Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next minix HD Serileri Kayıt & HDD Konuları Hk. (Başka Konu Açmayınız)

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
hafta sonu flash bellek (4gb) ve harici hdd (500gb) ile kayıt denemesi yaptım.Her ikisindede sorunsuz kayıt yaptı.

Benhür

0
Üye
14 Şub 2012
19
0
1
4 gb kingston flash belleğe kayıt yapmıyor. flash belleğin yazım hızı yetersiz diyor. sorun yazılımda (18 mayıs ) mı flash bellekte mi bir bilene sormak lazım?

marcodemir

0
Üye
7 May 2012
48
3
8
bende samsung 500 gb harddisc var minix hd yi aldığım günden beri kullanıyorum sorun yok hd kayıtlar bile mukemmel hiç donma olmuyor fakat şu şifreli kanalları kaydedip pc ye taktığımda özellikle natıonal belgeselleri hd olanları açmıyor bu konuda ne yapılabilir teşekkürler...

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
2 TB ile denedim, hızın yeterli olmadığını söyledi ve kayıt yapmadı.
1,5 TB ile tekrar denedim hayret kayıt yaptı, ben de anlamadım. :eek:

aragornilti

0
Üye
11 Ocak 2012
27
1
3
Aynı sorunu bende ara sıra yaşıyorum. Fakat arka arkaya bir iki deneme sonrası düzeliyor. Birde usb bellek çok ısınınca da yapıyor sanki.

onok

0
Üye
27 Haz 2012
6
0
1
Next Minix HD Kayıt Video Dosyalarını Açmak için Media Oynatıcısı

Next Minix HD'de kayıt ettiğim video dosyalarını hangi media player ile açabiliyoruz? Kayıt dosyaları .TS formatında kaydediliyor. Bu tür dosyaları da açmak için genellikle kullanılan yöntem de uygun formatlara çevirmek oluyor ancak dosya boyutları çok büyük olduğu için bu işlem çok uzun sürüyor. VLC player, BS Player, WM Player, Gom Player hangisini denediysem olmadı. Bunun çözüm yolu var mıdır?

aragornilti

0
Üye
11 Ocak 2012
27
1
3
cihazda yeni bulduğum bir özellik

Arkadaşlar belki biliyorsunuzdur ama yinede paylaşmak istedim. Cihaz pvr kayıt yaparken aynı buketteki başka bir kanalıda kayıt edebiliyor. Çok hoşuma gittiği için sizlerle paylaşmak istedim. Fakat Hd kanal kayıt ederken 2. kanalı kayıt edemiyorsunuz. Sadece sd kanallarda geçerli sanırım. Birde şu PS kayıt olayı tekrar cihazımıza eklense çok güzel olacak. TS formatta kayıt çok yer kaplıyor.

emreilme

0
Üye
19 Ağu 2012
4
0
1
Next minix hd harİcİ harddİsk baĞlantisi

next minix hd uydu alıcısının usb girişine harici harddisk bağlayıp, yüksek çözünürlükte film izleyebilirmiyiz? örneğin harici harddiske 3 boyutlu film yükleyip ( mkv uzantılı) next minix hd üzerinden sorunsuzca izleyebilirmiyiz... ona göre harici harddisk almayı düşünüyorum :):)

bilgisi olan arkadaşlardan bilgilerini bekliyorum

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
next minix hd uydu alıcısının usb girişine harici harddisk bağlayıp, yüksek çözünürlükte film izleyebilirmiyiz? örneğin harici harddiske 3 boyutlu film yükleyip ( mkv uzantılı) next minix hd üzerinden sorunsuzca izleyebilirmiyiz... ona göre harici harddisk almayı düşünüyorum :):)

bilgisi olan arkadaşlardan bilgilerini bekliyorum

Evet .cihazınız mkv uzantılı dosyaları desteklemektedir...

emreilme

0
Üye
19 Ağu 2012
4
0
1
teşekkürler.
fakat kafama takılan şey, film izlerken takılma gibi sorunlar yaşayabilirmiyim.

emreilme

0
Üye
19 Ağu 2012
4
0
1
arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. harici harddisk aldım. 3d film izlemeye başlayabilirim artık :) tekrar teşekkür ederim bilgileriniz için

abcde25

0
Üye
5 Tem 2012
6
0
1
Kayıt ve timeshift

Arkadaşlar bende next minix var.Forumunuzda baktım fakat hiç nasıl usb ye kayıt yapılır anlatmamışsınız.Onu anlatabilirseniz bide Timeshit Ne demek oluyor

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
Arkadaşlar bende next minix var.Forumunuzda baktım fakat hiç nasıl usb ye kayıt yapılır anlatmamışsınız.Onu anlatabilirseniz bide Timeshit Ne demek oluyor

Arkadaşım anlatacak pek fazla bir şey yok usb takılı iken record (rec) tuşuna basıyorsun kayıt başlıyor tekrar basarsan süre çıkar ne kadar kayıt yapmak istersen burdan ayarlıyabilirsin. durdurmak için stop tuşuna basarsın. tıme şhifte gelince adındanda anlaşılacağı gibi zaman kaydırma özelliğidir. bu özellik sayesinde izlediğin programı (canlı) durdurabilir, geri alabilir,yavaş oynatabilir ve kaldığın yerden devam edebilirsin bu özelliği kullanabilmen için : menü---kayıt&medya oynatıcı---pvr ayarı kısmına gelip time şhift açık, kayıt&timeşhift açık seçmelisin usb takılı olmalıdır takılı olmadığı takdirde ayarların hepsini yapamayabilirsin. cihazın kanalı değiştirdiğin anda kayda başlar yayını izlemeye başladığın ana kadar geri alabilirsin. kanal değiştirdiğin anda otomatik olarak bu kayıt biter diğer kanal kaydı başlar.

haha15

0
Üye
9 Eki 2012
1
0
1
sırf sana cevap vermek için üye oldum :) KMPlayer indir kur. Dosyaya sağ tıkla birlikte aç de.Eğer vermemişse kmplayer'ı oraya gözat dan bul kmplayerı ve seç. Oynatırsın. Birlikte aç yöntemi ile belkide vlc ile de açabilirsin.

marcodemir

0
Üye
7 May 2012
48
3
8
Next Minix HD'de kayıt ettiğim video dosyalarını hangi media player ile açabiliyoruz? Kayıt dosyaları .TS formatında kaydediliyor. Bu tür dosyaları da açmak için genellikle kullanılan yöntem de uygun formatlara çevirmek oluyor ancak dosya boyutları çok büyük olduğu için bu işlem çok uzun sürüyor. VLC player, BS Player, WM Player, Gom Player hangisini denediysem olmadı. Bunun çözüm yolu var mıdır?

ben vlc player ile çok rahat seyrettim senin kayıtların şifreli kanaldan sa onları cihaz haricinde açamassın yazılım mühendisi arkadaşlar inşallah buna bir çözüm bulacaklardır

dnz_horoz20

0
Üye
1 Eyl 2012
37
1
8
büyük ihtimalle şifreli bir kanalı kaydettiniz, cihazınızda izliyorsunuz ama bilgisayarda izleyemiyorsunuz.
bunun sorunu HDCP içerik korumasıdır. 18500 hd + kullanıcısıyım bende araştırma içerisindeyim ama sonuç şimdilik sıfır. Herhangi bir medya oynatıcısı sorunu çözeceğini sanmıyorum şimdilik.

ama şifresiz yayın yapan kanalları kaydedip k-lite codec pack yüklü herhangi bir bilgisayarda izleyebilirsiniz...