Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next minix hd combo uydu alicisi televizyona bağlanmiyor !!!

bazlama

0
Üye
22 Eki 2015
3
0
1
Merhaba arkadaşlar cihazı yeni aldım fakat bir türlü televizyona bağlayamadım.Bende philips marka tüplü bir televizyon var.Televizyonun arkasında SCART girişi olduğundan uydu kutusundan çıkan kabloların hiçbiri bağlantı için uygun değil.Bu yüzden ben de AV den SCART a dönüştüren bir aparat aldım.Fakat uyduyu televizyona bağladığımda ekran karıncalı ve uydunun yazılım menüsü çıkmıyor.Uydunun açma kapama düğmesi olmadığından bağlantı olup olmadığını da anlayamıyorsunuz.Acaba ben mi bağlayamadım yoksa cihazda bir sorun mu var.Yardımcı olursanız çok sevinirim çünki cihazı yeni aldım ve gerçekten cihazı kullanamamak çok canımı sıktı.Eğer cihaz arızalıysa geri vermeyi düşünüyorum...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
Cihazın içinden resimdeki gibi bir kablo çıkar

ZJMkEG.jpg

Bunu uydu alıcının A/V girişine jack kısmını bağlayın, diğer kısmını da Tv ye bağlayın ve cihazınızı çalıştırın TV de AV giriş seçeneklerinden bağlantı yapılmış olan portu seçerek cihazı çalıştırın, cihaz açıldığında büyük kumandadan V-format(yeşil) tuşuna görüntü alana kadar basın (bu tuş cihazınızın görüntü formatını değiştirmektedir, 576i çözünürlük scart bağlantı için kullanılır)

bazlama

0
Üye
22 Eki 2015
3
0
1
Teşekkürler Karbon.Bağlantıyı dediğin şekilde yapmıştım ama televizyon dan ayar yapılması gerektiğini bilmiyordum.Uyduyu bağlayınca televizyon direk olarak uyduyu algılar zannettim.Söylediklerini akşam evde deneyip sonucu buraya yazarım.Tekrar teşekkürler...

bazlama

0
Üye
22 Eki 2015
3
0
1
En sonunda uyduyu çalıştırabildim:1smile:.Sorun yok gibi fakat televizyonu her açtığımda nextstar menüsüne girebilmek için televizyon ayarlarından video moduna almam gerekiyor.Televizyonun direk olarak uyduyu algılamasının başka bir yolu yok mu acaba?

mustafagrafik

0
Üye
19 Ara 2012
1
0
1
Aynı sorun bende de var. Mutfak için 37 ekran Premier tv var. AV girişi yok scart girişinden başka bağlantı yok. Next Combo uydu alıcım var bu tv ye uyarlamak istiyorum. AV den SCART a dönüştüren aparat nedir? Nerede bulabilirim, fiyatı kaç TL civarıdır. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

[email protected]