Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner Serisi (5V.291) 04.02.2015 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
macnine 3d cift tüner cihazım var,bazı kanallar gec geliyor

firekans iyi,

Bunun sebebi sisteminizde dayzek ayarları doğru yapıldı ise, cihaz değil sistemde kullanılan LNB lerde meydana gelen OSİLATÖR FREKANS KAYMASIDIR.! Mevcut frekansların önce 1 alt sonra 2 alt yada 1 üst yada 2 üst değerleri ile değiştirip o şekilde duruma bakınız...

avciali

0
Üye
28 Ağu 2013
40
0
6
Fişten çekip kapattığım cihazımı sabah açtığımda sadece son kanal açılıyor.
kanal geçişinde kanal değiştiği halde görüntü gelmiyor.
cihazı arka anahtardan açıp kapattığım halde durum değişmiyor.
5275 yazılımı yüklü.
lütfen yardımcı olurmusunuz ustalarım.teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Fişten çekip kapattığım cihazımı sabah açtığımda sadece son kanal açılıyor.
kanal geçişinde kanal değiştiği halde görüntü gelmiyor.
cihazı arka anahtardan açıp kapattığım halde durum değişmiyor.
5275 yazılımı yüklü.
lütfen yardımcı olurmusunuz ustalarım.teşekkürler.

Sevgili machina kullanıcısı kardeşim artık bu tip garip işleri bırakmanız cihazda meydana gelebilecek sıkıntıları EN AZA indirecektir.Bundan zerre kadar şüpheniz olmasın,Anlayamadığım bu cihazı niçin STANDYBY konumuna almayıp fişi çekip sabah tekrar fişi takıp tekrar cihazı çalıştırıyorsunuz.! Siz istediğiniz yazılımı yükleyin hiç ama hiç fark etmez bu şekilde kullanılmakta olan bir uydu cihazı isterse 2000 TL lik olsun bu şekilde çalışmaya mahkumdur...Siz cihazın fişini çekince cihazda normal çalışması gereken bölümler sırf bu kullanım yanlışlıkları yüzünden olması gerektiği gibi çalışamaz.Bu cihazın içinde bulunan bazı DEVRELER alması gereken voltajı alamazlarsa işte o zaman böyle garip sıkıntılara neden olurlar.Her kimki cihazının markası modeli ne olursa olsun STABİL çalışmasını isterse KESİNLİKLE elektrikle irtibatlarını kesmemeleri gerekmektedir...Şu hiç bir zaman unutulmamalıdır STANDYBY konumu cihaza boşu boşuna konmayıp cihazın olması gerektiği gibi çalışmasını sağlayan bir yapılandırmadır...

avciali

0
Üye
28 Ağu 2013
40
0
6
Kullandığım Next machina 3d ye bir haller oldu.
Yayınları izlerken ses kesik kesik geliyor.
Fabrika ayarlarından kullanıcı ayarlarını sildiğim de olay düzeliyor.
bir süre sonra yine aynı duruma dönüyor.
Acaba neden Yardımcı olurmusunuz.
5275 yazılımı yüklü.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Kullandığım Next machina 3d ye bir haller oldu.
Yayınları izlerken ses kesik kesik geliyor.
Fabrika ayarlarından kullanıcı ayarlarını sildiğim de olay düzeliyor.
bir süre sonra yine aynı duruma dönüyor.
Acaba neden Yardımcı olurmusunuz.
5275 yazılımı yüklü.

Sevgili kardeşim atın 5.291 yazılımını olsun bitsin... (Tavsiyedir.)

NOT. Aklıma gelmişken ses çıkış ayarını PCM olarak yapılandırın.

Son düzenleme:

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
5.291 yazılımı her yönüyle ideal olup görüntü kaliteside son derece mükemmel bence internet amaçlı olarak kullanmıyorsanız machina 3d nin artık yeni bir yazılıma ihtiyacı yoktur.bu benim şahsi görüşümdür.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
5.291 yazılımı her yönüyle ideal olup görüntü kaliteside son derece mükemmel bence internet amaçlı olarak kullanmıyorsanız machina 3d nin artık yeni bir yazılıma ihtiyacı yoktur.bu benim şahsi görüşümdür.

DURMAK YOKKK...Yola devam daha neler gelecek evelallah DOKTOR um civanım şimdilerde YAZILIMLARI istifliyordur.! Yakında ÖZEL BÖLÜMDE açıldımı siz o zaman seyreyleyin GÜMBÜRTÜYÜ.

oguzhan48

0
Üye
6 Şub 2015
31
0
6

güncelleme herzaman cihazı diri tutar her cihazın programın güncellenmeye ihtiyacı vardır.. bug herzaman yazılımların başbelasıdır ve her yazılımda oluşur ve belli aralıklarla güncelllenmesi mecburidir.

sinbas

0
Üye
8 Ara 2011
139
1
18
65
TüRKİYE CUMHURİYETİ
www.next.web.tr
Sayın @Karbon;
27.03.2015-Next Machina 3D Çift Tuner Serisi v5335_ Yazılımı yurt içi kullanıcılardan yükleyenler için bir öneriniz olacak mı? bunlardan birisi de benim.:tennis: normal kanal izlemelerde bir sorun oluşmadı diğer ayrıntılara bakmadım.
5291 i tekrar yüklesem mi? yeni çıkacak yazılıma kadar idare eder mi bilmiyorum.
Saygılar....

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Sayın @Karbon;
27.03.2015-Next Machina 3D Çift Tuner Serisi v5335_ Yazılımı yurt içi kullanıcılardan yükleyenler için bir öneriniz olacak mı? bunlardan birisi de benim.:tennis: normal kanal izlemelerde bir sorun oluşmadı diğer ayrıntılara bakmadım.
5291 i tekrar yüklesem mi? yeni çıkacak yazılıma kadar idare eder mi bilmiyorum.
Saygılar....

Dilerseniz bir önceki onaylanmış yazılımı yükleyebilirsiniz,
İnternet portala erişimde ve diğer bölümler ile ilgili sorunları olan arkadaşlar, 1.mesajdaki yazılımı tekrar yükleyebilirler.

welato

0
Üye
8 Şub 2015
29
0
1
Yeni cikan yazilimin ne soru u varki? Kac gundur yuklemsim bir sorunla karsilasmadim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...