Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Ye 18000 hdcx hd bazı hd kanallarda donma sorunu

hakkenz

0
Üye
2 Ağu 2013
12
0
1
Arkadaşlar benim aylardır çözemediğim bir sorunum var cihazım next 18000 hdcx Kanal A hd kanalında 10-15 saniyede bazen daha geç aralıklarla kısa süreli bir takılma problemi yaşıyorum diğer hd kanallarda bir problem olmuyor Antenin ayarıda iyi lnb yi değiştirdim yine olmadı kablodada bir problem yok sorun nedir bir türlü çözemedim ne yaptıysam olmuyor anten çapım 85 cm yardımlarınızı bekliyorum.

hakkenz

0
Üye
2 Ağu 2013
12
0
1
evet doğru tv8hd kanalındada yapıyor sorun ne olabilir aylardır bu sorunla uğraşıyorum anteni defalarca ayarladım ince ayar yaptım lnb yi değiştirdim ne yaptıysam olmuyor neden yapabilir bu sorunu yardım edin lütfen.

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Arkadaslar sinyal sorunu olabilir bende canak 90cm cihaz Next ye18500HD plus TV8HD 12356 H 7100 DVB-S2 transporderde donma oluyordu,LNB ve canak ayari yaptim sorun cozuldu,canak sinyal ayarlarinda DVB-S2 de olan transporderler sinyallari DVD-S den farkli

Son düzenleme:

hakkenz

0
Üye
2 Ağu 2013
12
0
1
Antene defalarca ince ayar yaptım lnb degistirdim kablo degistirdim ama malesef yine olmuyor

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
kabloyu değiştirdiniz lnb yi değiştirdiniz gerekli ince ayarı yapmanıza rağmen dvb s2 leri almakta güçlük yaşıyorsanız
cihazın tuneri iyi olmayabilir. fakat diğer etkenleri de göz önüne almalısın mesela
1)lnb ayarını yaparken duruş açısı hafifçe saat 5 tarafı gibi mi duruyor (lnb nin duruş açısı antenin duruş pozisyonu kadar önemlidir ve turksat için en iyi sonuç lnb nin saat 5 yönü dür)
2)kablonun uzunluğu çok mu (20 25 m yi aşarsa hafif sinyal kayıplarrı olur)
3)kurduğunuz çanak anten uyduyu rahat görebilecek pozisyona oturtulmuşmudur. ( önünde engebe ağaçlık binalar vs. faktörler varsa sinyallerde belirgin kayıp yaşarsınız)
kolay gelsin

Son düzenleme:

hakkenz

0
Üye
2 Ağu 2013
12
0
1
Arkadaşım ilgin için teşekkür ederim ama ben anlamadım bir türlü ne olduğunu antenin önünde hiç bir engel yok lnb ayarı 5.30 gibi her türlü ayarladım kablo uzunluğu 20 mt hatta yeni uydu aldim özellikle bu kanal a hd kanalinda 20-30 saniyede bir sinyal anlık sıfırlanıp geri geliyor sanki bir sihir var ne yapacağımı şaşırdım valla kafayı yemek üzereyim ha evde bide alarm var o etkilermi acaba sinyali

hakkenz

0
Üye
2 Ağu 2013
12
0
1
arkadaşlar sorunu en sonunda çözdüm sorun lnb ayarındanmış lnb yönü 5 gibi olacakmış hepinize teşekkürler

hakkenz

0
Üye
2 Ağu 2013
12
0
1
Arkadaşlar sorün çözüldü zannettim ama malesef yine sorun devam ediyor bi akıl verin kafayı yedim bunu neden yaptığını anlamadım

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar sorün çözüldü zannettim ama malesef yine sorun devam ediyor bi akıl verin kafayı yedim bunu neden yaptığını anlamadım

Merhabalar sıkıntı yaşadığınız mevcut TP lerde frekans değerini önce 1 alt sonra 2 alt (yada) 1 üst sonra 2 üst değer olarak değiştirin ve duruma bakın.
(Mesela 12209 yerine 12210 - 12211)

satkoliknext

0
Üye
19 Ara 2012
17
1
3
bir önceki yazılıma dönün ,yeni yazılımlarda biraz problemlidir.yazılım attıktn sonra farrika ayarlarına dönün,ve eski tp,leri silin,tekrar çihazı taratnız,birde çihazın yakınında telsiz telefon olmasın,birde çihazın elektrikten tamamen 5 dakika kesiniz,içindeki beslemedeki kondezatörler voltajları boşalsın. sonr çalıştırın fark göreceksiniz.iyi akşamlar.

hakkenz

0
Üye
2 Ağu 2013
12
0
1
Frekanslari değistirdim eski yazilima döndüm fakat malesef değişen bir şey olmuyor her halde cihazin tunerinde bi problem var ilginiz için teşekkür ederim.

Disection

0
Üye
12 Mar 2013
11
1
3
açıkcası ankarada apartmana merkezi uydu takmışlardı. hd kanalların en kötüsü 60% quality ile geliyordu hiç donma yoktu. ama receiver sürekli kafayı yiyordu servise götürdüm bana dedi ki merkezi uydularda bu sorunu yapabiliyor. uydunuz bozuk değil diye hiç kutuyu bile açmadan geri gönderdi. sonra ben merkez uydudan gelip duvara prizle bağlanan aparatından uyduya giden 1 metrelik ara kabloyu değiştirdim ve o sorunu hiç yapmadı yani kafayı yemedi. meğer o ince kablo kafayı yedirtiyormuş. sonra antalyaya gittim oradaki evin merkezi değil kişisel uydu kablosuna taktım. HD kanallar en az 40% quality ile geliyordu ve donma yok gibiydi. sonra memleketteki eve götürdüm. eskinin sisteminden çanaklar vardı var 15 senelik kurulu çanak. yani neredeyse analog uydu döneminden kalma çanaklar. orada bazı HD kanalların qualitysi 20 nin altına düşüp donabiliyor. mesela fox,tvnet,tv8 bazıları hiç yok mesela kanal a hiç yok, flash tv h264 hd , ama trt nin hd kanalları , atv nin hd kanalları çok iyi qualityde geliyor ve donma hiç olmuyor. Galiba çanağından lnbsine hatta hatta bence görünmeyen faktör kablosuna ve o kablonun ucuna takılan f konnektörün iyi sarılmasına kadar quality yi etkileyip kanallardaki görüntü kalitesini ve donma olayını etkiliyor. eğer o kanallarda qualityde bir sıkıntı yoksa siz de ve donuyorsa receivereinizde bir sıkıntı vardır diye düşünüyorum.

hakkenz

0
Üye
2 Ağu 2013
12
0
1
Arkadaşlar sorun çözüldü cihaz lnb seçiyormuş next 0.1db lnb taktım bu sefer kırılma donma yapmadı hepinize teşekkür ederim.

hakkenz

0
Üye
2 Ağu 2013
12
0
1
Arkadaslar sorun düzeldi sanmıştım ama hala devam ediyor cihazı uyducuya götürdüm hiç bir sorunu yok dediler bu neden kaynaklanıyor bir türlü çözüm bulamadım.