Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE-18500 HD+Plus / Next YE-20000HD Serileri 17.08.2012 Tarihli Ortak Yazılımları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Next YE-18500 HD +Plus / Next YE-20000HD Serileri 17.08.2012 Tarihli Ortak Yazılımlarıdır.

Yazılım Notları :
1- YouTube' dan izlenen içerik artık kaydedilebilir. Bunun için YouTube menüsünde AYARLAR (Kırmızı) tuşuna basıp İNDİRME seçeneğini AÇIK yapın. YouTube' dan oynattığınız içerikler USB belleğe kaydedilecektir.

2- Web Radio eklendi. İnternette kullanıcıların oluşturdukları (Icecast) online radyolara bağlanıp dilediğinizi dinleyebilirsiniz. Çok sayıda radyo kanalı ile her türlü zevke göre müziğe ulaşmak mümkün.

3- TS Gecikme eklendi. TS Gecikme: NDS şifreli yayınların paylaşımda mozaiklenme sorununu ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Menüden Sistem Ayarları-Diğer Ayarlar altında bulunan TS Gecikme seçeneğini açık yapın. İzlemek istediğiniz kanala gelince kumandadan SLOW > tuşuna her basışınızda 1S, 2S, 3S ve Kapalı seçenekleri ekrandayken OK tuşuna basarak gecikmeyi başlatabilirsiniz.

4- Ses/Görüntü sürücülerinde güncellemeler yapıldı.

5- Network sürücülerinde güncellemeler yapıldı.

6- Kanal/Key listeleri güncellendi.

Foruma Özel Edit @dijimemo

Emu: Aktif
FreeShare: Aktif
Uydudan Güncelleme: Kapalı
Video Çözünürlük: TV'den Kontrol
Kanal Listesi: Turksat & Hotbird
Extra ayar yapmanıza gerek yoktur.

Not:
Yazılım, hızlı kurulum sağlanması açısından tarafımdan (dijimemo) editlenmiştir.
Fabrika ayarlarına dönerseniz, ana yazılım halini alır ve tekrar uydudan güncelleme ister.
Emu & FreeShare gibi ayarları tekrar yapılandırmanız gerekir.

Editli yazılımı kullanmak zorunda değilsiniz.
Ana yazılım ayarlarını geri getirmek isterseniz, fabrika ayarlarına dönmeniz yeterlidir.

sezar

0
Üye
10 Haz 2012
48
0
6
usta eline saglık lakin tntsat kanalları açılıyo ama 30 saniyede bir donuyo şifreli kanal yazıyo tekrar açılıyo

ulas55

0
Üye
27 Şub 2012
38
2
8
kanal liste gidiyor zaten yeni liste ekli.
yazılımı yüklemeden evvel usb ye kanal yedek alınız.

Bir tek eksik kaldı o da İPTV.

hayırlısı olsun kullanıcılara..

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Yazılımı USB ile yükleyecek ve Kanal listelerinin bozulmasını istemeyen arkadaşlar ;

1.mesajdaki yazılımı indirdikten sonra zipli dosyadan çıkartıp USB bellek içine abs. uzantılı yazılımı atsınlar ve Cihaza USB belleği taksınlar.Daha sonra

Menü - USB'den güncelleme Güncelleme -kısmına gelip güncelleme modunu ''main code'' olarak seçsinler. bu şeçenek ile cihazlarına sadece güncel yazılımı yüklemiş olurlar mevcut kanal bilgileri,gücel kéyler vs..silinmez....

Güncelleme modu Alcode+boolader şeklinde seçilir ise tüm bilgiler ve kanal listeleri SİLİNİR!!!

Bu arada bu yazılımı yükledikten sonra güncellemedeki seçenekler de Türkçeleşmiş olacak karışıklık olmayacaktır.

