Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner Serisi (V5.470 ) 08.08.2015 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

focus2000

0
Üye
13 Ağu 2015
6
0
1
merhaba arkadaşlar dün cihazımı kargodan aldım. biraz inceledim. ellerinize sağlık süper olmuş bu cihaz. teşekkürler.

digikolik

0
Üye
23 Şub 2013
9
0
1
son yazılımdan sonra machina portal beyaz ekranda kalıyor. Ccam server açmıyor internet bağlantısı normal cihaz ip alıyor sorun nedir acaba?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sayın haydar hocam,machina 3 d çift tüner renk ayarı rakam değerleri kaç olmalı.

Merhabalar sevgili kardeşim FİLM modunda rakam değerleri o kalıba haiz değerlerdir, görüntü nispeten daha koyudur. Fakat KİŞİSEL ayarlar ise size haiz değerlerdir ve benim kullandıklarım değerleri ise kısaca şunlardır. PARLAKLIK-15 KONTRAST-16 KESKİNLİK-16 dır...

son yazılımdan sonra machina portal beyaz ekranda kalıyor. Ccam server açmıyor internet bağlantısı normal cihaz ip alıyor sorun nedir acaba?

Merhabalar sizede hemen yardımcı olmaya çalışalım.
1.Portal kısmının beyaz renkli olması yazılım yüklendikten sonra 1 nolu seçenek ile fabrika ayarı yapılmamasından olur.
2.Ccam server açmıyor derken cihazdaki free shareyi mi yoksa özel serverinizimi kasdediyorsunuz.? Eğer kastınız free share ise girişler menüsündeki en alttaki bölümü AÇIK olarak ayarlayıp hafızaya kaydedeceksiniz.Yok kastınız kendi özel serveriniz ise ve siz 4 bölümün hepsini sil seçeneği ile reset yaptı iseniz o halde cihazın hafızasındaki sizin dosya SİLİNMİŞTİR.Yapmanız gereken dosyanızı tekrar USB ile cihaza yüklemektir.

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
cihazı aldığımdan beri hiç yazılım güncellemedim cihazda 14/08/2014 tarihli yazılım yüklü menü den internet ayarlarına sanırım girince yazılım güncelleme bölümü var ok dersem yazılımı yükletecek sanırım son yazılım 10/08/2015 tarihli yazılım görünüyor eski yazılım yüklü olduğundan bir anda son yazılımı yüklersem problem çıkar mı ? son yazılım sorunsuz problemsiz midir ? saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
cihazı aldığımdan beri hiç yazılım güncellemedim cihazda 14/08/2014 tarihli yazılım yüklü menü den internet ayarlarına sanırım girince yazılım güncelleme bölümü var ok dersem yazılımı yükletecek sanırım son yazılım 10/08/2015 tarihli yazılım görünüyor eski yazılım yüklü olduğundan bir anda son yazılımı yüklersem problem çıkar mı ? son yazılım sorunsuz problemsiz midir ? saygılar

Merhabalar hiç merak etmeyin son yazılımı gözünüz kapalı yükleyebilirsiniz...Yazılım şu anda STABİL bir halde olup sorunsuz olarak çalışmaktadır.

focus2000

0
Üye
13 Ağu 2015
6
0
1
kolay gelsin, benim sorum olacak, makineyi yeni aldım üzerinde 06/08/2015 yazılımı yüklü geldi. 1- bu en son güncel yükleme midir. 2 fabrika ayarlarına döndürmem gerekiyor mu. 3 fabrika ayarlarına döndürürsem ne oluyor. Not. yerli kanalları ve internetten izleyebiliyorum. teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
kolay gelsin, benim sorum olacak, makineyi yeni aldım üzerinde 06/08/2015 yazılımı yüklü geldi. 1- bu en son güncel yükleme midir. 2 fabrika ayarlarına döndürmem gerekiyor mu. 3 fabrika ayarlarına döndürürsem ne oluyor. Not. yerli kanalları ve internetten izleyebiliyorum. teşekkürler.

Merhabalar öncelikle cihazınızı güle güle kullanmanızı diliyorum sorularınıza gelecek olursak.
1.Cihazınızda yüklü olan yazılım şu an SON YAZILIMDIR.
2.Hayır sizin cihazda şimdi bu hali bir şey yapmanıza gerek yoktur.( Fakat bundan sonra yazılım yüklemelerinizde fabrika ayarları menüsündeki 1 nolu seçeneği kullanarak SADECE KULLANICI AYARLARINI SİL seçeneğini kullanmanız gerekmektedir.)
3.Fabrika ayarları menüsünde 4 adet seçenek mevcuttur eğerki siz en alttaki 4 cü seçeneği seçip fabrika ayarları yaparsanız cihazınızdaki TÜM AYARLAR baştan aşağı SİLİNİR.!
4.Buda benden size bu cihaz hakkında küçük bir tüyo FAT-32 biçimlendirilmiş bir USB ye muhakkak her ihtimale karşı YEDEK ( Bacup ) alınız.Ayrıca kullanmakta olduğunuz ÖZEL SERVER ve IP TV sunucuları var ise onlarıda USB ye yedek alınız.Eğer gerekirse rahatlıkla kullanabilirsiniz.

5.Cihazınız hakkında herşey FORUMUMUZDA MEVCUTTUR ihtiyaç haiz olduğunda yararlanabilirsiniz.Ayrıca her hangi bir sorun yaşarsanız yine buraya yazarak yardım alabilirsiniz.

