Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Quantum 4K+ Uydu Alıcısı

tek-ser

0
Özel Üye
29 Şub 2012
38
9
8
İZMİR
Merhabalar herkeze bir magza gidip chz inceleme çalıştım fiat duydugumda dükkanı bana devredicek sandım bu tür chz piyasada yarı yarıya mevcut ve sitedeki bir çok arkadaşın yazdıklarınada katılıyorum yeni bir yazılım ile bir çok problemler düzelebilir bence herkeze iyi günler...

efe2004

Özel Üye
Özel Üye
2 Şub 2020
43
14
8
Next Quantum 4K+ yeni yazılım sürüm: 82.05.18.57.pisces sistemdedir. Internet bağlantısı olan cihazlar yeniden başlatılınca güncellemeyi otomatik olarak alır.

efe2004

Özel Üye
Özel Üye
2 Şub 2020
43
14
8
Next Quantum 4K+ yeni yazılım sürüm: 82.05.18.57 pisces sistemdedir. Internet bağlantısı olan cihazlar yeniden başlatılınca güncellemeyi otomatik olarak alır.

efe2004

Özel Üye
Özel Üye
2 Şub 2020
43
14
8
Next Quantum 4K+ Bellek performans testi (Micro&SQ Benchmark) -DVTPlayer arka planda çalışırken
vQ5WSd.jpg

emin.ozer

Özel Üye
Özel Üye
2 Eki 2013
379
720
93
selam bu cihazın fiyatını ne zaman düşürecekler alalım 1000 milyara kimse almaz bunu kimler alır ben bilirim cihazdan anlamıyan yada parası çokolan alir bizim gibi garibanlar zaten alamazlar kaçtane 4K yayin yapan kanallımız var 1tane başka yok sen 4kanın türkiyede ancak 2025 ve oda belki onun için bu cihaza boşuna okadar bence verilmez anca 500 /600Tl çünkü iyi yazılım yapan olmasa 2sene sonra çüplük olur gider billen bilir kaçtane 4Kalar şuanda milletin elinde kuzu gibi yatiyor neden yazılım yok yinede siz billirsiniz.

efe2004

Özel Üye
Özel Üye
2 Şub 2020
43
14
8
Arkadaşlarımızdan gelen video donma problemi
Bu video 'yu sizinle paylaşan arkadaşımız bir şekilde doğrudan iletişim kurabilirse karşılaştığı durumu bize daha detaylı anlatabilir. Servis edilen Video elbette yaşadığı bir gerçeği yansıtıyor lakin sanki cihazın kilitlenme problemi sürekli tekrar eden bir durummuş gibi sunulmuş. Ben sizin kendi çekim Video 'larınızı en başından beri takip ediyorum ve böyle bir eleştirinizi hatırlamıyorum. Herhangi bir cihaz da (kullandığımız süper notebook 'lar vs. dahil) belirli durumlarda bloke olabilir. Önemli olan ne sıklıkla olduğu ve/veya bu durumun tekrar oluşturabiliyor olup olmadığıdır, ki bize bir ipucu olabilsin.

seremir

0
Üye
29 Haz 2012
45
16
8
Bu video 'yu sizinle paylaşan arkadaşımız bir şekilde doğrudan iletişim kurabilirse karşılaştığı durumu bize daha detaylı anlatabilir. Servis edilen Video elbette yaşadığı bir gerçeği yansıtıyor lakin sanki cihazın kilitlenme problemi sürekli tekrar eden bir durummuş gibi sunulmuş. Ben sizin kendi çekim Video 'larınızı en başından beri takip ediyorum ve böyle bir eleştirinizi hatırlamıyorum. Herhangi bir cihaz da (kullandığımız süper notebook 'lar vs. dahil) belirli durumlarda bloke olabilir. Önemli olan ne sıklıkla olduğu ve/veya bu durumun tekrar oluşturabiliyor olup olmadığıdır, ki bize bir ipucu olabilsin.

irfan09

0
Üye
13 Mar 2016
310
53
28
Next firmasi bu uyduyu cikarirken hic dikkat etmemismi acilan kanallari 10 saniyede bir duruyor arkadaslar bosuna Para vermeyin Buda next 10000 plus is yapmaz enguzeli next 2000 Machi e kulanmaya devam

eka

New member
Üye
26 May 2020
2
0
1
NEXT CİHAZLARINA YENİ BİR QUANTUM 4K+ANDROİD UYDU ALICISI GELİYOR
HAYIRLI OLSUN

• quantum-4k-plus-4k-uydu-iptv-alicisi-next-674-29-K.jpg
  • quantum-4k-plus-4k-uydu-iptv-alicisi-next-675-29-K.jpg
  • quantum-4k-plus-4k-uydu-iptv-alicisi-next-676-29-K.jpg
  • quantum-4k-plus-4k-uydu-iptv-alicisi-next-677-29-K.jpg
NextQuantum 4K+
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

