Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Süper Tek Tuner Serisi (V.2037) 01.04.2015 Tarihli Yazılım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Next Machina 3D Süper Tek Tuner Serisi (V.2037) 01.04.2015 Tarihli Yazılımı

Yazılım Notları :
doktor;' Alıntı:
8 ara yazılımı tester alanı altyapı uzadığından veremedim...acil gördüğüm ve görsel ekli son test yazılımını veriyorum DERLENMEMİŞTİR normal kullanıcılar tester raporunu beklesin..

son yazılmdan buyana (ana destekten direkt yüklenen) olan ekler
IPTV BÖLÜMÜNE SIRP VE RUS YAYINLARI(M3U) için kontrol süresi manual eklendi. ıptv bölümünde menü tuşuna basın.menüden yayın max açılış süresini seçin
aile modunda kırmızı tuş ve record tuşu çakışıyordu düzeldi..
rus kullanıcılar için uloz media playere eklendi kayıtta yapabilirsiniz
uzun süreli tv kapatılıp cihaz açık kaldığı durumlarda cihaz otomatik reset yapacak
hızlı aramaya oto diseqc eklendi
ıptv konumunda radyo arkaplan değişirse cihazın radyo modunda kalma sorunu düzeltildi
aile modunda tavşanlar artık kırmızı ve 1234 ilede gelmiyor ...engellendi..
ıptv de rusça vb dillerdeki karakter kaynağı genişletildi
dil seçeneği artırıldı
you tubede hız artırıldı (TELİF korumalı videolar oyNAMAZ CİHAZLA ALAKASI YOK.,HER ÜLKEYE GÖRE DEĞİŞİYOR)
IPTV DEYKEN menü tuşuna basınca gelen menüye media mode eklendi...normal uydu kullanıcıları kesinlikle kullanmasın..
avrupada birçok ülkede uydu yok medya kullanılıyor,yayın olmayıncada ıptv vod vb her exit çıkışında sinyal yok kanal yok
mesajı geliyordu..media mode açık seçilirse cihaz uydu konumunu kapatır..ve otomatik ilk menü m+ menüsü gelir ve menü tuşuda ayarlar için otomatik aktif olur
bu modda aile modu kanal listesinde olduğundan media mode açık seçildiğinde vod ***** kontrol m+ menüsü sol altta gözüküyor kayıt 1234 açılıp kapanır..
bu menüdeki en alttaki max açılış süresi rus ,sırp vb m3u8 linklerde timeout kullanıcıya bırakarak sorunlarda bu değer artırılarak açılmayan birçok kanal artık ok dir.. normalde 30 sn gelir..ortalama budur
free sharede kayıtta donma sorunu giderildi(bazı şiflememe sistemlerinde)
artık https linklerde oynatılıyor bilhassa fransız kanallarında ekleyebilirsiniz
m3u8 oynatımında tüm playerlerde görülen sorunlardan 100/80 daha stabiliz
ıptv güncellem otomatik seçildiğinde cihaz her girişte son listeye bakıyordu bu değişti o gün cihazı ilk açtığınızda kontrol ediyor daha sonra standby a kadar kontrol yok
you tubede txt ile arapça vb dillerdede arama yaptırabilirsiniz
astra için hızlı tarama eklendi..henüz lcn ekide devrede şimdilik kurcalamayın
2 tunerli modelde loop konumunda izleme ve kaydetme limiti artırıldı
bağlantı stabil olmadığında ıptv playerde yayından düşme önlendi,kopsa bile kontrol otomatik bağlatıyor
m3u8 dosyaları (ıptv) t.s format destei 1 den 3 e çıkarıldı
ıptv bölümü ve ana menülerde kılavuz back ve büyük ikonlar ufaklarıyla yenilendi
kırmızı tuş express vod oldu(sat bölümünde)
kanal listesi ekranda epg basarsanız geniş epg(yayında varsa) liste yanınında görüntüleniyor

hız..resim ve ses kalitesi..yavaşlama..vb sadece kullnıcının geçtiği versiyon kanal listesi vb ile ilgilidir..görsel değişiklik olan yazılımlar fabrika ayarı gerektirir bu yüzden herkes yüklemesin..çok bariz bir bug çıkmassa bu yazılımderlenip ara yazılım olarak verilecektir...

emeğe saygı ..bu yazılım nextin yetkili yada kurumsal yazılımı değil,buradaki arkadaşlara özeldir..isteyen yükler isteyen bekler..lütfen saçma yorumlar yapmayın

