Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD (BLACK) 06.07.2013 Tarihli Yazılımları.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Swisyn

0
Üye
8 Tem 2013
1
0
1
Arkadaslar 3 gun once yeni guncelleme yapmistim cihazi, dunde 1.3.1 versiyonu gelmis ama %60larda baglanti kesiliyor. Guncellemeyi kurabilen varmi, ne gibi ozellikler gelmis neyi duzeltmisler acaba?

devrancibran

0
Üye
8 Ara 2012
20
0
1
yeni yazılım daha önce çıkan yazılımlardan daha iyi üstelik uydudanda rahatlıkla güncelenebiliyor teşekürler ellerinize sağlık

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Arkadaslar 3 gun once yeni guncelleme yapmistim cihazi, dunde 1.3.1 versiyonu gelmis ama %60larda baglanti kesiliyor. Guncellemeyi kurabilen varmi, ne gibi ozellikler gelmis neyi duzeltmisler acaba?

IP TV bayağı ama bayağı(kaliteli linklerde) stabil ve net.Wi-Fi sorunu %99 ortadan kalmış vaziyette.Şu an stabile en yakın yazılım bu minix serisi için.

skyline3535

0
Üye
12 Tem 2013
1
1
3
Bu güne kadar bu cihaza öfkem o kadar birikti ki hep tuttum kendimi buraya sıvamamak için ancak artık bardak çoktan taştı üreticinin kaçışı kalmadı bu gerçekler yüzüne vurulacak:

1) Cihazın yazılımı her geçen gün dahada batağa saplanıyor. Cihazı alalı 10 ayı geçti başından beridir bir wife bağlanamama belası çıldırttı ilk dediler nex in wife ını alıcan ok dedim 40.00TL verdim aldım ancak ilk günlerden beri ya modemi görmüyor yada bağlanamıyor evdeki en kalitelisinden en kalitesizine kadar aynı modemin wifi ını kullanan cihazlarım var hiç biri tık demiyorken bu next minix HD black illeti ayda yılda bir kere bağlanıyor.

NEXT Minix_Black_09_21 yazılımda bi derece bu sorun düzeltilmişti ama yinede bağlanmadığı ve manuel olarak 2-3 kez denendiğinde sidik zoruyla bağlandığı oluyordu.

Siyah menü geldiğinden beri wifi ye bağlanmak hayal oldu ilk siyah versiyonlarda bi bağlanıp bir kopuyordu.

Bu yazılımdan yani şu anki Next_MinixBlack_06072013 den itibaren wifi tamamen yalan oldu kesinlikle bağlanmıyor. modem superonline ın modemi son derece kaliteli ve yaygın olarak kullanılan bir modem ve bu modeme bağlanamayan cihaz olarak hayatımda gördüğüm ilk ve tek cihaz next minix HD Black. Menüden bul deyince cümle alemin modemini buluyor benim modem burnunun dibinde ve yüzde 99 sinyal seviyesi ile ne hikmetse bu uydu cihazı bu modemi sidik zoruyla 5-10 denemeden sonra görüyor.

Gördüğü anda bağlan diyoruz bekle Allah bekle sonra zaman aşımı şeklinde abuk subuk bir mesaj.

2) Uydudan yazılımgüncelleme rezilliği. Yeni versiyon var diyor yukarıda arkadaşlarda bahsetmiş indir diyorsun yüzde 66 da yada 99 da hata verip duruyor. yani her şeyiniz yalan her şeyiniz çakma.

size uzun bir süre veriyorum 1 ay kadar bu sorunları hallettiniz hallettiniz halletmediniz gerekli yasal işlemleri başlatıp ürününüzün ayıplı mal olduğunu belgeletip (ki çok basit ayıplı, vaadedileni yapamayan var denilen özellikleri çalışmayan bir ürün olduğunu hakem heyeti bilirkişilerinden kanıtlayıp belge almak) piyasadan toplatmak ve sattığınız kişilere para iadesi yapmak zorunda bırakacağım sizi haberiniz olsun.

