Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Quantum 4K+ Uydu Alıcısı

OCTAVİA1

0
Özel Üye
22 Ağu 2018
3,199
68,586
113
T.C ANADOLU
NEXT CİHAZLARINA YENİ BİR QUANTUM 4K+ANDROİD UYDU ALICISI GELİYOR
HAYIRLI OLSUN

• quantum-4k-plus-4k-uydu-iptv-alicisi-next-674-29-K.jpg
  • quantum-4k-plus-4k-uydu-iptv-alicisi-next-675-29-K.jpg
  • quantum-4k-plus-4k-uydu-iptv-alicisi-next-676-29-K.jpg
  • quantum-4k-plus-4k-uydu-iptv-alicisi-next-677-29-K.jpg
NextQuantum 4K+
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

AMLOGIC S905D Quad Core ARM Cotex A-53 @2.0 GHz Ana İşlemci
Penta-Core ARM Mali-450MP GPU Grafik İşlemcisi@750MHz
16GB eMMC Flash & 2GB DDR3 RAM Hafızası
Android S.E. Nougat Optimize Edilmiş İşletim Sistemi
Dahili Wi-Fi 2.4G 802.11 b/g/n
RJ45 Ethernet Portu 10/100M MAC+PHY
4K UHD 60fps & VP9 Desteği
HDR10 & HLG HDR Desteği
Dijital Optik S/PDIF Ses Çıkışı
MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza
2xUSB 2.0 Giriş
Analog A/V Çıkış
HD Çıkış
DVB-S2 Tuner@FR: 950-2150MHz, SR:2-45Mbps

Önemli Bilgi:

Android işletim sistemi temel olarak dokunmatik sistemler için geliştirilmiştir.
Tuner, uydu alıcısı gibi özellikler varsayılan olarak Android kütüphanesinde yer almamaktadır.
İşlemci firması tarafından uydu bölümünün kullanılabilmesi için her işlemciye bağımsız olarak kütüphane geliştirilir ve SDK (Software Development Kit, Yazılım Geliştirme Donatı) yayınlanır.
Böylece bizler gibi ürün tasarlayan firmalar SDK üzerinden ürün geliştirebilirler.
Yeni işlemci çıksa bile tuner-uydu alıcısı özellikleri için işlemci firması tarafından kütüphane geliştirilmezse, bu özelliklerde donanım tasarlanması mümkün değildir.
Yeni Android kütüphanesinin içinde yer aldığı SDK gereklidir.

Bu üründeki kütüphane Android Nougat'ın üzerinde geliştirilmiş olup standart sürümün dışındadır.
Bu nedenle Android S.E. Nougat olarak adlandırılmıştır.
İnternet ve teknoloji marketlerde satılmakta olan farklı markalardaki Android 9.x sürümüne ait ürünler TUNER'li DEĞİLDİR!
Yani uydu alıcısı özelliğini yoktur.
Tunerli olmayan Android kutular OTT BOX olarak adlandırılır.
Uydu alıcısı özelliği olan Android 8.x, 9.x, 10.x vs... versiyonlu ürün bulunmamaktadır.

OTT Box ürünlerinde son versiyon Android sürümünün kullanılabilmesi için Google lisansı gereklidir.
Google lisansı ott kutularda sayılı bir kaç firmaya verilmiştir. (Nvidia, Mi vs. gibi)
Google, OTT Box ürünlerinde son versiyondan bir öncekinin kullanımını işlemci firmalarının kullanması için serbest bırakır.
9.x sürümlü OTT Box'ların internet ve teknoloji marketlerde bulunmasının ve 10.x versiyonlarının bulunmamasının sebebi budur.

Smart TV'lerde, televizyonlardan bazıları Android, bazıları Linux, bazılarıda kendi NativeOS üzerinden çalışmaktadır.
Android destekli Smart TV'lerde tuner-uydu alıcısı özelliği Android bölümden bağımsız çalışmaktadır.
Yukarda belirtiğimiz gibi OTT Kutu mantığındandır.

