Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Süper Tek Tuner Serisi (V2.231) 05.08.2016 Tarihli Test Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

barut-48

0
Üye
24 Eyl 2013
20
2
3
Arkadaşım yazlımı indir zipten çıkar usb belleğe at cihaza tak cihazın arkasındaki elektrik şartelini kapat cihazın ön panelindeki yukarı tuşuna basılı iken elektrik şartelini aç ön panelde READY yazacak usb belleği kontrol eder yazılımı bulunca DOWNLOAD yazınca yukarı tuşunu bırak yazılım başlar, sırayla WR STEP1 den WR STEP5 der SUCCESS der cihaz yeniden başlar ve yazılım atılmış olur,,,,kolay gelsin.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaslar ne yapmam lazim yazilim usb de gorunuyor cihaz yukluyor ama acilinca gorunmuyor yazilim

Sevgili kardeşim bir üst mesajda arkadaşımız gayet iyi bir açıklama yapmış. Yazılımın cihaza yüklenmesi ve cihazın yeniden boot etmesi nerden baksanız yaklaşık 2 dakikayı bulmaktadır.Bunun altındaki süre yazılımın cihaza yüklenememesi demektir.!

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Ekranda Er06 yaziyor olmuyor

Ali kardeş bak sen bizi hiç ama kiç dikkate almıyorsun anlaşılan.! Hala ısrarla kendi bildiğinizi okumaya çalışıyorsunuz size ısrarla ZİP ten çıkarın yazılımı diyoruz hatta bu konuda geniş bir açıklama yapan bir LİNK veriyoruz girin orada herşey yazıyor diyoruz ama maalesef nafile bu şekilde bu iş olmaz.O görmüş hata kodu varya siz yazılımı zipten çıkarmadığınız için o şekilde bir UYARI vermektedir...Yani size diyorki bak kardeşim ben sıkılaştırılmış bir dosyayım eğer benden yararlanmak istiyorsan beni zipten çıkaracaksın.Sonrada verilen linkteki gibi beni o dosyanın içinden alacaksın USB ye atacaksın sonrada olayı bitireceksin.Şimdi bu olayı yaptın yaptın hala kendi yöntemimle ben bu yazılımı atmaya çalışacağım dersen bir Allah'ın kulu artık size BURADA yardımcı olmaz.Kusura bakma ama yardımcı olmak için adeta artık yalvarıyoruz artık bundan sonra top sizde ister GOL atarsınız ister topu taca atıp ya buda gol olmadı diye hayıflanırsınız.!!!

TIKLAYIN.!!!

MACHİNA.3-d ZİP'Lİ YAZILIMI DOSYADAN ÇIKARMA RESİMLİ ANLATIM:

Ali35

0
Üye
11 Tem 2016
287
53
28
Izmir bornova
Haydar ustat bilmedigim icin kusura bakma bilgisayar bilgim yok onun icin anlayan arkadaslara gostercem zip ne oldugunu bilmiyorum kusura bakmayin

hosseyin

0
Üye
8 Ağu 2016
11
1
3
2016_08_05_v2231_r1396_NX_M3DS_gmain.mdl ve 20160730_softcam.key ikisinide usb belleğe i atacam yoksa sadece 2016_08_05_v2231_r1396_NX_M3DS_gmain.mdl mi atacam

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar ustat bilmedigim icin kusura bakma bilgisayar bilgim yok onun icin anlayan arkadaslara gostercem zip ne oldugunu bilmiyorum kusura bakmayin

Estafurullah kardeşim rica ederim benim amacım en kısa sürede bu cihaza nasıl yazılım atılabilir,bu durumu size anlatabilir işte bunun sıkıntısı içerisindeyim.! Siz benim verdiğim linki PC işlerinden anlayan birine yaptırınız. Ve o yapan nasıl yapıyorsa sizde mümkün mertebe DİKKAT ediniz böylece cihazınızınızdan keyif içinde enkısa sürede yararlanmaya başlarsınız...

2016_08_05_v2231_r1396_NX_M3DS_gmain.mdl ve 20160730_softcam.key ikisinide usb belleğe i atacam yoksa sadece 2016_08_05_v2231_r1396_NX_M3DS_gmain.mdl mi atacam

Merhabalar öncelikle belirtmek isterimki internetiniz varsa 2016_08_05_v2231_r1396_NX_M3DS_gmain.mdl sadece bunu atın USB ye.Yok eğer yoksa o halde SOFTCAM olanıda atacaksınız.Şimdi bu işi nasıl yapacaksınız...
1.Yazılımlar menüsüne gelip ilgili yazılım bilgisine sahip dosya üzerine gelip OK leyip yüklemeyi başlatacaksınız.
2.Cihaza BOOT modunda yazılım atacaksınız.

Şimdi diyelim yazılımı attınız ve internet varsa ilgili key ve softcam dosyasını internet destek menüsünden atacaksınız.Yok eğer internet yoksa o halde bu durumda yine yazılımlar menüsüne gelip bu sefer SOFTCAM yazanı OK leyip cihaza göndereceğiz...

Umarım yardımcı olabilmişimdir eğer takıldığınız yerler olursa lütfen çekinmeyin sorunuz...

hosseyin

0
Üye
8 Ağu 2016
11
1
3
Teşekkür ederim dediğiniz gibi yaptım yazılım güncellendi softcam da çok çabuk güncellendi oda oldu sanırım fakat softcam ı güncelleyince National Geographic gibi kanalları şifresiz izliyebilmem gerekmezmiydi yoksa ben yanlış mı biliyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Teşekkür ederim dediğiniz gibi yaptım yazılım güncellendi softcam da çok çabuk güncellendi oda oldu sanırım fakat softcam ı güncelleyince National Geographic gibi kanalları şifresiz izliyebilmem gerekmezmiydi yoksa ben yanlış mı biliyorum.