AMLOGIC S905D Quad Core ARM Cotex A-53 @2.0 GHz Ana İşlemci
Penta-Core ARM Mali-450MP GPU Grafik İşlemcisi@750MHz
16GB eMMC Flash & 2GB DDR3 RAM Hafızası
Android S.E. Nougat Optimize Edilmiş İşletim Sistemi
Dahili Wi-Fi 2.4G 802.11 b/g/n
RJ45 Ethernet Portu 10/100M MAC+PHY
4K UHD 60fps & VP9 Desteği
HDR10 & HLG HDR Desteği
Dijital Optik S/PDIF Ses Çıkışı
MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza
2xUSB 2.0 Giriş
Analog A/V Çıkış
HD Çıkış
DVB-S2 Tuner@FR: 950-2150MHz, SR:2-45Mbps

Önemli Bilgi:

Android işletim sistemi temel olarak dokunmatik sistemler için geliştirilmiştir.
Tuner, uydu alıcısı gibi özellikler varsayılan olarak Android kütüphanesinde yer almamaktadır.
İşlemci firması tarafından uydu bölümünün kullanılabilmesi için her işlemciye bağımsız olarak kütüphane geliştirilir ve SDK (Software Development Kit, Yazılım Geliştirme Donatı) yayınlanır.
Böylece bizler gibi ürün tasarlayan firmalar SDK üzerinden ürün geliştirebilirler.
Yeni işlemci çıksa bile tuner-uydu alıcısı özellikleri için işlemci firması tarafından kütüphane geliştirilmezse, bu özelliklerde donanım tasarlanması mümkün değildir.
Yeni Android kütüphanesinin içinde yer aldığı SDK gereklidir.

Bu üründeki kütüphane Android Nougat'ın üzerinde geliştirilmiş olup standart sürümün dışındadır.
Bu nedenle Android S.E. Nougat olarak adlandırılmıştır.
İnternet ve teknoloji marketlerde satılmakta olan farklı markalardaki Android 9.x sürümüne ait ürünler TUNER'li DEĞİLDİR!
Yani uydu alıcısı özelliğini yoktur.
Tunerli olmayan Android kutular OTT BOX olarak adlandırılır.
Uydu alıcısı özelliği olan Android 8.x, 9.x, 10.x vs... versiyonlu ürün bulunmamaktadır.

OTT Box ürünlerinde son versiyon Android sürümünün kullanılabilmesi için Google lisansı gereklidir.
Google lisansı ott kutularda sayılı bir kaç firmaya verilmiştir. (Nvidia, Mi vs. gibi)
Google, OTT Box ürünlerinde son versiyondan bir öncekinin kullanımını işlemci firmalarının kullanması için serbest bırakır.
9.x sürümlü OTT Box'ların internet ve teknoloji marketlerde bulunmasının ve 10.x versiyonlarının bulunmamasının sebebi budur.

Smart TV'lerde, televizyonlardan bazıları Android, bazıları Linux, bazılarıda kendi NativeOS üzerinden çalışmaktadır.
Android destekli Smart TV'lerde tuner-uydu alıcısı özelliği Android bölümden bağımsız çalışmaktadır.
Yukarda belirtiğimiz gibi OTT Kutu mantığındandır.

OTT Kutularla ve OTT özellikli Android Smart TV'lerle-Uydu Alıcı Özellikli OTT Kutular birbirine karıştırılmamalıdır.

Next Quantum 4K+ Uydu Alıcısı yukarda bahsedilen özellikleri kapsayan son versiyon işlemci ve Android sürümünü barındırmaktadır.
("Önemli Bilgi" başlıklı yazı 01 Şubat 2020'de kaleme alınmıştır.)
saygıdeğer ustalarım fiyatına göre biraz düşük geldi bana ram i iş yerimde devamlı f\p olarak magbox ve redline (xpat) satıyorum onlar internette özellikle daha hızlı gibi tabi gelen gücelleştirmeler ile daha da iyi olabilir

seremir

0
Üye
29 Haz 2012
45
16
8

seremir

0
Üye
29 Haz 2012
45
16
8
iyi geceler bi video daha gonderdi arkadaşımız hızlı hareket ettiği zaman donma yapıyor ben bu durumu kanal taşıma yaşadım bununla ilgili en kısa zaman da video çekip paylaşacağım

irfan09

0
Üye
13 Mar 2016
310
53
28
Hocam key guncellemeleri ne Zaman gelicek hotbird kanallari desteklemiyor yaziyor sonra aciyor duraklamalar oluyor key sport kanallari flim kanallari durmalar uluyor hocalarin bilgilerine yazilimi cikarcaklarsa guzel cikarsinlar

efe1734

New member
Üye
28 Ara 2018
14
9
3
QUANTUM 4K+ güncelleme sisteme yüklendi. Yeni yazılımda;
1- Uydu kanalları arasında zapping (kanal geçiş) hızı arttırıldı
2- Key dosyası ve kanal listesi dosyası ağdan yüklenebilecek.
3- DVB alt yazı ve ses seçeneği varsayılan değer Türkçe
4- IR Uzaktan Kumanda İle mouse tuşu İle imleç görüntülenerek Netflix uygulaması kullanılabilecek
5- xtream uygulamasında yapılan düzenlemeler için cihaz yazılımında gerekli değişiklikler yapıldı
6- Türkçe string düzenlemeleri yapıldı
7- Markette SeyirTURK ve xtream cihazda DIPTV uygulamaları yenilendi