Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next hd 2000 ile aynı wifiye bağlı bilgisayarımdaki dosyalara nasıl ulaşırım acaba ?

lampard

Member
Üye
1 Eki 2019
55
66
18
Aynı wifi ağında bağlı olan Bilgisayarımdaki film arşivine next hd 2000 ile ulaşıp oynatmak istiyorum nasıl yaparım acaba ?
(bilgisayardaki dosyaları paylaşım açtım ama receiver bilgisayarımdaki paylaşıma açtığım dosyaları görmedi)

Son düzenleme:

Levo67

0
Üye
1 May 2018
86
68
18
Selam
Next hd 2000 cihazı Enigma linux gibi ftp erişimine olanak sağlamıyor ancak Next cihazınızın ip adresini Browserinizde adres satırına yazın.Örneğin bende http://192.168.178.86/mnt/uda1/ yazdığınız zaman takılı bir usb flash disk veya usb sabit disk varsa oraya erişebilirsiniz ,bilgisayarınızdan flash diske yüklerseniz ve kumanda linki ile 192.168.178.86/mnt/rda1/sw/rcu.html?1552478662514 yönetebilirsiniz.Veya Router dağıtıcınıza bir usb flashdisk takılıysa ona da ip adresi üzerinden erişebilirsiniz http://192.168.178.86/dmpfs/dlna/ . bunlar dışında farklı bilen varsa anlatabilir ftp erişimi için passwordu bilmek gerekiyor bir de hangi porttan erişim var,var mı yok mu.bilemiyorum.?

Son düzenleme:

lampard

Member
Üye
1 Eki 2019
55
66
18
Selam
Next hd 2000 cihazı Enigma linux gibi ftp erişimine olanak sağlamıyor ancak Next cihazınızın ip adresini Browserinizde adres satırına yazın.Örneğin bende http://192.168.178.86/mnt/uda1/ yazdığınız zaman takılı bir usb flash disk veya usb sabit disk varsa oraya erişebilirsiniz ,bilgisayarınızdan flash diske yüklerseniz ve kumanda linki ile 192.168.178.86/mnt/rda1/sw/rcu.html?1552478662514 yönetebilirsiniz.Veya Router dağıtıcınıza bir usb flashdisk takılıysa ona da ip adresi üzerinden erişebilirsiniz http://192.168.178.86/dmpfs/dlna/ . bunlar dışında farklı bilen varsa anlatabilir ftp erişimi için passwordu bilmek gerekiyor bir de hangi porttan erişim var,var mı yok mu.bilemiyorum.?

----------------------------
şöyle bir bilgi buldum, resimlerde sıkıntı var.

Machine3D ile PC deki Medyaya ulaşmak
bu yöntemle pc de paylaşdığımız klasörler machina3D de görünmüyor ancak izlemek istetiğimiz videoları pc deki kitaplığa ekleyerek izleyebiliriz

Windows Media Player 12 kullanan arkadaşların yapması gereken ayarlar
1. adımda wmp i çalıştırıp Akış yap sekmesi altındaki Medya akışını aç ı seçiyoruz

2. adımda yine Medya akışını aç ı tıklıyoruz

3. adımda medya akışına erişecek aygıtların listesini görüyoruz ve buradan izinleri ayarlıyoruz

4. adımda tekrar Akış yap ı tıklayıp Aygıtların medyamı yürütmesine otomatik olarak izin ver tıklıyoruz işaretliyoruz

Windows Media Player 11 kullanan arkadaşların yapması gereken ayarlar
1. adımda wmp i çalıştırıp Kitaplık menüsünden Medya Paylaşımı’nı tıklıyoruz

2. adımda Medyamı paylaştır seçeneğini işaretleyip tamam butonuna tıklayınız

3. adımda paylaşıma izin vereceğiniz aygıtlar geliyor paylaşım izinlerini belirleyeyip Ayarlar butonuna tıklıyoruz

