Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD (Pembe - Mavi) 06.07.2013 Tarihli Yazılımları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Ustalar,
Cihazım Next Minix HD Prmbe.Yazılımı USB'den sadece yazılım olarak yükledim.Yazılımda birçok hata var.Umarım giderilir.Hatalar:
1-Şifreli kanal üzerinde kanal açılmadığında 'şifreli' uyarısı gelmiyor.
2-İPTV'de kanalı elle veya usb den ekliyorum.Birini seçiyorum gösteriyor.Çıkış yapıp tekrar açtığımda bakıyorum eklediğim kanallar silinmiş.Bunun tam tersi sildiğim kanallar kapatıp yeniden açtığımda yerinde duruyor.Silinmemiş durumda oluyor.İPTV'yi açtığımda aşağı yukarı basıldığında cihaz kendini resetliyor.Sitede verilen yazılım ile uydudan verilen yazılım aynı değil mi.
3-Paylaşımda sıkıntı mı var.Şuan itibariyle açılan hiçbir sifreli kanal açılmıyor. Selamlar

Hocam elle yüklediğin IP TV kanalları silinir fakat USB ile yüklediğiniz kanallar silinmemesi lazım .

süleyman09

0
Üye
8 Mar 2013
8
0
1
son yazılımı yük ledikten sonra flahs disk teki müzikleri ve saire hiç birini gördüremedim daha önce normaldi yeni yazılım sonrası her şey değiş ti
yardım larınızı bekliyorum

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
Ustalar,
Cihazım Next Minix HD Prmbe.Yazılımı USB'den sadece yazılım olarak yükledim.Yazılımda birçok hata var.Umarım giderilir.Hatalar:
1-Şifreli kanal üzerinde kanal açılmadığında 'şifreli' uyarısı gelmiyor.
2-İPTV'de kanalı elle veya usb den ekliyorum.Birini seçiyorum gösteriyor.Çıkış yapıp tekrar açtığımda bakıyorum eklediğim kanallar silinmiş.Bunun tam tersi sildiğim kanallar kapatıp yeniden açtığımda yerinde duruyor.Silinmemiş durumda oluyor.İPTV'yi açtığımda aşağı yukarı basıldığında cihaz kendini resetliyor.Sitede verilen yazılım ile uydudan verilen yazılım aynı değil mi.
3-Paylaşımda sıkıntı mı var.Şuan itibariyle açılan hiçbir sifreli kanal açılmıyor. Selamlar

paylaşımda sıkıntı yok. emu ve free share aktif ediniz.( 4 sıfır ve 666666) işlemi

muratt

0
Üye
21 Ağu 2012
58
3
8
son yazılımı yük ledikten sonra flahs disk teki müzikleri ve saire hiç birini gördüremedim daha önce normaldi yeni yazılım sonrası her şey değiş ti
yardım larınızı bekliyorum

Arkadaşım
Yeni yazılımda, senin dediğin gibi bir problem görmedim, 3 Tb.lık harici harddisten bile film seyrediyorum.
Cihazın fabrika ayarlarına döndür ve tekrar yeni yazılımı yükle, anlattığın sorunun kalmayacak büyük ihtimal ile. Eski yazılımın üzerine yeni yazılım yüklenince bazı hatalar olabiliyor.

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
şu IP TV listesini çogaltamazmıyız elinde çalışan hazır listesi olan varsa burda paylaşırsa iyi olur teşekkurler

metehan__

0
Üye
18 Ara 2011
62
34
18
Arkadaşlar Türksata bakan çanağıma AzerSpace 46° East için bir lnb taktım. UEFA kupası ve CHAMPİONLAR ligi maçlarının hepsine bakmam için İdman Azerbaijan kanalını ve diger kanalları izliyorum.

NEXT MİNİX HD PEMBE ile Türksat 2A/3A @ 42°E ve AzerSpace 46° E izlemek keyfi bir başka...............

http://www.flysat.com/turksat42.php

http://www.flysat.com/azerspace1.php
Arkadaşım,
Öncelikle kardeş uydunuz hayırlı olsun...
Azerspace i ve frekanslarını receiver e nasıl eklediniz,anlatabilirmisin..birde Monoblok Single LNB ile (4.0 derecelik)türksat ve azerspace i seyreden varmı acaba?

