Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next HC-12 (DVB-C) HD Kablo Tv (Teledünya) Yazılım Yükleme Programı.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Bu işlem sadece çökmüş,açılmayan cihazlara uygulanmaktadır,konu hakkında teknik yeterliliğe sahip olmayan son kullanıcıların teknik servislere yaptırmaları daha sağlıklı olur.

telase

0
Üye
9 Kas 2015
3
1
3
bağlantı şemasını yanlış vermişler
2>3
3>2
5>5 olacak

az önce rs232 den yazılım attım.şemada verilen kablo bağlantısı bire bir
ama bağlantı yukarıda yazdığım gibidir

1r3zyb.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

MUHMOR

New member
Üye
25 Şub 2019
1
0
1
NEXT HC-12 çift USB KABLO receiver im arkasına kablo bağlı olsu yada olmasın 57r7 KODLU arızayı verip aynı işleri (displeye 57r7 Kodu geliyor mavi ekran geliyor,OTC güncelleme yapılıyor diyor ve tekrar ekran kararıp displey On olup aynı işlemleri tekrarlayıp duruyor ) yapıyor yazılım yükleme klavuzunda gösterildiği gibi RS232 üzerinden yazılım yüklemek istiyorum kendim bir kablo yaptım receiver içinden pc ye bağlantı atmak ve next servis sitesinden indirdiğim üç programdan birini yada acaba hangisini ? ancak abs dosyası seçip yazılımı receivere atamıyorum acaba site de yaznların hilafına bu işlemi yapamamam mı yada bu iş eskiden 2013 yapılıyordu şimdi yapılamıyor mu ?sizi Ankara'dan arıyorum yardımcı olursanız sevineceğim MUHMOR.

Kanarya55

0
Üye
22 Kas 2016
61
5
8
Merhaba elimde bu uydu geçti tv bağlıyorum sadece menü ekranı geliyor tv yok diyor nasil hareket etmem gerekiyor yazılım vs

nextservis

0
Özel Üye
3 Eki 2011
135
89
28
Yarın mesai saatleri içinde cihaz önünden 02165929800 dan 5702 tuşlayın sorun ile ilgili bilgi verin telefonda çözelim.

inanakyol

New member
Üye
22 Eyl 2020
2
0
1
Next hc 12 kablo tv cihazım hdmi dan çalışıyordu ama şimdi hdmi dan açılmıyor. scart kablosu ile açtım. sanırım usb den güncelleme yapılabiliyormuş ama ben usb yi takıp menüden baktığımda medya oynatıcısı bölümü geliyor menüdeki usb bölümünde. usb ye attığım dosyayla usb den nasıl güncelleme yapabilirim.

inanakyol

New member
Üye
22 Eyl 2020
2
0
1
Next hc 12 kablo tv cihazım hdmi dan çalışıyordu ama şimdi hdmi dan açılmıyor. scart kablosu ile açtım. sanırım usb den güncelleme yapılabiliyormuş ama ben usb yi takıp menüden baktığımda medya oynatıcısı bölümü geliyor menüdeki usb bölümünde. usb ye attığım dosyayla usb den nasıl güncelleme yapabilirim.