4. adımda paylaşım adınızı girerek paylaşacağınız müzik, video, resim gibi içerikleri seçip ayrıca yıldız ve ebeveyn derecelendirmeleriyle de paylaşımı sınırlandırabilirsiniz

Machina3D de yapılacak olan Ayarlar
Not: PC Açık olmalı
1. adımda Kumandadan M+ tuşuna basıp medya menüsü’ne girip Ağdan Oynatıcı’yı seçiyoruz

2. adımda Ağdaki Cihazlar altında Bilgisayarımıza bağlandığımızı görüyoruz ve kumandadan Bilgisayarımızı seçiyoruz

3. adımda videolar klasörünü seçiyoruz

4. adımda Tüm Videolar klasörünü seçiyoruz

5. adımda videolardan birini seçip Machina 3D de izliyoruz

Buradada pc de Kitaplığa eklediğim piknikte çektiğim video’yu görüyorz

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Machine3D ile Cep Tefonlarındaki Medyaya ulaşmak

NOT: Machina 3D ve iphone’muzu aynı ağa Kablosuz WI-FI ile bağlıyoruz kablolu bağlantı ile çalışmadı

Diğer akıllı telefonlar dada android vs share programı yüklenerek aynı yolla yapılabilir sanırım

İphone’de yapılacaklar
İmediaShare programını app Store den iphone’umuza yüklüyoruz

İmediaShare programını Yükledikten sonra Ayarlar - Gizlilik – Fotoğraflar altındaki iMediaShare Fotoğraflara ulaşma isteğini açık yapıyoruz

İphone’da imediashare programını çalıştırıp açık bırakıyoruz

Machina3D de yapılacak ayarlar
Kumandadan M+ tuşuna basıp medya menüsü’ne girip Ağdan Oynatıcı yı seçiyoruz

Ağdaki Cihazlar altında telefonumuza bağlandığımızı görüyoruz ve kumandadan telefonumuzu seçiyoruz

Soldaki klasörlerden video seçiyoruz foto veya müzik te seçebiliriz ben video olarak anlatayım

Soldaki klasörlerden Phone Videos Klasörünü seçiyoruz

Camera Roll klasörünü seçiyoruz

Burada da İphonemiz de ki videolardan birini seçip Machina 3D de izliyoruz

lampard

Member
Üye
1 Eki 2019
55
66
18
Selam

dediğiniz ip adresini girdim.next usb adresi açılmıyor.nerede yanlış yapıyorum atladığım bir ayar yeri mi var acaba ?

Levo67

0
Üye
1 May 2018
86
68
18
dediğiniz ip adresini girdim.next usb adresi açılmıyor.nerede yanlış yapıyorum atladığım bir ayar yeri mi var acaba ?
1.Aynı ağada olmanız gerekiyor.
2.Kendi ip adresinizi gireceksiniz.İnternet bağlantısı bölümünden ip adresinizi öğrenebilirsiniz.
Ancak sizin sorununuzun cevabı olumsuz.Ancak Flashdisk usb içeriğini görüp,PC'de içeriği oynatabiliyorsunuz Tersi şu an oluyor mu bilmiyorum.Ancak kumanda olarak,ve kanal listesini pc den değiştirebiliyorsunuz.
Kumanda:kumanda
Mount bölüm:mnt
USB içerik:usb
Live Uydu Kanallar:kanallar

Levo67

0
Üye
1 May 2018
86
68
18
NEXT 2000 HD iNTERNET MACHİNA TANITIM V.1
burada kullanım tanıtım kılavuzu var.PDF olarak indirin 5nci sayfada AGDAN KUMANDA bölümü var orada barkod olarak da vermiş taratın direkt Android telefondan kumanda olarak kullanın.Ancak Tarattığınız zaman çıkan ip adresi sizin değildir siz oraya kendi ip adresinizi yazacaksınız.
ya da düşündüğünüz ieyi PC ile değil de Cep telefonunuz ile yapın.Tubio gibi programlar ile oluyor.

Son düzenleme: