka hiç biride olmuyor aynı wifiyi next 2000 FTA var takıyorum görüyor

nevzatkeles

0
Üye
24 Şub 2012
382
72
28
Selam arkadaşlar.
3 aydır next 64 kullaniyorum son 1 aydır wifi anten de sıkıntı vardı anteni görüyor ama ağları gormuyor.
Yeni bir anten aldim onu da taktım ama yok görmüyor interneti.
Başına böyle bir sorun gelen var mı ?
Wifi anteni algılıyor bağlantılar aranıyor diyor ama yok yani kablosuz ağları görmüyor.
Aynı dert bendede var ağları görüyor ama bağlanmıyor iki USB girişinde bile değişiklik oluyor

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
789
93
sorun next64te aynı wifi aparatı diğer 2000hd serisinde sorunsuz çalışıyor. Next 2053 ise hem rt5370 hemde mt7601 chipset aparatları destekliyor.