Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Amigo 15.12.2016 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
son bilgi daha vereyim
hdmı ses çıkışı ayarı vardı bu yazılımda kaldırmışlar. en azından hdmı raw konumuna getirince dolbi dijital ac3 efektini kullanabiliyorduk.

hasan337

0
Üye
11 Şub 2015
8
0
1
Xtream kendi ücretli panelime giriyorum. Kanalların hepsini görüyorum ancak birkaç ını açıyor. İptv den kanalları girdiğimde hepsini açıyor. Xtream da bu sorunu olan var mı? ne yapmalıyım?

wgenzo11

0
Üye
12 Ara 2015
59
0
6
marmara
yazılıma tandberg emuyu bekleyen arkadaşlar adına sevindim. daha geçen gün aralıkta çıkan diğer yazılımla ilgili eleştirel mesajlar yazmıştım

yalnız arkadaşlar bişey diyimmi:) o kadar beklendi bu tandberg sistemi nat geoları izleyebilmemiz için, ama bi bakıyomuşuz yarın fox network frekansını public edilmeyen başka bi sistemle korumaya almışlar:) aman diyim hevesimiz kursağımızda kalmasın. :3tip3::3tip3:

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
yazılıma tandberg emuyu bekleyen arkadaşlar adına sevindim. daha geçen gün aralıkta çıkan diğer yazılımla ilgili eleştirel mesajlar yazmıştım

yalnız arkadaşlar bişey diyimmi:) o kadar beklendi bu tandberg sistemi nat geoları izleyebilmemiz için, ama bi bakıyomuşuz yarın fox network frekansını public edilmeyen başka bi sistemle korumaya almışlar:) aman diyim hevesimiz kursağımızda kalmasın. :3tip3::3tip3:

zaten aynı anda nds ve irdeto da kullanılıyor ama şöyle yapabilir tandbergi kaldırır diğer ikisiyle devam eder. üzümünü yiyelim şimdilik :D hep açılacak değil ya bunlar Türksattan komple de gidebilir her ihtimal olabilir yani.

wgenzo11

0
Üye
12 Ara 2015
59
0
6
marmara
zaten aynı anda nds ve irdeto da kullanılıyor ama şöyle yapabilir tandbergi kaldırır diğer ikisiyle devam eder. üzümünü yiyelim şimdilik :D hep açılacak değil ya bunlar Türksattan komple de gidebilir her ihtimal olabilir yani.

aynı fikirdeyim

Milletimiz biraz saftır ama şunu bilmeli. Bu kanalların hiçbir garantisi yok, pazarlama stratejisiyle next ve diğer tüm firmalar ''tandberg özellikli'' diye cihaz satıyor şeklinde yazılar okudum ki bu yönde doğru bilgilere ulaştım

Herkes bilmeli ki bu kanallar bugün varsa yarın tamamen olmayabilir ve olmayacaktırda.

Ülkemizde bu kadar pay tv yayıncısı varken(digiturk-dsmart digerleri) ve üyelerinin bir kısmı sırf bu kanallar için abone olmuşken bunun böyle gitmeyeceğini yayıncılık konusunda bilgili kişiler az çok bilir.

Şimdilik tadını çıkartmanın zamanı dostlar, herkese keyifli izlemeler dilerim :)

gotti78

0
Üye
31 Mar 2012
7
0
1
Arkadaslar merhaba. Daha onceki (06.12.2016) yazilimla iligli Wi-Fi sorunundan dolayi internet baglantisi yapilamiyordu ve bu yuzden yine eski (2015) surumune gectik.
Karbon arkadasimizin son paylasmis oldugu (15.12.2016) yazilimda bu sorun cozulmustur dusuncesiyle tekrar kurduk, maalesef yine Wi-Fi sorunu karsi karsiya kaldik. Kablosuz internet baglantisi yapilamiyor. Mekandaki tum aglar ekranda listeleniyor fakat hic bir aga ile baglanti yapilamiyor.
Bu konuda cozumu olan arkadaslarimiz varsa yardimlarini bekliyoruz.
Sahsen surumu cok guzel olmus, ama su Wi-Fi probleminden dolayi Cccam&IPTV vs.. ozelliklerinden faydalanamiyoruz.

Emegi gecen arkadaslara tesekkurler.

kent_99

0
Üye
17 Haz 2015
3
0
1
Aynı sorun bende var. Wi-Fi sorunu

--------------------

Aynı sorun bendede var. Wi-Fi sorunu teşekkürler

koraypc

0
Özel Üye
8 Kas 2016
329
362
63
54
istanbul beyoğlu
bende var hiremco wifi aldım olmadı diye bağlanıyor bazeb sonra götürüp next aldım wifi amigoya oda aynı bağlantı sorunu oluyor

inat

0
Üye
24 Nis 2012
21
1
3
Arkadaslar merhaba. Daha onceki (06.12.2016) yazilimla iligli Wi-Fi sorunundan dolayi internet baglantisi yapilamiyordu ve bu yuzden yine eski (2015) surumune gectik.
Karbon arkadasimizin son paylasmis oldugu (15.12.2016) yazilimda bu sorun cozulmustur dusuncesiyle tekrar kurduk, maalesef yine Wi-Fi sorunu karsi karsiya kaldik. Kablosuz internet baglantisi yapilamiyor. Mekandaki tum aglar ekranda listeleniyor fakat hic bir aga ile baglanti yapilamiyor.
Bu konuda cozumu olan arkadaslarimiz varsa yardimlarini bekliyoruz.
Sahsen surumu cok guzel olmus, ama su Wi-Fi probleminden dolayi Cccam&IPTV vs.. ozelliklerinden faydalanamiyoruz.

Emegi gecen arkadaslara tesekkurler.

