Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next Combo Iptv Sorunu... Üstadlar yardımınıza ihtiyac var..

ismailgencfb

0
Üye
9 Nis 2016
7
0
1
Merhabalar,

Next Combo kırmızı cihazdan var. elimde ıptv listesi ligtv dsmart gibi kanalların linkleri var satın almıs oldugum.Bunları cihaza manuel elle giriyorum ve izlemeye baslıyorum ancak 30 saniye 1 dakika arasında donup kalıyor. Ancak aynı kanalları abimin sarı amigo cihazında sorunsuz bir şekilde izleyebiliyorum. Usbden güncelleme seçeneğini sectigimde en son güncelleme ile suandaki güncelleme aynı gözüküyor. Daha üst güncelleme yok. Problemi nasıl çözebilirim üstadlar yardımlarınızı rica ediyorum.Bu donmayı nasıl giderebiliriz.Donduktan sonra hic bir şekilde devam etmiyor amigoda ise 1 saniye donsa yarm saatde bir kaldıgı yerden devam ediyor. Değerlibilgilerinizi rica ediyorum. Simdiden teşekkür ederim.

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Eski bir minix combo kullanıcısı olarak .TS uzantılarda Combo 10 saniye sonra atıyordu. Uzantını değiştirmen gerekiyor. El ile m3u8 yapsan dahi donmalar mevcut ne yazık ki Combo'da.

ismailgencfb

0
Üye
9 Nis 2016
7
0
1
Eski bir minix combo kullanıcısı olarak .TS uzantılarda Combo 10 saniye sonra atıyordu. Uzantını değiştirmen gerekiyor. El ile m3u8 yapsan dahi donmalar mevcut ne yazık ki Combo'da.

Sizcede sacma bir durum değilmi bu. Combo amigodan daha üstün bir cihaz amigoda sorunsuz calısan combodada calısır diye düşünüyorum şahsen. Mutlaka bir çözümü olduğu kanaatindeym. Burdaki üstadlar bilgisi vardır diye düşünmüştüm. Yarın next müşteri hizmetlerini arayıp yardım alıcam bakalım ne dicekler.

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Sizcede sacma bir durum değilmi bu. Combo amigodan daha üstün bir cihaz amigoda sorunsuz calısan combodada calısır diye düşünüyorum şahsen. Mutlaka bir çözümü olduğu kanaatindeym. Burdaki üstadlar bilgisi vardır diye düşünmüştüm. Yarın next müşteri hizmetlerini arayıp yardım alıcam bakalım ne dicekler.

Amigo, Combo'dan sonra üretilen cihaz hocam. Yani yazılımsal olarak Amigo daha ileri bir teknolojiye sahip.
Yazılımdan kaynaklı bir sorun olduğu için müşteri hizmetlerini aramanız sorunlarınıza çözüm olacağını zannetmiyorum. Çünkü girma taleplere cevap vermiyor. Elinizde bulunan cihazın son yazılım tarihi 24.12.2015 .
Amigo'ya son yazılım 10 gün önce verildi.
Malesef çözümü IPTV sisteminizi değiştirmekten geçmektedir ya da uydu alıcınızı değiştirmekten.

ismailgencfb

0
Üye
9 Nis 2016
7
0
1
Amigo, Combo'dan sonra üretilen cihaz hocam. Yani yazılımsal olarak Amigo daha ileri bir teknolojiye sahip.
Yazılımdan kaynaklı bir sorun olduğu için müşteri hizmetlerini aramanız sorunlarınıza çözüm olacağını zannetmiyorum. Çünkü girma taleplere cevap vermiyor. Elinizde bulunan cihazın son yazılım tarihi 24.12.2015 .
Amigo'ya son yazılım 10 gün önce verildi.
Malesef çözümü IPTV sisteminizi değiştirmekten geçmektedir ya da uydu alıcınızı değiştirmekten.

Ben 2 ay önce falan aldım en pahalı comboydu. Amigonun sonradan üretildiğini bilmiyordum.combo daha üstün gözüküyor özellik ve görüntü olarak. Ancak amigodaki gibi combo ya neden yazılım destegi saglanmıyor acaba? Peki comboyoda yazılım destegi verseler düzelme olabilirmi ıptvde. Bu yazılımsal bişey herhalde güncelleme geldiğinde düzelebilir belki. Ama güncelleme vericekmi o mechul 8 aydır güncelleme gelmezmi bi cihaza gözden cıkarıldı galiba.

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Pahalı olması hem karasal yayını hem de digital yayını aldığı için Combo daha pahalı. Diğer cihazlarda sadece digital yayın alınabiliyor. Almadan önce biraz araştırma yapmanız gerekiyordu. Ben de dediğim gibi eski bir Combo kullanıcıyım. Yazılım desteği kesildiği için Combo cihazı elimden çıkartıp son üretilen Amigo Plus cihazına geçtim.
Yazılımla düzeltilebilecek konular mevcut. İşlemci kaldırdığı müddetçe lâkin yaklaşık 8 aydır yazılım yayınlanmıyor.
Yayınlanacağını da zannetmiyorum ama bir umut resmi destek sitesi destek.next.com.tr adresine talep açıp şikayet ve isteklerinizi iletebilirsiz.

Son düzenleme:

ismailgencfb

0
Üye
9 Nis 2016
7
0
1
Bugün müşteri temsileriyle görüşülmüş olup sezgin beyin dediği gibi işlemci ve bazı nedenlerden dolayı cihazlar arası fark oldugundan ıptvde sıkıntı olabilcegini belirtmiştiramigo cihazına yazılım destegi saglandıgını ve combo 9 aydır güncelleme almadıgını belirttim kendileride bu ay içerisinde combonun güncelleme alıcagını tarafıma belirtmiştir. Ne kadar dogru bilemiyorum ama kesin bir dilelle sölemiştir.inşallah yazılım güncelleme gelirde biz combo ürün sahipleri magdur olmayız.bilginize.