Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE 18500 HD PLUS güncellleme sonrası oluşan sorun ve çözümü.

xdostxx

0
Üye
21 Mar 2018
2
0
1
SORUN: Next YE 18500 HD PLUS cihazımı internetten güncelledim ve """Next YE 18500 HD PLUS (V1 16B9)""" yazılımı yüklendi. Cihaz yeniden başladığında Televizyonum uydu cihazını görmemeye başladı. Yani, cihazın ekranında açılıştaki NEXT yazısı, sonrasında kanal ismi filan çıktığı halde, TV ekranı simsiyah duruyordu.
Bazı denemeler yaptım ve örneğin HD olmayan Lifetime kanalında bırakıp kapatarak, cihazı yeniden başlattığımda tv ekranında açılış yönergeleri görünmemesine rağmen, Lifetime kanalı açılıyordu, diğer kanallarda kapatıp açığımda ise hiç görüntü gelmiyordu.
ÇÖZÜM: internetten bir önceki yazılımı """Next YE 18500 HD PLUS (V1 16B8)""" bulup USB Flash Bellek ile cihaza yükledim. cihaz yeniden başladığında herşey normale dönmüştü.
Belki aynı sorunu yaşayanlara bir faydamız olur. Ayrıca NEXT firma yetkililerinin de dikkatine..!

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
SORUN: Next YE 18500 HD PLUS cihazımı internetten güncelledim ve """Next YE 18500 HD PLUS (V1 16B9)""" yazılımı yüklendi. Cihaz yeniden başladığında Televizyonum uydu cihazını görmemeye başladı. Yani, cihazın ekranında açılıştaki NEXT yazısı, sonrasında kanal ismi filan çıktığı halde, TV ekranı simsiyah duruyordu.
Bazı denemeler yaptım ve örneğin HD olmayan Lifetime kanalında bırakıp kapatarak, cihazı yeniden başlattığımda tv ekranında açılış yönergeleri görünmemesine rağmen, Lifetime kanalı açılıyordu, diğer kanallarda kapatıp açığımda ise hiç görüntü gelmiyordu.
ÇÖZÜM: internetten bir önceki yazılımı """Next YE 18500 HD PLUS (V1 16B8)""" bulup USB Flash Bellek ile cihaza yükledim. cihaz yeniden başladığında herşey normale dönmüştü.
Belki aynı sorunu yaşayanlara bir faydamız olur. Ayrıca NEXT firma yetkililerinin de dikkatine..!

son yazlımda sorun var bazı samsung tv lerde cihazın hdmı çıkışı çalışmiyor

xdostxx

0
Üye
21 Mar 2018
2
0
1
Evet, benim de Samsung TV. sorun son yüklenen "Next YE 18500 HD PLUS (V1 16B9)" yazılımda. o yüzden son NEXT güncellemesini geri almak zorunda kaldım.

Dost3851

0
Üye
18 Nis 2016
21
31
13
arkadaşlar bende next 2000 hd internet machina var iki tane biri salonda biri mutfakta ki televizyona takılı. dün salondaki tv de trt ve bazı kanallar sinyal yok ikazı veriyor ama mutfaktakinde herhangi bir sıkıntı yok. nasıl yardımcı olursunuz

zyab1903

0
Üye
13 Ara 2016
123
66
28
Bende de server ile ilgili bir sorun var. Forumlarda paylaşılan şifrelerle servere bağlandı diyor ama kanallar açılmıyor. Yazılımla ilgili olabilir mi.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mpl

0
Özel Üye
6 Ağu 2012
176
17
18
arkadaşlar bende next 2000 hd internet machina var iki tane biri salonda biri mutfakta ki televizyona takılı. dün salondaki tv de trt ve bazı kanallar sinyal yok ikazı veriyor ama mutfaktakinde herhangi bir sıkıntı yok. nasıl yardımcı olursunuz
Cihazların yerlerini değiştirip deneyin eğer sorun cihazdansa ordada çalışmaması lazım aksi durumda kablonuzu veya anten sisteminizi kontrol ettirin.

--------------------

Bende de server ile ilgili bir sorun var. Forumlarda paylaşılan şifrelerle servere bağlandı diyor ama kanallar açılmıyor. Yazılımla ilgili olabilir mi.

Kullandığınız paylaşım dosyaları aktif olmayabilir,varsa başka bir dosya ile deneyin.

zyab1903

0
Üye
13 Ara 2016
123
66
28
Aktif olmayan linkler "Bağlanmada Hata" uyarısı veriyor. Fakat bu ayrı bir şey BAĞLANDI diyor ama açmıyor.
Garip bir durum

mpl

0
Özel Üye
6 Ağu 2012
176
17
18
Önce şurayı netleştirelim tüm kanallardamı aynı hatayı veriyor yoksa bazı kanallar açılıyor bazılarımı açılmıyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

Kullanmakta olduğunuz her iki cihaza AYRI olarakmı hat gelmekte yoksa tek hat gelip ikiyemi ayrılıp o şekilde kullanıyorsunuz.?

blagovest

0
Üye
18 May 2013
9
0
1
bursa
Kullanmakta olduğunuz her iki cihaza AYRI olarakmı hat gelmekte yoksa tek hat gelip ikiyemi ayrılıp o şekilde kullanıyorsunuz.?
Bu belirttiğin durumun aynısı bende olmaya başladı ama yeni olmaya başladı. Bunun çözümlenmesi adına ne yapmak gerekiyor acaba herhangi bir parçası mı arızalandı acaba ? Bilgisi olan var ise yardımcı olmasını rica edeceğim.

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Bu rahmetlik cihaz hic 8-li dayzekle çalışmıyormuş,çift tunerlisi çalışıyo bu çalışmadı, yazlımlarda farklı denedim çalışmadı