Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD 22.07.2012 Tarihli (Foruma Özel) 8 Uydulu Güncel Kanal Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr

Ekte verilen yazılım sadece kanal bilgisi güncellemeleri için verilmiştir.
25.05.2012 tarihli BETA yazılım eklentisi mevcuttur.
Son güncel keyler eklenmiştir. ( 21.07.2012 @Karbon )

Turksat 2A / Turksat 3A (42°E) - Diseqc A
Hot Bird 13A / Hot Bird 13B / Hot Bird 13C (13°E) - Diseqc B
Eutelsat 7A (7°E) - Diseqc C
Astra 1H / Astra 1KR / Astra 1L / Astra 1M / Astra 2C (19.2°E) - Diseqc D
Sirus / Astra 4A / NSS 5 (4.8°E) - Boş
Hellas Sat 2 (39°E) - Boş
Astra 3A / Astra 3B / Thor 2 (23.5°E) - Boş
Eutelsat 16A / Eutelsat 16B (16°E) - Boş

Mevcut, diseqc anahtar ( sistem ) ayarlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

- Kanal bilgileri güncellenmiştir.
- Emu aktiftir.
- FreeShare aktiftir.
- OTA ( Uydudan Güncelleme ) kapalı olarak ayarlanmıştır, açtığınızda uydudan otomatik 18.05.2012 tarihli eski kanal bilgisi gelmektedir.
Yeni yazılım ve kanal dosyaları uyduya verilmeden önce forumumuzda duyurulmaktadır. Yeni bilgiler geldiğinde manuel olarak uydudan güncelleyi başlatabilirsiniz.

* Extra ayar yapmanıza gerek yoktur.

Yazılım, USB den '' Allcode + Bootloader '' ( Yazılım + Kanal ) konumunda yüklenecektir.

ÖNEMLİ: Yazılımı güncelledikten sonra kesinlikle fabrika ayarlarına dönmeyiniz!

padaroglu

0
Üye
18 Tem 2012
5
0
1
teşekkürler yazılım için, ben bir soru sormuştum cevabını alamadım, bu forumda sorumun cevabını alamayacaksam nerede alacağım acaba? bende 42 inc full led tv var, nex minixide yeni aldım, uydu alıcımın görüntü ayarı 1080i 50 Hz mi olacak yoksa 1080p 50 Hz mi olacak lütfen cevaplayın?

ben yeni aldığım next minix hd mi merkezi uyduda kullanacağım, 22.07.2012 tarihli güncellemenin haricinde bir şey yüklemem gerekiyormu, cevap için şimdiden teşekkürler.

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
yayında hz

teşekkürler yazılım için, ben bir soru sormuştum cevabını alamadım, bu forumda sorumun cevabını alamayacaksam nerede alacağım acaba? bende 42 inc full led tv var, nex minixide yeni aldım, uydu alıcımın görüntü ayarı 1080i 50 Hz mi olacak yoksa 1080p 50 Hz mi olacak lütfen cevaplayın?

ben yeni aldığım next minix hd mi merkezi uyduda kullanacağım, 22.07.2012 tarihli güncellemenin haricinde bir şey yüklemem gerekiyormu, cevap için şimdiden teşekkürler.

tv niz 200 400 veya 8oo hz olabilir. ama türkiyede yayınlar 50 hz.kanal listesi yükledikten sonra güncel yazılımları da yüklemeniz gerekir. selamlar

ardaerdinc

0
Üye
27 Tem 2012
1
0
1
Merhaba,

Next Minix hd cihazımı yeni aldım. Yayınlamış olduğunuz güncel yazılımı cihazıma yüklemek istiyorum. USB'den bu yazılımı nasıl yükleyeceğimi anlatan resimli bir anlatım sayfanız veya konu başlığı var mıdır? Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Bir de bu yazılım güncellemesi sonrası şifreli kanalların hepsi olmasa bile bir kısmı otomatik açılacak mı? Bunun için ekstra bir işlem yapmam gerekir mi? Uydu alıcılar konusunda pek tecrübem yok yönlendirmenizi rica ederim.

Teşekkürler...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Merhaba,

Next Minix hd cihazımı yeni aldım. Yayınlamış olduğunuz güncel yazılımı cihazıma yüklemek istiyorum. USB'den bu yazılımı nasıl yükleyeceğimi anlatan resimli bir anlatım sayfanız veya konu başlığı var mıdır? Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Bir de bu yazılım güncellemesi sonrası şifreli kanalların hepsi olmasa bile bir kısmı otomatik açılacak mı? Bunun için ekstra bir işlem yapmam gerekir mi? Uydu alıcılar konusunda pek tecrübem yok yönlendirmenizi rica ederim.

Teşekkürler...

USB Bellek ile yazılım yükleme işlemini linkteki anlatımdaki gibi yapabilirsiniz.
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=179

İnternet bağlantınızı sağlıklı şekilde bağladığınızda F-Share yazılımı sayesinde HotBird ve Astra uydusunda bir çok kanalı izleyebileceksiniz.