Öncelikle yazılımı atabildiğinize çok sevindim...Şimdi olaya gelince 12460 parametresindeki ilgili kanallar açılıyor herhangi bir yanlış anlamaya yol açmayalım...Eğer sizde aynı frekanstan bahsediyorsanız o halde geriye iki parametreyi daha kontrol etmek gerekiyor.
GİRİŞLER menüsünde GİRİŞTERCİHLERİ ok leyelim.Şimdi karşımıza çıkan pencereden EMU HİZMETİ bölümünün STANDART(CSA) olmasına ve SERVERHİZMETİ bölümününde DEVREDE olarak olup olmadığına bir bakalım.Ayrıca Özel server kullanmıyorsanız FREE S.yazan satırın AÇIK olmasına dikkat edelim.( Aksi takdirde şifreli kanalları izleyemezsiniz.) Yok eğer özel server var ise o halde KAPALI olmasına dikkat edelim...

Sonucu paylaşalım...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Tandberg Şifreleme Sistemi Kullanıp EMU ile İzlenebilen Kanallar. ( FEED Yayınlar Hariç )

11135 V 30000 Hellassat 39E

- ARENA SPORT 1
- ARENA SPORT 2
- ARENA SPORT 3
- ARENA SPORT 4
- ARENA SPORT BIH

12460 H 20800 Türksat 42E

- FOX CRIME HD
- FOX LIFE HD
- FX HD
- 24 KITCHEN HD
- NAT GEO HD
- NAT GEO PEOPLE HD
- NAT GEO WILD HD

Bu kanallar.

Son düzenleme:

hosseyin

0
Üye
8 Ağu 2016
11
1
3
Uyduları ve Tp leri sıfırlayıp Türksat 12380 V SR:27500 FEC:3/4 dan tarama yaptırdım FOX CRIME HD
Diğer kanallar ve aşağıdaki kanalallar sorunsuz izliyorum

- FOX LIFE HD
- FX HD
- 24 KITCHEN HD
- NAT GEO HD
- NAT GEO PEOPLE HD
- NAT GEO WILD HD

Ama Hotbird silindi listede yok :)

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Uyduları ve Tp leri sıfırlayıp Türksat 12380 V SR:27500 FEC:3/4 dan tarama yaptırdım FOX CRIME HD
Diğer kanallar ve aşağıdaki kanalallar sorunsuz izliyorum

- FOX LIFE HD
- FX HD
- 24 KITCHEN HD
- NAT GEO HD
- NAT GEO PEOPLE HD
- NAT GEO WILD HD

Ama Hotbird silindi listede yok :)

Eeee o zaman sizde çanak sisteminize göre dayzek swiç seçiminizi yapıp ekleyiniz olsun bitsin... Cihazınıza hükmedin yoksa o size bakar sizde ona...
1.KURULUM menüsü.
2.UYDUSEÇİMLERİ ok.
3.DİSEQC swiç ayar menüsü OK.
4.Sistemde ne ise o na göre A yada B neyse sonra kırmızı tuşla KAYDET.

5.Sonrada UYDU KANAL TARAMA menüsünden OTOMATİK seçimi ile uyduyu taratın olsun bitsinnn.

NOT:Aynı zamanda FRE-SHAREYİ aktif etmeyi unutmayın yoksa AÇILABİLEN diğer şifreli kanalları izleyemezsiniz,haydi şimdi MACHİNA SHOW zamanı....

Son düzenleme:

hosseyin

0
Üye
8 Ağu 2016
11
1
3
Eeee o zaman sizde çanak sisteminize göre dayzek swiç seçiminizi yapıp ekleyiniz olsun bitsin... Cihazınıza hükmedin yoksa o size bakar sizde ona...
1.KURULUM menüsü.
2.UYDUSEÇİMLERİ ok.
3.DİSEQC swiç ayar menüsü OK.
4.Sistemde ne ise o na göre A yada B neyse sonra kırmızı tuşla KAYDET.

5.Sonrada UYDU KANAL TARAMA menüsünden OTOMATİK seçimi ile uyduyu taratın olsun bitsinnn.

NOT:Aynı zamanda FRE-SHAREYİ aktif etmeyi unutmayın yoksa AÇILABİLEN diğer şifreli kanalları izleyemezsiniz,haydi şimdi MACHİNA SHOW zamanı....

Uydu Seçimleri Listesinde Hotbird yok işde sorun orda

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Uydu Seçimleri Listesinde Hotbird yok işde sorun orda

Hiç olmaz olurmu buyrun bakın derece derece olarak dizili haldedir siz onları takip edin zaten karşınıza 113.Sırada çıkacaktır.!
Bu FORUM un adı NEXT.WEB FORUM dur BİLGİ öğrenmek isteyenlere ISRARLA vede SIKILMADAN öğretilir.

ÖNEMLİ NOT:Resimde görülen DISEQC ayarları ben 8 li kullandığım için o şekilde görünmektedir.Siz kendi sisteminize göre ayarlayacaksınız.! Merkezi sistem olsun yada bireysel olsun genelde 1.0 seçeneği ile port ayarlarınızı yapmalısınız.!

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...