Ufuktepeli

0
Üye
24 Tem 2012
5
0
1
En son yazılımı uydudan güncelledim fakat zayıf sinyali olan tplerde örneğin 12729 H 30000 gibi normal havalarda bile görüntü bozuk oluyor ama bundan önceki kızkulesi olan yazılımda böyle bir sorun olmuyor.Eski yazılımı aradım bulamadım bulsam onu yükleyeceğim bilginize teşekkürler.

erenn44

0
Üye
21 Eki 2012
1
0
1
Ustalar bende yazılımı yükledim şimdi sorum şu ben biraz acemiyimde internette IPTV satıyorlar 3-6 aylık 1 senelik gibi ben bunlardan satın alsam next minix hd pembe cihazımda izleyebilirmiyim cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Ustalar bende yazılımı yükledim şimdi sorum şu ben biraz acemiyimde internette IPTV satıyorlar 3-6 aylık 1 senelik gibi ben bunlardan satın alsam next minix hd pembe cihazımda izleyebilirmiyim cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Bahsettiğiniz yerel platform kanalları ise lütfen bu konuyu açmayınız.

garfield67

0
Üye
17 Tem 2013
8
0
1
Kdz.Ereğli
Yukarıdaki mesajımda yazmıştım ek olarak Kanal düzenleme menüsündeki sol tarafdaki küçük ekranda hd yayınları pır pır yaparak hışırtılı gösteriyor ve istenen kanal sıralamasını yaptırmıyor

Bu yüzden 19.03.2012 yazılımı geri yükledim.

Sizlerdede aynı durum mevcutmu

Aynı sorun bende de var... Ama sadece HD'li kanallarda yapması ilginç geldi... Ben bunu sadece pembe minix'e yükledim... Mavi de mavili yazılımdan memnun devam ediyorum... Belki Farda yok, IP tv geçmedim, Youtube girmiyoruz ama bu yazılım daha çekici geliyor bana... Ayrıca siyah menu ruhumu sıkıyor ya...

Ricam mavi menuyede yenilikler olması yada buna dönülmesi yönünde...

Kanal düzenleme bölümündeki hatayı da düzeltmek gerek...

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Aynı sorun bende de var... Ama sadece HD'li kanallarda yapması ilginç geldi... Ben bunu sadece pembe minix'e yükledim... Mavi de mavili yazılımdan memnun devam ediyorum... Belki Farda yok, IP tv geçmedim, Youtube girmiyoruz ama bu yazılım daha çekici geliyor bana... Ayrıca siyah menu ruhumu sıkıyor ya...

Ufak ayrıntılar dışında cihaz gayet stabil çalışmakta. Kanal düzenlemesi yaparken TV izlemiyorum ben açıkçası seri bir şekilde kanalları düzenliyorum.Ama haa mavimenülü yazılımı istersiniz o ayrı.Çok kullanıcı isterse neden olmasın derim fakat böyle bi istek biraz garip geldi açıkçası.

Vegs

0
Üye
23 Kas 2012
6
0
1
En son yazılımı uydudan güncelledim fakat zayıf sinyali olan tplerde örneğin 12729 H 30000 gibi normal havalarda bile görüntü bozuk oluyor ama bundan önceki kızkulesi olan yazılımda böyle bir sorun olmuyor.Eski yazılımı aradım bulamadım bulsam onu yükleyeceğim bilginize teşekkürler.
Network ten yaz ilim güncelleme ile kizkuleli yaz ilim geliyor... Bilginize...

i_oguzhan

0
Üye
17 Ağu 2012
1
0
1
Usbden güncelleme yaptım, fakat hala açılışta yeni güncelleme var diyor, bunu nasıl engellerim? :confused: :(

azerisat

0
Üye
16 Kas 2012
113
0
16
Baku

siyah menu her kesin ruhunu sıkıyor..
inşallah AR-GE uzmanları menuyu geliştirir ve rengini deyiştirirle
r

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Parazit gibi

Yeni yazılımı yüklediğimden beri şöyle bir sorun var.

Medya oynatıcı ekranında, 1080p formatında herhangi bir videonun üzerine gelince,
sol taraftaki önizleme ekranında görüntü belirir belirmez bütün ekranda titreme oluyor.
Söz konusu dosyayı geçip, 1080p olmayan daha düşük çözünürlükteki mesela 720p olan bir dosyaya hareket edince aynı sorun gerçekleşmiyor. (Videoları çalıştırılınca normal olarak gösteriyor.)

Aynı sorun KAYIT sekmesinde TV'den yaptığımız kayıt görüntülerinde de oluyor.

Fotoğrafını çektim ama buraya nasıl eklerim bilemiyorum. :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...