İNDİR

fruehling

0
Üye
1 Mar 2015
125
1
18
Çok teşekkür ederiz. Aklıma takılan çok soru var yazılımlarla alakalı. Yıllardır uyduyla ilgilenirim ama belki bildiğim %1'dir belki o kadar bile değildir. Öğrenmek istiyorum sizlerle birlikte herşeyi. Bu tür konuları nerede sorabiliriz? Yazıyı baştan sona kadar soluksuzca okudum. Bu kadar zevk aldığım ve araştırdığım başka birşey yok.

dima381

0
Machina3D VIPClup
19 Eyl 2013
47
0
6
Azerbaycan
Çok teşekkür ederiz. Aklıma takılan çok soru var yazılımlarla alakalı. Yıllardır uyduyla ilgilenirim ama belki bildiğim %1'dir belki o kadar bile değildir. Öğrenmek istiyorum sizlerle birlikte herşeyi. Bu tür konuları nerede sorabiliriz? Yazıyı baştan sona kadar soluksuzca okudum. Bu kadar zevk aldığım ve araştırdığım başka birşey yok.

Arkadas forumun bolumleri cok arasan canakla bagli sorular bulabilirsin kolay gelsin.

wertywertyy

0
Üye
10 Şub 2015
6
0
1
teşekkürler.çalışmalarınızın devamını diliyorum, media player bölümünede yenilikler bekliyoruz özellikle desteklenen film formatları ve altyazı uyumlarında , halen .mkv uzantılı filmlerimi izleyemiyorum .avi olarak değiştirmem gerekiyor birde altyazılar ya görmüyor yada türkçe karakter sorunundan okunmuyor

gokhandnk

0
Üye
16 Nis 2015
4
0
1
Bildiğini esirgemeyen herkese selam olsun;
Machina 3d süper modelini yeni aldım aranızada yeni katıldım:)
makinamda bi önceki yazılım yüklü. birkaç sorum olacakdı

türksat komple otomatik kanal taraması yaptırdım bazı kanallarda sinyal yok diyor flash tv cine5 tv vb 1-2hd kanalda biraz bekleyince 5-6sn kadar kanal geliyor
yada bi önceki veya bi sonraki kanala geçiş yapınca geliyor keza bazı radyolardada öyle park fm mesela hemen gelmiyor bu bir sorunmudur yoksa yanlış bişiy mi yaptım. fakat daha önceki uydu alıcımda bu tür durumla karşılaşmadım tv samsung dahili uydu alıcısı var ondada böyle bi sorun yok

Birde kanal silerken düzen menüsünde sileceğim kanalın üzerine geldiğimde sağ tarafta sileceğim kanalın önizlemesi çıkmıyor en son açık olan kanalın önizlemesi var. sileceğimiz kanalın önizlemesini görebilmem için birşey yapmam gerekir mi yada böyle bi özellik yoksa değerli hocalar argeci üstadlar bunu bi öneri olarak kabul ederlermi?

Son olarak cihazı yeni aldığım için ben en son çıkan yazılımı yüklediğimde daha önce çıkan yazılımlardaki ek özellik, düzeltme vs. gibi iyileştirmeleri yüklemiş sayılıyormuyum

Yardımlarınız için teşekkür ederim eğer soruyu yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın yeniyim:)

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Bildiğini esirgemeyen herkese selam olsun;
Machina 3d süper modelini yeni aldım aranızada yeni katıldım:)
makinamda bi önceki yazılım yüklü. birkaç sorum olacakdı

türksat komple otomatik kanal taraması yaptırdım bazı kanallarda sinyal yok diyor flash tv cine5 tv vb 1-2hd kanalda biraz bekleyince 5-6sn kadar kanal geliyor
yada bi önceki veya bi sonraki kanala geçiş yapınca geliyor keza bazı radyolardada öyle park fm mesela hemen gelmiyor bu bir sorunmudur yoksa yanlış bişiy mi yaptım. fakat daha önceki uydu alıcımda bu tür durumla karşılaşmadım tv samsung dahili uydu alıcısı var ondada böyle bi sorun yok

Birde kanal silerken düzen menüsünde sileceğim kanalın üzerine geldiğimde sağ tarafta sileceğim kanalın önizlemesi çıkmıyor en son açık olan kanalın önizlemesi var. sileceğimiz kanalın önizlemesini görebilmem için birşey yapmam gerekir mi yada böyle bi özellik yoksa değerli hocalar argeci üstadlar bunu bi öneri olarak kabul ederlermi?

Son olarak cihazı yeni aldığım için ben en son çıkan yazılımı yüklediğimde daha önce çıkan yazılımlardaki ek özellik, düzeltme vs. gibi iyileştirmeleri yüklemiş sayılıyormuyum

Yardımlarınız için teşekkür ederim eğer soruyu yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın yeniyim:)
http://www.next.web.tr/forumlar/282-Next-Machina-3D.html
Burayı inceleyiniz,kolay gelsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...