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
Merhabalar öncelikle cihazınızı güle güle kullanmanızı diliyorum sorularınıza gelecek olursak.
1.Cihazınızda yüklü olan yazılım şu an SON YAZILIMDIR.
2.Hayır sizin cihazda şimdi bu hali bir şey yapmanıza gerek yoktur.( Fakat bundan sonra yazılım yüklemelerinizde fabrika ayarları menüsündeki 1 nolu seçeneği kullanarak SADECE KULLANICI AYARLARINI SİL seçeneğini kullanmanız gerekmektedir.)
3.Fabrika ayarları menüsünde 4 adet seçenek mevcuttur eğerki siz en alttaki 4 cü seçeneği seçip fabrika ayarları yaparsanız cihazınızdaki TÜM AYARLAR baştan aşağı SİLİNİR.!
4.Buda benden size bu cihaz hakkında küçük bir tüyo FAT-32 biçimlendirilmiş bir USB ye muhakkak her ihtimale karşı YEDEK ( Bacup ) alınız.Ayrıca kullanmakta olduğunuz ÖZEL SERVER ve IP TV sunucuları var ise onlarıda USB ye yedek alınız.Eğer gerekirse rahatlıkla kullanabilirsiniz.

5.Cihazınız hakkında herşey FORUMUMUZDA MEVCUTTUR ihtiyaç haiz olduğunda yararlanabilirsiniz.Ayrıca her hangi bir sorun yaşarsanız yine buraya yazarak yardım alabilirsiniz.
haydar 1966 hocam sadece kullanıcı ayarlarını sil işlemi yazılımı yüklemeden öncemi yapılacak ve yükleme işleminden sonra istediğimiz ayarı tekrar verebilecekmiyiz saygılar.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar 1966 hocam sadece kullanıcı ayarlarını sil işlemi yazılımı yüklemeden öncemi yapılacak ve yükleme işleminden sonra istediğimiz ayarı tekrar verebilecekmiyiz saygılar.

Merhabalar Sn.zafer3801 kardeşim foruma yeni girdim mesajınızı görür görmez hemen cevabını yazıyorum...Bahsettiğimiz 1 numaralı KULLANICI AYARLARINI SİL menüsü cihazımıza yazılım yüklemesi sonrası YAPILACAKTIR.Bunu yapmamızın nedeni yeni gelen DATA ve EKLERİN çok daha sorunsuz olarak cihaza uyum sağlayarak stabil çalışması içindir.Kullanıcı ayarları resetlendikten sonra bize düşen kısaca şunlardır...
1.Tv cihaz uyum ayarlarını ayarlamak.( Kendi zevkimize göre.)
2.Menü görünüm ayarlarını ayarlamak.(Kendi zevkimize göre.)
3.Ip Tv kanallarını tekrar yüklememiz gerekir.(Özel M3U listemiz varsa geri yüklemek için muhakkak YEDEK olarak USB de bulundurunuz.)
4.VOD+YOUTUBE+TAVŞAN bölümleri için gerekli ayarları NET HIZLARINIZA göre yapmak gerekmektedir.
5.Ip tv menüsündeki bilgi çubuğunun rengini M+ tuşuna basarak istediğimiz gibi değiştirip hafızaya kaydetmek gerekmektedir.( Orijinal hali için her hangi bir ayar gerekmez.)
6.Eğer ÖZEL server kullanıyor isek cihazın giriş tercihleri menüsündeki FREE SHARE bölümünü KAPALI konuma getirmek.(Aksi takdirde çakışma yaparak cihazın ağırlaşmasına yol açmaktadır.)
7.Bir nolu seçenek ile fabrika ayarı yapınca cihaz D.SMART şifreli kanalları üzerinden birinde açılır paniğe kapılmadan istediğimiz bir kanal üzerine gelip cihazı kapatıp açarsak cihaz artık istediğimiz kanal üzerinde açılmaya hazır demektir.

NOT:Görüldüğü üzere 1 nolu seçenek 2 bölüm dışında ( Kanal listesi+Özel server bunlar SABİT kalır. ) harici tüm ayarları SIFIRLAR...

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
İp tvde reset atmaya basladı. Hıc sorun yoktu özellikle kanal D de kitlenin kalıyor cozemedim

MXKM

0
Üye
12 Şub 2015
12
5
3
Yeni yazılım yüklenmiyor!

Selamlar. Son verilen yazılımı (V5470-08082015) önce cihazın internet desteği ile yükledim. Ardından kişisel ayarları sildim, cihaz hakkında bölümüne baktığımda, yazılımın 08.06.2015 tarihli yazılım olduğunu, güncellemenin yapılamadığını gördüm.

Bunun üzerine, siteden V5470-08082015 yazılımını bilgisayara indirip, yazılımı .zip klasöründen çıkardıktan sonra fat32 formatladığım 8Gb. kapasiteli flash belleğe kopyaladım. Flash belleği kapalı olan cihazımın ön tarafında ki usb girişine taktıktan sonra, cihazın ön tarafında ki kanal arttırma (yukarı ok) tuşuna basılı tutup cihazımı arkada ki açma tuşunu açarak yazılımı yükledim (success yazısı çıktı). Cihazın yazılımını kontrol ettiğimde yazılımın yine değişmediğini, 08.06.2015 tarihli yazılımın yüklü olduğunu gördüm! Cihazı 4.seçeneği seçerek bütün ayarlarını fabrika ayarlarına aldım ve cihazı yeniden başlattım. Ardından yeni yazılımı tekrar yükleme adımlarını gerçekleştirdim: SONUÇ AYNI! Sorunun neden kaynaklandığını, yeni yazılımın neden yüklenemediğini bana söylermisiniz?

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
arkadaşım cihaz bilgilerine baktığında 5470 yazılımını görüyorsan son yazılımı yüklemişindir İngilizcede tarih sıralamasına ay başta gün ortada yıl ise bizdeki gibi sondadır. yani bizde 06.08.2015 İngilizcede 08.06.2015 dir sanırım sorun bu.saygılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...