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
Yazılımı USB ile yükleyecek ve Kanal listelerinin bozulmasını istemeyen arkadaşlar ;

1.mesajdaki yazılımı indirdikten sonra zipli dosyadan çıkartıp USB bellek içine abs. uzantılı yazılımı atsınlar ve Cihaza USB belleği taksınlar.Daha sonra

Menü - USB'den güncelleme Güncelleme -kısmına gelip güncelleme modunu ''main code'' olarak seçsinler. bu şeçenek ile cihazlarına sadece güncel yazılımı yüklemiş olurlar mevcut kanal bilgileri,gücel kéyler vs..silinmez....

Güncelleme modu Alcode+boolader şeklinde seçilir ise tüm bilgiler ve kanal listeleri SİLİNİR!!!

Bu arada bu yazılımı yükledikten sonra güncellemedeki seçenekler de Türkçeleşmiş olacak karışıklık olmayacaktır.
menüde
main code bu seçenek çıkmıyor bende yükledim ama birşey degişmedi sacede yazılımı sectim ben az önce?

sehriyar

0
Üye
1 Ağu 2012
37
1
8
Merhaba arkadaşlar.Güncel yazılımı yükledikten sonra idman tv şifreli yayın olarak çıkıyor.Güncel keyleri tekrar yüklememe rağmen sorun çözülmedi.Acaba idman tv'ye ait key mi değişti ? Şimdiden çok teşekkürler.

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6

dediğiniz herşeyi yaptım. yine bin boyutu uyuşmuyor dedi. hocam yanlış anlamayın. güncellenmesi derdim değil. güncellendiğinde ne olacak onu bile bilmiyorum. emu ne işe yarar onu da tam bilmiyorum. ama dün aldığım cihazda bugün bunun olmaması zoruma gidiyor. ne yapacağımı bir zahmet söymeyin

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6
Next YE - 18500 HD+PLUS bir uydu alıcım ve 6 yıldır kullandığım bir tane uydu çanağı var. ben bu elimdekilerle ne yapabilirim:) ilk başta onu öğreneyim

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6
hocam cevap verdiğin için teşekkür ediyorum. ama önemli uyarısı olan bir çok şeyi denedim. ama hiçbiri olmadı. ilk olarak yazılımı güncellemem lazım galiba. fakat 2 gündür onu bile yapamadım. uydudan güncelleyemiyorum. bilgiler alınmadı diye uyarı geliyor. usb den güncelleyemediğimi zaten bütün forumu okuyan herkes öğrendi :)

sezar

0
Üye
10 Haz 2012
48
0
6
idmantv yi açmak isteyen medeniyet tv üzerine gel sonra idman tv ok başka yolu yok 18500+hd puluslarda böyle çalışıyor

sehriyar

0
Üye
1 Ağu 2012
37
1
8
Hazır kanal listesinde Idman Tv'nin tam ismi Idman_Azerbaycan olarak geçiyor.Güncel key dosyasında ise Idman Azerbayjan olarak geçiyor.Bu nedenle Idman Tv'nin izleyemiyormuşum.İsmi düzeltince yayım açıldı.

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6
herkese günaydın. an itibariyle yazılımı internetten güncelledim. emu yu aktif yaptım. key dosyasını usb ile uyduya attım. ama bundan sonra ne yapacağım konusunda tıkandım. idman tv şifreliydi. teker teker şifresini girdim ve o kanal açıldı. aynı şeyi diğer kanallar için de yapabilir miyim? benim bir tane uydu çanağı var. hangi kanalları izlerim. bilgilendirecek arkadaşlara teşekkürler

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6
18500 hd plus un son yazılımında güncel keyler yüklüdür deniliyor. keylerin yüklü olması neyi değiştirecek.
ben usb ile de key yükledim. bir zararı olacak mı. veya zararı olsa bile neye olacak :)

birgün

0
Üye
25 Tem 2012
2
0
1
merhaba herkese 18500 hd plus cihazıma 17.08.2012 güncel yazılımı yüklediğimde kurulum menüsünden anten seçimi çıkmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...