Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next RaLink 5370, NextStar YE-18000 HD CX ve İnternet bağlantısı hk.

erginclass

0
Üye
25 Tem 2012
12
0
1
Ben bir hafta önce NextStar YE-18000 HD CX uydu alıcısı aldım. İlk bakışta baya iyiydi ve Freeshare gözüme çarpınca iki gün sonra Next'in kendi adaptörünü (Next RaLink 5370) aldım. O adaptör ile üç gün FreeShare kullanabildim ama bugün IP'yi görebilmeme rağmen şifremi kabul etmiyor veya IP'yi hiç görmüyor. Bunun sebebi nedir ve bunun çözümü var mıdır?

Saygılar.

Son düzenleme:

machfavorites

0
Üye
12 Kas 2011
35
2
8
Ben bir hafta önce NextStar YE-18000 HD CX uydu alıcısı aldım. İlk bakışta baya iyiydi ve Freeshare gözüme çarpınca iki gün sonra Next'in kendi adaptörünü (Next RaLink 5370) aldım. O adaptör ile üç gün FreeShare kullanabildim ama bugün IP'yi görebilmeme rağmen şifremi kabul etmiyor veya IP'yi hiç görmüyor. Bunun sebebi nedir ve bunun çözümü var mıdır?

Saygılar.

dosttum bu ralink 5370 nasıl taktın cihaza bende aldım anteni engelliyor usb girişine takamadım sen nasıl yaptın

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
374
113
İstanbul
www.next.web.tr
Ralink 5370 chipsetli usb wifi adaptörlerde bağlantı konusunda bazı sorunlar oluşabiliyor.

Sorunu tam olarak bende çözemedim ama usb uzatma kablosu taktığımda sinyal daha da yükselmekte ve bağlantı sorunsuz kurulmakta.

Şifreyi girmenize rağmen zaman aşımı gibi hata veya bağlantıda sorun oluşuyor ise USB çoklayıcılar ile port şaşırtarak ( diğer usb uçlarını kullanarak ) internete bağlantı sorunsuz kurulabiliyor.

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
bende kullanıyorum bu 5370 cip setli wiifi apatörünü 18500 +plus cihazımda sık sık baglantı kopma sorunu oluyor nedense ve kanallar şifre degiştirince ekranda şifreli sinyal diye kalıyor özellikle free serverde oluyor usb cogaltıcı hiç denemedim bir ara denicem

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
hub ile wifi adaptörü hiç çalışmıyor ancak usb yi görüyor wifi görüyor ama çalışmıyor pc de kullandıgım hup taktım az önce denedim ben