Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next kanky hd rs232 ile yazılım yükleme

yakamoz65

New member
Üye
25 Şub 2020
1
0
1
Merhaba arkadaşlar, forum da yeniyim bir kusurumuz olursa af ola.

Elimizde Next kanky HD uydu alıcısı var, müşteri youtube şikayetin den dolayı cihaz ile srun yaşıyordu, satıcı olarak bize geldi, OTA son yazılımın dan sonra cihaz NEXT ekranın da takılı kaldı. USB bellek ile kumanda dan p+ ile yazılım almadı. Rs232 ile de "muhtemelen burada nasıl yapacağımızı bilmediğimiz için" hangi komutları denedik isek olmadı. Nacizane sizlerden ricamız yazılım konusun da bizlere yardımcı olmanız. Hangi yazılım dosyasını inidrip, hangi yazılım ile atılacağına dair.

GXDownloader, OTA 21 , 26 , .bin yazılımları şimdlik elimizde mevcut yanlış indirilmemiş ise tabi ki.

Teşekkürler

Bülent Yeli

New member
Üye
10 Mar 2020
1
0
1
aynı durum bende de oldu takılı kaldı next yazısı görülüyor menüye geçmiyor hiç bir şey yapamıyorum nasıl bu durumu çözeyim rs232 parçasını almayı düşünüyorum ve bunu kendim yapabilmem için gerekli olan program ve nasıl yapılabileceğine dair yardımcı olabilirseniz çok memnum olurum şimdiden teşekkür ederim.

wishms

New member
Üye
24 Mar 2020
1
1
3
Aynı durum bende de oldu. RS232 kablo yaptım ama kurtarma yazılımı yok.
Cihazın eski yazlımı sonu *.bin olanlar nasıl yüklenecek.

ziya62

0
Üye
7 Mar 2015
532
9,804
93
RS232 kablo yapımında kulanacanız jak 3 lu olmayıp dörtlu streo jak olmak zorunda üçlu yaparsanız jak kısa kalır ve yazılım atamasınız,orneyin bir telefon kulaklık jakı kulanıla bilir

Son düzenleme:

random57

New member
Üye
24 Nis 2020
3
0
1
Bu konudan ben de etkilendim. şimdi tv kapalı. Konuyu bir kaç gündür takip ediyorum.

Herkes yazılımdan bahsetmiş ancak kullanım konusunda bilgisi olan ayrıntılı oarak yazarsa çok iyi olacak. program "GXDownloader" olarak veriliyor. ve son yazılım OTA136 olan. bunu yapan varsa ekran görüntüleri ile anlatarak yardımcı olabilir mi? yanlış bir yüklemede cihaza zarar verebiliriz

Not: Cihaz resmi:
https://n11scdn.akamaized.net/a1/45...9-model-akilli-kumanda__1140419552474922.jpeg

hasari

0
Üye
14 Eyl 2017
56
28
18
Aynen biri bizi aydınlatırsa seviniriz. RS232 üzerinden nasıl yazılım atacağız.

freemo716

0
Üye
15 Eki 2015
2
0
1
bendeki cihaz da next yazısı geliyor sonra reset atıyor devamlı kendine, usb'den yazılım yüklemeye çalıştım ama olmuyor.

freemo716

0
Üye
15 Eki 2015
2
0
1
bendeki cihaz da next yazısı geliyor sonra reset atıyor devamlı kendine, usb'den yazılım yüklemeye çalıştım ama olmuyor.

SerdarKekec

New member
Üye
2 Eki 2020
1
0
1
Aynı hata bende de oldu USB den yazılım yükledim YouTube için ekran next yazısından sonra karardı. Çöp oldu sanırım

ziya62

0
Üye
7 Mar 2015
532
9,804
93
RS23 üzerinden yazılım güncellemesi yapmak için gerekenler.

Ekli dosyalar

• Next Minix HD RS232.pdf
    1.1 MB · Görüntüleme: 137

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
789
93
Merhaba arkadaşlar, forum da yeniyim bir kusurumuz olursa af ola.

Elimizde Next kanky HD uydu alıcısı var, müşteri youtube şikayetin den dolayı cihaz ile srun yaşıyordu, satıcı olarak bize geldi, OTA son yazılımın dan sonra cihaz NEXT ekranın da takılı kaldı. USB bellek ile kumanda dan p+ ile yazılım almadı. Rs232 ile de "muhtemelen burada nasıl yapacağımızı bilmediğimiz için" hangi komutları denedik isek olmadı. Nacizane sizlerden ricamız yazılım konusun da bizlere yardımcı olmanız. Hangi yazılım dosyasını inidrip, hangi yazılım ile atılacağına dair.

GXDownloader, OTA 21 , 26 , .bin yazılımları şimdlik elimizde mevcut yanlış indirilmemiş ise tabi ki.

Teşekkürler
Merhaba sorunu çözebildiniz mi? benzer durumda bir kanky var bendede.