Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next minxhd amigoda donma sorunu...

image

0
Özel Üye
5 Şub 2015
609
636
93
türkiye
selam (karbon usta) arkadaşlar benim bir sorunum var son 4.5 gundur next amigoda donma sorunu yaşıyorum şoyleki. cihazı açıyorum kaldıgı kanalda başlıyor başka bir kanala geçiyorum açmıyor bekliyor kapatıp açıyorum gene aynı fişi çekip takıyorum gene aynı açtıgı kanala geri gidiyorum gene açmıyor 2.3 dk sonra kendiliginden geliyor kanallar.
birde bu arada usb takıyorum usb yi gormuyor çekip takıyorum sonra usb yi tanıyor. neyse bakacagım kanal bakıp tv ve cihazı kapatıyorum ornegin 1 saat sonra yeniden açıyorum anlattıgım sorunlar gene başlıyor ne yapmam gerek. uzerinde son yazılım var.bu kunuda yardımcı olursanız sevinirim.
sevgiler...

5 Şub 2015
28
0
1
next amigo donma sorunu

Benim cihazda donuyor ve kilitleniyor
Elektrik bağlantısını kesince düzeliyor
Kayıt yaparken de donuyor WİFİ bağlantısı da kopuyor
son yazılım yükledikten sonra yaşamaya başladım bu sorunları...

selam (karbon usta) arkadaşlar benim bir sorunum var son 4.5 gundur next amigoda donma sorunu yaşıyorum şoyleki. cihazı açıyorum kaldıgı kanalda başlıyor başka bir kanala geçiyorum açmıyor bekliyor kapatıp açıyorum gene aynı fişi çekip takıyorum gene aynı açtıgı kanala geri gidiyorum gene açmıyor 2.3 dk sonra kendiliginden geliyor kanallar.
birde bu arada usb takıyorum usb yi gormuyor çekip takıyorum sonra usb yi tanıyor. neyse bakacagım kanal bakıp tv ve cihazı kapatıyorum ornegin 1 saat sonra yeniden açıyorum anlattıgım sorunlar gene başlıyor ne yapmam gerek. uzerinde son yazılım var.bu kunuda yardımcı olursanız sevinirim.
sevgiler...

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,579
57,675
113
izmir çamdibi
yazılımdan sonra cihazın daha stabil çalışması için fabrika ayarlarına dönün aynı cihazı kulanıyoruz son yazılım 19.12.2014 yazılımı yüklü bende bu sorunlar yok sadece özelikle hd kanalları izlerken bir kaç saniye sinyal yok yazıyor sonra normale dönüyor

image

0
Özel Üye
5 Şub 2015
609
636
93
türkiye
yazılımı usb ile attım bir sorun olmadı hatta cafi senin 4 uydulu kanal listesinide sonra attım harıka olmuştu.
sanki internet kablosunu taktıktan sonra bu donmalar başladı yada bana oyle geliyor yarın internetsiz deneyecegim ve sonucu buraya yazacagım.
sevgiler...

image

0
Özel Üye
5 Şub 2015
609
636
93
türkiye
cafi usta neden oldugunu çozdum ama ona ne yapmak gerek bilmiyorum.
olay şu internet kablosu takmadan herşey harika ama internet kablosu takılı iken cihazda donmalar oluyor kanal açıyor ama başka kanala geçince siyah ekran geliyor 1dk sonra herşey normala donuyor internet kablosu neden agırlaştırıyor bilemedim.
sevgiler...

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,579
57,675
113
izmir çamdibi
bu tür bir sorunla karşılaşmadım fta kanalların internet ile bir bağlantısı olması ilginç yazılımdan sonra fabrika ayarlarına dönüyormusun cihazın stabil çallışması için dönülmesi gerekir

image

0
Özel Üye
5 Şub 2015
609
636
93
türkiye
evet fabrika ayarlarına da dondum ama ornek iptv seyrettim ve çıktım normal turksat seyrediyorum çıktıgımda bıraktıgım kanal açık ama kanal drgiştirdigimde ekran kapanıyor cihazı kapatıp açtıgımda ekran gelmiyor bekliyorsun 1dk sonra ekran geliyor internet kablosu takılı olmadan herşey normal (tabi o zamanda ip tv ler seyredemessin) sanki bişeyler yokluyor gibi.
sevgiler

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Aynı sorunu bende yaşadım.Megabit hızını 8 den 16 megabite çıkarttırdım,ipt de donma sorunu çözümlendi.

tibas

0
Üye
5 Şub 2015
60
34
18
ben bu sorunun nerden kaynaklandıgını bilyorum bazı cıhazlar aşırı ısınıyor ortamdan ortama degişiyor bir müdet sonra kitleniyor cıhazın hava sirkilasyonunu kapatmamak lazım üreticinin yapacagı birşey yok icine sogutucu pilaka koymuş oda biliyor ısındıgını pc lerin ekran kartlarını örnek alırsak üzerlrinde fanlı sogutucular vardır iş görürmü görür bundan yola cıkarsak cıhazı birkac santim kalın yapıp pekalada icine fan yerleştirilir feyahuta dıştan güzel bir fan yapılıp satılabilir başkada sogutmanın caresi yok zaten dışarıda satılan tüm mini cıhazlar ısınır ben kendime yaptım fanlı sogutucuyu cok güzek oldu buz gibi damla ısınmıyor sorunda yok ne donma ne kapanma cok uzun yazdım kusura bakmayın saglıcakla kalın