Kolay gelsin.

dayanıklı

0
Üye
25 Haz 2012
5
0
1

Ekte verilen yazılım sadece kanal bilgisi güncellemeleri için verilmiştir.
25.05.2012 tarihli BETA yazılım eklentisi mevcuttur.
Son güncel keyler eklenmiştir. ( 21.07.2012 @Karbon )

Turksat 2A / Turksat 3A (42°E) - Diseqc A
Hot Bird 13A / Hot Bird 13B / Hot Bird 13C (13°E) - Diseqc B
Eutelsat 7A (7°E) - Diseqc C
Astra 1H / Astra 1KR / Astra 1L / Astra 1M / Astra 2C (19.2°E) - Diseqc D
Sirus / Astra 4A / NSS 5 (4.8°E) - Boş
Hellas Sat 2 (39°E) - Boş
Astra 3A / Astra 3B / Thor 2 (23.5°E) - Boş
Eutelsat 16A / Eutelsat 16B (16°E) - Boş

Mevcut, diseqc anahtar ( sistem ) ayarlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

- Kanal bilgileri güncellenmiştir.
- Emu aktiftir.
- FreeShare aktiftir.
- OTA ( Uydudan Güncelleme ) kapalı olarak ayarlanmıştır, açtığınızda uydudan otomatik 18.05.2012 tarihli eski kanal bilgisi gelmektedir.
Yeni yazılım ve kanal dosyaları uyduya verilmeden önce forumumuzda duyurulmaktadır. Yeni bilgiler geldiğinde manuel olarak uydudan güncelleyi başlatabilirsiniz.

* Extra ayar yapmanıza gerek yoktur.

Yazılım, USB den '' Allcode + Bootloader '' ( Yazılım + Kanal ) konumunda yüklenecektir.

ÖNEMLİ: Yazılımı güncelledikten sonra kesinlikle fabrika ayarlarına dönmeyiniz!

arkadaşımburdademişsinizki başkaayaryapmaızagerekyoktur nasıl ayar yapmayacazki yav arkadaşımyacıkartıyorsunuz bir yazılım adam gibi bizleri kobay gibi kullanmayın ben serverla izliyorum bütün kanallar kaydı gene disec ayarı yapmakta gerekiyor gene söylüyorum bu sitedeki insanların hiçbiri salak değil ama kobay niyetine kullanmayın unutmadan şunu yapıyorsun kafa patlatıyon kendince bari ******** gibi yapta birşeye benzesin bizlerde emeği geçenlere teşekkür edelim ******** gibi derken kanallar sıralı film kanalları bir yerde spor kanalları bir yerde haber kanalları biryerde artı 18 kanallar biryerde müzik kanalları biryerde olsun yeterli insanlarda oralardan kendi favori listelerini yapar zaten bu olaya göre yaparsanız binler selat binler selam sizlere.

dayanıklı

0
Üye
25 Haz 2012
5
0
1
ulusal kanalları birde dizi kanallarını unutmuşum.şimdi eski yazılımı geri indirecem eutelsat gitti mesela yaptığınız iş değil yani.

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
şu ana kadar dogru dürüst bir yazılım cıkaramadılar .yuh olsun şu next e .şu minix hd uydu cihazını alalı .6 ay oldu . güncel yazılım diye her cıkardıkları yazılımı umutla hemen yukluyorum ama forumdada bahsedilen kullanıcıların sorunlarıyla hiç ufaktan yakından alakası olmayan . sadece bak guncel yazılımda cıkarıyoruz ha diyebilmek için kullanıcıları avutmak için .çok basit kanal güncellemelerini bile yazılım diye veriyorlar . onu anladıkta bari düzgün calışan kısımlarını bozmasalar .malesef onuda yapıyorlar .aldıgımda düzgün çalışan kanal gecişleri .bu Next Minix HD 22.07.2012 Tarihli yazılımla .gecişlerde kanal acılıyor ardından kararıyor tekrar geliyor yani direk acılan kanal bir gidip geliyor ondan sonra .ekranda kendini sabitliyor bende çözüm olarak 7 nisan tarihli yazılıma geri döndüm.bu güncel olan yazılımın sadece kanal listesini yedekleyerek 7 nisan tarihli yazılımı yukledikten sonra onun üzerine güncelledim ve bu sorundan kurtuldum.bu nebiçim destek .anladıgım kadarıyla sadece oyalama kandırmaca diye düşünmeye başladım. BU CİHAZDAN BEKLENTİLERİM diye bir topik http://www.next.web.tr/showthread.php?t=1094 actım gördüğüm kadarıyla cihazla ilgili baya şikayet var ama dikkate alan yok benden söylemesi .yakında internete şikayetim var sitelerinede yazacam

Son düzenleme:

s.c.

0
Üye
29 Tem 2012
3
0
1
Yazılımı güncelledim. Ancak doğuş grubuna ait olan kanalları, star ntv ntv spor hala açılmıyo. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Kolay gelsin

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Yazılımı güncelledim. Ancak doğuş grubuna ait olan kanalları, star ntv ntv spor hala açılmıyo. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Kolay gelsin

Bu kanallar şifresiz yayın yapmaktadır,zaman zaman maçlarda falan şifreye girmektedir, bence kanalların frekanslarından sinyal alıp almadığınızı kontrol ediniz...Çanak için ince ayar gerekebilir...

Kolay gelsin.

s.c.

0
Üye
29 Tem 2012
3
0
1
Ben başakşehirde sitede oturuyorum. Sitede merkezi çanak var, çanak anteni ayar yapma şansım yok.

arda efeli

0
Üye
2 Kas 2011
20
0
1
sayın s.c meysa512 ye katılıyorum ,benzeri sorun bende yaşadım,next ye 1120(başka markada olabilir)hat -sinyal yükseltici deneye bilirsin..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...