Ciddiye almanızı tavsiye ederim benimkiler düşündüğünüz gibi boş laf tehdit vs.. değil inanın yalan söylemiyorum Ben koskoca samsung Türkiyeyi ve Ülker bisküvi sanayii ni bu tarz davalarımla dize getirmiş bir adamım.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Bu güne kadar bu cihaza öfkem o kadar birikti ki hep tuttum kendimi buraya sıvamamak için ancak artık bardak çoktan taştı üreticinin kaçışı kalmadı bu gerçekler yüzüne vurulacak:

1) Cihazın yazılımı her geçen gün dahada batağa saplanıyor. Cihazı alalı 10 ayı geçti başından beridir bir wife bağlanamama belası çıldırttı ilk dediler nex in wife ını alıcan ok dedim 40.00TL verdim aldım ancak ilk günlerden beri ya modemi görmüyor yada bağlanamıyor evdeki en kalitelisinden en kalitesizine kadar aynı modemin wifi ını kullanan cihazlarım var hiç biri tık demiyorken bu next minix HD black illeti ayda yılda bir kere bağlanıyor.

NEXT Minix_Black_09_21 yazılımda bi derece bu sorun düzeltilmişti ama yinede bağlanmadığı ve manuel olarak 2-3 kez denendiğinde sidik zoruyla bağlandığı oluyordu.

Siyah menü geldiğinden beri wifi ye bağlanmak hayal oldu ilk siyah versiyonlarda bi bağlanıp bir kopuyordu.

Bu yazılımdan yani şu anki Next_MinixBlack_06072013 den itibaren wifi tamamen yalan oldu kesinlikle bağlanmıyor. modem superonline ın modemi son derece kaliteli ve yaygın olarak kullanılan bir modem ve bu modeme bağlanamayan cihaz olarak hayatımda gördüğüm ilk ve tek cihaz next minix HD Black. Menüden bul deyince cümle alemin modemini buluyor benim modem burnunun dibinde ve yüzde 99 sinyal seviyesi ile ne hikmetse bu uydu cihazı bu modemi sidik zoruyla 5-10 denemeden sonra görüyor.

Gördüğü anda bağlan diyoruz bekle Allah bekle sonra zaman aşımı şeklinde abuk subuk bir mesaj.

2) Uydudan yazılımgüncelleme rezilliği. Yeni versiyon var diyor yukarıda arkadaşlarda bahsetmiş indir diyorsun yüzde 66 da yada 99 da hata verip duruyor. yani her şeyiniz yalan her şeyiniz çakma.

size uzun bir süre veriyorum 1 ay kadar bu sorunları hallettiniz hallettiniz halletmediniz gerekli yasal işlemleri başlatıp ürününüzün ayıplı mal olduğunu belgeletip (ki çok basit ayıplı, vaadedileni yapamayan var denilen özellikleri çalışmayan bir ürün olduğunu hakem heyeti bilirkişilerinden kanıtlayıp belge almak) piyasadan toplatmak ve sattığınız kişilere para iadesi yapmak zorunda bırakacağım sizi haberiniz olsun.

Ciddiye almanızı tavsiye ederim benimkiler düşündüğünüz gibi boş laf tehdit vs.. değil inanın yalan söylemiyorum Ben koskoca samsung Türkiyeyi ve Ülker bisküvi sanayii ni bu tarz davalarımla dize getirmiş bir adamım.