DeepIMPACT

0
Üye
29 Kas 2016
1
0
1
Arkadaşlar benim sorunum da aynı fakat gelişimi biraz farklı, bu nedenle cihaza bahane bulmak da istemiyorum. Kullandığım internet D-Smart 8 mgb adsl bağlantıydı. amigo plus ile sorunsuz free ve ücretli platform izliyordum. İnternet üyeliğim doldu ve daha iyi şartlarda avantaj sunduğu için 16 mgb. Superonline aboneliğine geçtim. Sorunlar bundan sonra başladı..Öncelikle Superonline tarafından verilen Huwai modem ile IPTV internet bağlantısı kuramadım. Başka birkaç modem denedim bağlantı geliyordu. Bunun üzerine TP-D-W8968 modem ile kullanmaya başladım. İnternet bağlantısı alıyorum fakat birçok kanalda donma sorunu yaşıyorum (diğer alternatif modemlerde de bu şekilde oldu) bazı kanallarda ise sorun olmuyor..Hıza bakarsanız 13,69 mbt.. Açıkçası bu hıza hiç inanasım gelmiyor kullanıma bakınca..Ürün yazılımı da 24.11 tarihli yazılım, sorun sanki superonline kaynaklı gibi, benzer sorunu ve alternatif çözümü olan varsa çok memnun olurum

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar benim sorunum da aynı fakat gelişimi biraz farklı, bu nedenle cihaza bahane bulmak da istemiyorum. Kullandığım internet D-Smart 8 mgb adsl bağlantıydı. amigo plus ile sorunsuz free ve ücretli platform izliyordum. İnternet üyeliğim doldu ve daha iyi şartlarda avantaj sunduğu için 16 mgb. Superonline aboneliğine geçtim. Sorunlar bundan sonra başladı..Öncelikle Superonline tarafından verilen Huwai modem ile IPTV internet bağlantısı kuramadım. Başka birkaç modem denedim bağlantı geliyordu. Bunun üzerine TP-D-W8968 modem ile kullanmaya başladım. İnternet bağlantısı alıyorum fakat birçok kanalda donma sorunu yaşıyorum (diğer alternatif modemlerde de bu şekilde oldu) bazı kanallarda ise sorun olmuyor..Hıza bakarsanız 13,69 mbt.. Açıkçası bu hıza hiç inanasım gelmiyor kullanıma bakınca..Ürün yazılımı da 24.11 tarihli yazılım, sorun sanki superonline kaynaklı gibi, benzer sorunu ve alternatif çözümü olan varsa çok memnun olurum

Sevgili kardeşim öncelikle bu şekilde herşeyi yazdığınız için sizi tebrik ediyorum.Maalesef ülkemizde İNTERNET hizmeti olayının çok büyük kısmı T-TNET in alt yapısını kullanmaktadır.Dolayısı ile diğer servis sağlayıcılarının kendi altyapıları olmadığı için bu durumlarda maalesef çaresiz kalmaktadırlar.Tamamen SANAL-HIZ larla tüketici kandırılmaktadır. Sanmayınki o yazmış olduğunuz hızları alıyorsunuz kesinlikle yanıltmacadır,bakınız bu kadar açık ve net yazıyorum.Çünkü ben bu konuda az uğraşmadım onlarla bende bundan önceki tarifemde 8 MB ye kadar kullanıyordum.Ama bir yazılım indireyim diyordum o dane yahu 5 MB lik bir yazılımı benim 700 KB ile indirmem gerekirken inanın 40 KB ile indirebiliyordum. Şaka gibi değilmi yani 0.4 MB yarım MB bile değildi.Az uğraşmadım yazmadığım yer kalmadı en sonunda PORT-DEĞİŞİKLİĞİ ile durum düzeltildi.Şimdiki hızım 16 MB ye kadar ama aldığım NET-HIZ 13 MB civarı. Sanmayınki sorunlar bitiyor arasıra gene baya içli dışlı oluyoruz onlarla ama takipçiliğim sayesinde çok kısa bir süre içinde sıkıntıları aşıyorum. Beni bazen arıyorlar efendim biz SÜPERONLİNE-TÜRKNET vs deniz internetinizi bize taşıyın diye.Ama diyorum bırakın böyle kalsın ben hayatımdan memnunum diye çünkü biliyorumki sizin başınıza gelen benimde başıma gelecek diye... Çözüm için size önerebileceğim gerekirse port değişimi talep ediniz birde GEZGİNLER sitesine girin.Ve sağ üst tarafa VLC yazın karşınıza gelen satırın üstündekini indirmeye başlayın. İndirilenlere o anda bakıp gerçek hızınızıda en azından fikir verme açısından bakabilirsiniz...