Aynı sorunu bende yaşadım hatta 3 tane Wİ-Fİ aparatı değiştirdim.Bir türlü sonuç alamadım
sonrasında modemin ara yüzüne girip güvenlik ayarlarını değiştirdim, sorun çözüldü.

gsamigosu

0
Üye
18 Şub 2016
5
0
1
Wi-Fi sorunu yaşayan arkadaşlar:

Wi-Fi Ayarları kısmına girin, orada ağlar listeleniyor. Soldaki menüde gösterildiği gibi, mavi tuşla ''IP Ayarları'' bölümüne gelin. İki tik işaretini kaldırın,bağlantı sağlanıyor.

Ben çözümü böyle buldum.

osoylag

0
Üye
19 Ara 2016
1
0
1
youtube oynatma hatası

Merhabalar,

Geçen hafta Next 2000 HD Full HD Mini Uydu Alıcısı + WİFİ + internet Machina modelinden aldım.
Youtube bölümünde videoları arayüzde görmeme rağmen oynat dediğimde Hata(8-06) uyarısı veriyor.
Bu hatayı nasıl giderebilirim ve nasıl video izleyebilirim ?

Teşekkürler....

gotti78

0
Üye
31 Mar 2012
7
0
1
Tekrar merhaba arkadaslar.
Wi-Fi sorunu, tamamen uydu zihazina atmis oldugumuz yazilim ile alakali.
Onceki surumlerde hic bir ayar yapmadan veya fabrika ayarina gitmeden Wi-Fi sorunu yasanmiyor, sadece bu son surumlerde (06/15 Aralik 2016) yasanmaktadir. Yazilimi yukledikten sonra da once de fabrika ayarina gecseniz bile yine duzelmez.
Anlasilan bazi arkadaslarda Wi-Fi ayarlarindan DHCP aktif hale getirince sorun cozulmus ama bende Manuel IP versem bile baglanmiyor.

Neyse, lafi fazla uzatmadan bu sorunla karsi karsiya kalan arkadaslarimiz olursa, onlara gecici bir cozum tavsiye edebilirim.

Ilk bakista gorulen problem, cihazin (Uydu) guvenligi modeminizle arasindaki WPA/WPA2 PSK sifreleme modulunu desteklememesi. Bu tamamen Next Yazilimi ile alakali, modeminiz ile degil. Bosuna uydu cihazinizin ayarlariyla zaman kaybetmeyin, zaten benim bir kac saatimi aldi bu problem.

Size "Gecici bir Cozum" olarak tavsiyem soyle olabilir:
Modem arayuzunden yeni bir kablosuz aga (eskisini iptal etmeden) kurabilirsiniz. Bu aganin sifreleme tipini kaldirip acik tutun ve uydunun Wi-Fi baglantisini yapin. Cihaz ile modem baglanti yaptiginda, son kurmus oldugunuz agayi modem ayarlarindan gorunmez kilin. Bu sekilde etrafinizdakiler, sifresi acik aganizi goremeyeceklerdir ve uydunuz her acildiginda modemle otomatik eslesme yapacaktir.
Ama dedigim gibi, bir sonraki yazilim guncellemesinde bu problem giderilinceye kadar bunu gecici bir cozum olarak degerlendirebilirsiniz.
Farkli alternatif cozumleri olan arkadaslarimiz varsa tecrubelerini pizimle paylasmalari cok iyi olur.

Saygilar.:cheers:

Son düzenleme:

gsamigosu

0
Üye
18 Şub 2016
5
0
1
Ben de Youtube ve IPTV sorunu devam ediyor.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Fabrika ayarlarına da dönsem, son 2 yazılımı yeniden de yüklesem oynatmıyor. Takılı kalıyor cihaz tepkisizce.

gotti78

0
Üye
31 Mar 2012
7
0
1
Modem arayuzuden agnizin sifrelemesini tamamen acik konuma alip (WPA/WPA2,WEP vs.. iptal edip sifrelemeden kaldirarak) uydunuz ile baglanti kurmayi denediniz mi arkadaslar?

- Eger sifreleme tipi ACIK konumundayken uydunuz baglaniyor ise daha onceki mesajimda belirttigim gibi, gorunmez yeni bir ag olusturun ve bu ag'yi uydunuz icin kullanabilirsiniz.

- Diger alternatif yol olarak, modeminizin sifrelemesini WPA olarak secip deneyin. Yada sadece WEP olarak.. (her sifreleme tipinde yeni sifre girmeniz olusturmaniz gerekecek) ve hangisi ile uydunuz baglaniyorsa deneyin.

- Agnizda olasi MAC filtrelemesi uyguluyorsaniz, MAC listenize modemin adresini de eklemeyi unutmayin.

- Eger yine de olmuyor derseniz, Uydunun Wi-Fi Ayarlari penceresinden DHCP bolumune gelin. Modem Arayuzu Adresinizin 192.168.1.1 oldugunu farz edersek:

DHCP:
IP ADRESI: Sabit IP adresi verin 1-200 arasi Ornek: 192.168.1.50
AG MASKESI: 255.255.255.0
AG GECIDI: 192.168.1.1

OTO DNS:
DNS: 192.168.1.1

bu sekilde deneyin.

Arkadaslar, bu Wi-Fi sorunu, bence tamamen modem ile uydu arasinda yasanan guvenlik alanindaki datalarin uyumsuzlugundan kaynaklanmakta. Umariz bir sonraki guncellemede bu konu ele alinir ve sorun cozulur.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

heyco

0
Üye
8 Şub 2015
6
0
1
Tesekkürler. her sey cok güzel fakat XTREAM IPTV verılerı gırdıkten sonra lütfen bekleyınız dıyor ve bekletıyor. lısteyı tamamı ıle tanıyor ama acmıyor. neden acaba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...