Sn @skyline3535 ;

Bu yazınızı Next&NextStar resmi adreslerine yaparsanız daha etkili sonuç alırsınız.
http://www.next.com.tr/index.php?B=Iletisim
http://destek.next.com.tr/index.php?/Tickets/Submit

İyi akşamlar.

deasn

0
Üye
23 Eyl 2012
6
0
1
ya bu yeni yazılımı usp den yükledim ama hala serverdan güncelle uyarısı geliyor.. %41 de kalıyor :mad: yükleme tamamlanamadı diyor.. sinyal kalitesi %61 de .. acil yardım lütfen

deasn

0
Üye
23 Eyl 2012
6
0
1
nasıl anlamadım yardımcı olma şansınız varmı.. nasıl yapacam o söylediğinizi

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
nasıl anlamadım yardımcı olma şansınız varmı.. Nasıl yapacam o söylediğinizi

1-Motorlu Çanak Kullanıp da receiverin açılışında çanağı Türksata dönenler
2-Receiverin Her açılışında Evet Hayır ile karşılaşanlar;

Menü > Sistem Ayarları > Diğer Ayarlar > Otomatİk OTA Kontrolü > Kapalı

Verdiğim yönergeyi uygularlarsa sorunları düzelecektir.

Son düzenleme:

kamsa

0
Üye
14 Ara 2012
12
0
1
yeni yazılımda wifi sorunu

Sevgili kardeşim aynı sorundan bende muzdaribim.Yeni yazılımı yükledim wifi ile bağlanmıyor % 99 sinyal gücü var bağlanmıyor.Sinirlerim bozuldu ne yapmamız lazım bilmiyorum.
Yeni yazılımı yükledim. Kablolu bağlanıyor ama bu sefer de kablosuz bağlantı kuramıyorum.. Deli olucam.. keşke yüklemeseydim... aynı sorunu yaşayan ve çözebilen var mı.?

kamsa

0
Üye
14 Ara 2012
12
0
1
minix black wifi sorunu

Sevgili kardeşim aynı sorundan bende muzdaribim.Yeni yazılımı yükledim wifi ile bağlanmıyor % 99 sinyal gücü var bağlanmıyor.Sinirlerim bozuldu ne yapmamız lazım bilmiyorum.

kamsa

0
Üye
14 Ara 2012
12
0
1
Karbon usta lütfen yardım edin.

Karbon usta,Yeni yazılımı yükledim wifi ile bağlanmıyor % 99 sinyal gücü var bağlanmıyor.Sinirlerim bozuldu ne yapmamız lazım bilmiyorum.

fergon26

0
Üye
3 Kas 2012
3
0
1
Yeni yazılımı yükledikten sonra bazı kanalların sinyal seviyeleri düştü. Kapalı havalarda sorun olmaz inşallah.

mkerem

0
Üye
10 Nis 2013
2
0
1
ip tv baglantı sıkıntısı ve cihaz çok yavaş yeni yazılım ne zaman çıkaçak?

gokmen67

0
Üye
29 Ocak 2012
13
6
3
AFYON
eski yazılımda wifi sorunsuz çalışıyor. (27.06.2013 yazılım) ancak ıptv çok kötü, donmalar oluyor. bir de internet wab ayarları ile sorunu çözdüm. şimdi süper oldu.

ugurdeniz92

0
Üye
25 Eyl 2012
24
0
1
İstanbul
Herhalde Next; Minix HD Black cihazı için yazılım desteğini durdurdu? Baksanıza yazdan beri yeni bir yazılım çıkmadı. Belirtilen sorunlar ise halen daha devam ediyor. Next AR-GE'ye 2 kez farklı farklı sorunları aktarmış olmama rağmen onlardan belki 2-3 tanesi çözülmüştür. Tamam biliyorum. Yazılım zor, uzun ve meşakatli bir iştir. Ama bu sorunlar var iken de destek bırakılmamalıdır.

@Karbon hocam destek bitirildi mi ? Bitirilmediyse yeni yazılım tahmini ne zaman çıkar ?

devrancibran

0
Üye
8 Ara 2012
20
0
1
ben next minix hd black uydu alıcısını kulanıyorum eski mavi yazılıma nasıl dönebilirim lütfen yardımcı olun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...