Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner Serisi (V5.470 ) 08.08.2015 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Selamlar. Son verilen yazılımı (V5470-08082015) önce cihazın internet desteği ile yükledim. Ardından kişisel ayarları sildim, cihaz hakkında bölümüne baktığımda, yazılımın 08.06.2015 tarihli yazılım olduğunu, güncellemenin yapılamadığını gördüm.

Bunun üzerine, siteden V5470-08082015 yazılımını bilgisayara indirip, yazılımı .zip klasöründen çıkardıktan sonra fat32 formatladığım 8Gb. kapasiteli flash belleğe kopyaladım. Flash belleği kapalı olan cihazımın ön tarafında ki usb girişine taktıktan sonra, cihazın ön tarafında ki kanal arttırma (yukarı ok) tuşuna basılı tutup cihazımı arkada ki açma tuşunu açarak yazılımı yükledim (success yazısı çıktı). Cihazın yazılımını kontrol ettiğimde yazılımın yine değişmediğini, 08.06.2015 tarihli yazılımın yüklü olduğunu gördüm! Cihazı 4.seçeneği seçerek bütün ayarlarını fabrika ayarlarına aldım ve cihazı yeniden başlattım. Ardından yeni yazılımı tekrar yükleme adımlarını gerçekleştirdim: SONUÇ AYNI! Sorunun neden kaynaklandığını, yeni yazılımın neden yüklenemediğini bana söylermisiniz?

Sn.Arkadaşım zafer3801 kardeşimizinde yazdığı gibi cihazınızda şu an için son yazılım yüklenmiş görünmektedir,yani bir sıkıntı yoktur merak etmeyiniz.

MXKM

0
Üye
12 Şub 2015
12
5
3
Haydar Bey cevabınız için teşekkür ederim. Ben de herşeyi yapmama rağmen neden olmadı diye üzülüyordum.

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
308
201
43
MXKM Arkadaşım yüklemeyi doğru yapmışsın.
Bazan tarihler bizi yanıltiyor eğer sistem bilgisi
V 5.470 ise problem yok.

burak975

0
Üye
1 May 2015
1
0
1
herkese selamlar.
öncelikle yazılımlarda emeği geçen tüm üstadlara teşekkürler.
benim yeni çıkacak yazılıma eklenmesini istediğim bir husus var.
usb den medya oynatırken, altyazı seçenekleri içersinde alt yazı konumu -5 ve 5 birim arasında değişiyor.
buradaki opsiyonu biraz daha arttırır mısınız. 10 aşağı, -30 yukarı gibi.
bu kadar detay yazılım yapanlar için, bu güncellemeyi yapmanın çok kolay olduğunu düşünüyorum.
umarım dikkate alınır.

mkerem

0
Üye
10 Nis 2013
2
0
1
cihaz son yazılımda kanal geçişinde kitlenme oluyor ve geç geliyor (önceki yazılımda yoktu)

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
cihaz son yazılımda kanal geçişinde kitlenme oluyor ve geç geliyor (önceki yazılımda yoktu)

Sn.Arkadaşım bunun yazılımla bir alakası yoktur AŞAĞIDA yazdıklarımı okuyunuz ve ona göre durumu kontrol ediniz.

1.Cihazda Fee serverden başka ayrıca özel server kullanıyorsanız çakışma olmaması için freeserveri KAPATINIZ.( Sadece freeserver var ise mesele yok.)
2.Cihaza sonradan girili DNS var ise onu iptal edip cihazdaki DHCP durumunu AÇIK yapıp cihazın kendisinin IP almasını sağlayınız.
3.Cihazda WİFİ kullanıyorsanız ara sıra cihazı arka anahtardan kapatıp tekrar açınız.

zoro

0
Üye
11 Şub 2015
68
0
6
tavşan 2 hiç çalışmıyor tavşan 4 sınırlı çalışıyor acil yeni yzaılım gerekiyor yyazılım hiç bu kadar geçikmemişti

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
yeni yazılımmı ?

tavşan 2 hiç çalışmıyor tavşan 4 sınırlı çalışıyor acil yeni yzaılım gerekiyor yyazılım hiç bu kadar geçikmemişti

arkadaşım yanılıyor olabirim ama doktor üstadımız artık tavşan.mavşan la ilgili yazılım olmayacağını bielirtmişti.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
slm vod bolumunde filimler calısmıyor neyapmamgerekiyor yardımcı olurmusunuz cihazım next machina 3de teşekkurler

Bu şekilde bir yaklaşımla sorunuza ben şahsen hiç bir zaman cevap vermem.!!! Ama kalkarda derseniz VOD bölümünde şu kategoride şu sıradaki film çalışmıyor işte o zaman seve sorunuza cavap alabilirsiniz...

oguzhan48

0
Üye
6 Şub 2015
31
0
6
cccam server da sorunmu var ? nextburada dan aldığım server bağlantısı kart yok bağlı değil uyarısı alıyorum. bayram arası olduğu için telefonu açan yok sanırım ?

sinbas

0
Üye
8 Ara 2011
139
1
18
65
TüRKİYE CUMHURİYETİ
www.next.web.tr
yeni yazılımı kuralları gereği yükleyip sadece kullanıcı ayarlarını silmeyi uyguladığımız halde cihaz 2 veya 3 güne bir video dekotlama hatası veriyor kanal listesi yenidir.

Bu son yazılımı ilk çıktığında yükledim;

Yükledikten sonra reset attım fabrika ayarlarına döndüm ona rağmen aynı (video dekotlama ) sorunu 3 - 4 defadır bende yaşıyorum bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Not: kanalları sıfırdan yeniden tarattım izleyemediğim şifreli yayınlar dahil lüzumsuzları sildim.

agalık

0
Özel Üye
20 Ocak 2012
54
13
8
Istanbul
Eski yazılımlardan birini yükleyip sonra yeniden yeni yazılımı yükleseniz...bir de bu şekilde deneyin. Bende bir kez bu uyarı çıktı. Receıverı uzun süre arkadan kapattıktan sonra (tahminim içindeki elektrik tamamen tükendikten sonra) bir daha bu hatayla karşılaşmadım.

sinbas

0
Üye
8 Ara 2011
139
1
18
65
TüRKİYE CUMHURİYETİ
www.next.web.tr
Eski yazılımlardan birini yükleyip sonra yeniden yeni yazılımı yükleseniz...bir de bu şekilde deneyin. Bende bir kez bu uyarı çıktı. Receıverı uzun süre arkadan kapattıktan sonra (tahminim içindeki elektrik tamamen tükendikten sonra) bir daha bu hatayla karşılaşmadım.

Sayın @agalık; Teşekkür ederim.

Zaten sorunu sizin yaptığınız gibi Elektriği keserek çözüyoruz ama palyatif bir çözüm oluyor.

Daha sonra aynı şeyi tekrarlayabiliyor.

Bu yazılıma kadar aynı yöntemle güncelleme yapmama rağmen böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.

Eski yeni yazılım olayını denemedim, bir şey değişeceğini sanmıyorum ama yine de deneyim.

Saygılar.

zoro

0
Üye
11 Şub 2015
68
0
6
yazılım ekibi istifa etti galiba hiç bu kadar uzamamıştı yeni yazılım arası tavşanlar dahil bir çok bölüm sos veriyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...