OTT Kutularla ve OTT özellikli Android Smart TV'lerle-Uydu Alıcı Özellikli OTT Kutular birbirine karıştırılmamalıdır.

Next Quantum 4K+ Uydu Alıcısı yukarda bahsedilen özellikleri kapsayan son versiyon işlemci ve Android sürümünü barındırmaktadır.
("Önemli Bilgi" başlıklı yazı 01 Şubat 2020'de kaleme alınmıştır.)

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Hayırlısı olsun
Kutu kenarlarında uydu alıcı da yazıyor
Acaba hem uydu hem androıd cihazmı olucak

OCTAVİA1

0
Özel Üye
22 Ağu 2018
3,199
68,586
113
T.C ANADOLU
NextQuantum 4K+

• Ürün Özellikleri
HDR10 & HLG HDR Desteği
2xUSB 2.0 Giriş
Analog A/V Çıkış
HD Çıkış

Fiyat belli değil daha önümüzdeki günlerde açıklarlar.

Son düzenleme:

fezaa

Active member
Üye
19 Eyl 2018
296
203
43
bursa
www.next.web.tr.com
Hayırlı olsun,eninde sonunda biz uydu cihazı sevdalıları 4k cihazlarına geçiş yapacağız ben şahsen Next le devam etmek isterim ama artık Next inde kendine bi çekidüzen vermesi gerekiyor

emin.ozer

Özel Üye
Özel Üye
2 Eki 2013
380
720
93
NEXT CİHAZLARINA YENİ BİR QUANTUM 4K+ANDROİD UYDU ALICISI GELİYOR
HAYIRLI OLSUN

• quantum-4k-plus-4k-uydu-iptv-alicisi-next-674-29-K.jpg
  • quantum-4k-plus-4k-uydu-iptv-alicisi-next-675-29-K.jpg
  • quantum-4k-plus-4k-uydu-iptv-alicisi-next-676-29-K.jpg
  • quantum-4k-plus-4k-uydu-iptv-alicisi-next-677-29-K.jpg
NextQuantum 4K+
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

HDR10 & HLG HDR Desteği
2xUSB 2.0 Giriş
Analog A/V Çıkış
HD Çıkış

emin.ozer

Özel Üye
Özel Üye
2 Eki 2013
380
720
93
çıkmasına az kaldı bekleyin herkese sormak istediğim sorular şunlar 1-gelen cihaz 3d kadar değerli olacakmı 2-enaz 7-8 sene hizmet verecekmi 3-eğer yazılım desteği verilmiyorsa hiç bizi zorda bırakmayın bizide yazıktır halen piyasası yûksek cihazlar bizim ülkede bu gön hiç bir iyi yada kütü demiyorum çünkü bizde bu mevcut ben kazanamda gerisi boş ver vallehi eğerse bir cihazda youTube google vod ipTv serilği olmsı artı tavşanları en az 3D den daha kalitede olması lazım çünkü fiyatına iptv dahil 1100 geçe biliyor muberek cihazdeğil sanki gelin aliyoruz bence firmalar bizi kazdiye kullanıyor ben şahsen kendim kazım çünkü belki 10 tane cihaz aldım kulandım hepsi aynı b..k kullanış bakımında tabiki next 1 numara ama bundan sonra n olacak bilmem? çünkü DR giti bizim işimiz bozuldu bence o burda olmuş olsaydı 3d halen çalışaktı

hayro46

0
Üye
5 Mar 2016
97
117
33
Eskidi gib uyudu cihaz kılan kalmadı TV yanda bir sürü kalabalık ben nexst 3d kulanyorsun burda yazılan çizilen göre cihaz çöp oldu yeni çıkan cihazda hayrlı olsun

OCTAVİA1

0
Özel Üye
22 Ağu 2018
3,199
68,586
113
T.C ANADOLU
Cihaz 900 tl satışa çıkmış.

Önemli Bilgi: Android işletim sistemi temel olarak dokunmatik sistemler için geliştirilmiştir.
Tuner, uydu alıcısı gibi özellikler varsayılan olarak Android kütüphanesinde yer almamaktadır.
İşlemci firması tarafından uydu bölümünün kullanılabilmesi için her işlemciye bağımsız olarak kütüphane geliştirilir ve SDK (Software Development Kit, Yazılım Geliştirme Donatı) yayınlanır.
Böylece bizler gibi ürün tasarlayan firmalar SDK üzerinden ürün geliştirebilirler.
Yeni işlemci çıksa bile tuner-uydu alıcısı özellikleri için işlemci firması tarafından kütüphane geliştirilmezse, bu özelliklerde donanım tasarlanması mümkün değildir.
Yeni Android kütüphanesinin içinde yer aldığı SDK gereklidir.

Bu üründeki kütüphane Android Nougat'ın üzerinde geliştirilmiş olup standart sürümün dışındadır.
Bu nedenle Android S.E. Nougat olarak adlandırılmıştır.
İnternet ve teknoloji marketlerde satılmakta olan farklı markalardaki Android 9.x sürümüne ait ürünler TUNER'li DEĞİLDİR!
Yani uydu alıcısı özelliğini yoktur.
Tunerli olmayan Android kutular OTT BOX olarak adlandırılır.
Uydu alıcısı özelliği olan Android 8.x, 9.x, 10.x vs... versiyonlu ürün bulunmamaktadır.

OTT Box ürünlerinde son versiyon Android sürümünün kullanılabilmesi için Google lisansı gereklidir.
Google lisansı ott kutularda sayılı bir kaç firmaya verilmiştir. (Nvidia, Mi vs. gibi)
Google, OTT Box ürünlerinde son versiyondan bir öncekinin kullanımını işlemci firmalarının kullanması için serbest bırakır.
9.x sürümlü OTT Box'ların internet ve teknoloji marketlerde bulunmasının ve 10.x versiyonlarının bulunmamasının sebebi budur.

Smart TV'lerde, televizyonlardan bazıları Android, bazıları Linux, bazılarıda kendi NativeOS üzerinden çalışmaktadır.
Android destekli Smart TV'lerde tuner-uydu alıcısı özelliği Android bölümden bağımsız çalışmaktadır.
Yukarda belirtiğimiz gibi OTT Kutu mantığındandır.

OTT Kutularla ve OTT özellikli Android Smart TV'lerle-Uydu Alıcı Özellikli OTT Kutular birbirine karıştırılmamalıdır.

Next Quantum 4K+ Uydu Alıcısı yukarda bahsedilen özellikleri kapsayan son versiyon işlemci ve Android sürümünü barındırmaktadır.
("Önemli Bilgi" başlıklı yazı 01 Şubat 2020'de kaleme alınmıştır.)

Son düzenleme:

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Hayırlı uğurlu olsun
Alıpta kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyecez
Hem uydu hemde androıd kısmı olması bir ayrıcalık olmuş

emin.ozer

Özel Üye
Özel Üye
2 Eki 2013
380
720
93
Maalesef piyasaya çıkış fiyati çok pahalı bu hali ile pek satış yapabileceğini zannetmem.Ama fiyat 450/500 aralığına inerse destekte olursa belki bir yer edinebilir piyasada kendine...
haydar hocam sagol bende sana katılıyorum çok para biz niye cihaz aliyoruz ben eğlenmek için aliyorum bence bir çok arkadaşlarımızda böyle düşnmekte çünkü hemen hemen her evde 1-4-ka tv var artı bağla iptvi otur izle eğer sen teknolijiyle uğraşırsan onun sonu gelmez biz saldırdıkça firmalar bizi enayi yerine koyar yani herşey öyle bir tv 4milyar 1pc 4tl 1cep4tl 1uydu 1tl ey bence biz safız firmalar haklı