Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE-18500+Plus / Next YE-20000HD ile Youtube Videolarını İzlemek.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
Youtube ilgili çok fazla soru geldiğinden, ve de 07.04.2012 yazılımı ile bu uygulamada bazı değişiklikler olduğundan yeni bir anlatım hazırlanmıştır.

İlk cihazınıza en az BURADAKİ versiyonlu 07.04.2012 yazılım yüklü olmalıdır

Bu işlemden sonra cihazınızda mutlaka sağlıklı bir şekilde bağlantısı sağlanmış İnternet erişimi yapılmalıdır.

Bu yazılım yüklendikten sonra cihazınızda Menü - Eğlence kısmında Youtube seçeneği gelecektir.

attachment.php

Bu seçeneğin içine girdiğinizde karşınıza alt resimdeki gibi bir ekran çıkacaktır,sol taraftaki seçeneklerden istediğiniz seçeneğe tıklayarak izlemek istediğiniz videoları görüntüleyebilirsiniz.

attachment.php

attachment.php

bu bölümde iken kumandadan kırmızı tuşa bastığınızda bu uygulama ile ilgili çeşitli ayarları yapabilir,çözünürlük değerlerini istediğiniz gibi yükseltebilirsiniz.( çözünürlük değerleri yükseltildikçe internet hızınıza bağlı olarak video gösterim hızınız yavaşlar)

attachment.php

Dilerseniz sol alt kısımda bulunan arama bölümüne gelerek aramak istediğiniz videoyu yazarak arama yapabilirsiniz.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

İyi Seyirler.

ANSWER

0
Üye
13 May 2012
1
0
1
Merhaba ben Nexxt 18500 Hd plus cihazını aldım fakat özellikleri hakkında tam bi bilgim yok Bu cihazlada Youtube Bağlanılabilyor mu bir diğer sorumda normal sitelere girebilmek içinde bi tarayıcı var mıdır bu cihazlar için....

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
Merhaba ben Nexxt 18500 Hd plus cihazını aldım fakat özellikleri hakkında tam bi bilgim yok Bu cihazlada Youtube Bağlanılabilyor mu bir diğer sorumda normal sitelere girebilmek içinde bi tarayıcı var mıdır bu cihazlar için....

Cihazınız ile Youtube bağlantısını üsteki mesajdaki gibi gerçekleştirebilirsiniz.
Cihazda yerleşik tarayıcı bulunmamaktadır,internet bağlantısı sağladıktan sonra,youtube videolarını görüntüleyebilir,hava durumunu takip edebilir,RSS haberleri okuyabilir ve kart paylaşımından(Server) yararlanabilirsiniz.bunun dışında başka siteleri dolaşma imkanınız yok.

Kolay gelsin.

dnz_horoz20

0
Üye
1 Eyl 2012
37
1
8
1==>bağlantı kablosu taktığınız cihazın ethernet çıkışında iki adet ışık yanması lazım yanıp sönen turuncu ve devamlı yanan yeşil, turuncu ışık yanmıyorsa veri iletişimi yoktur, modemden gelem kabloyu kontrol edin ve cihazı yeniden başlatın TV ekranında STB ıp Almıştır yazarsa bağlantı tamamdır.
2==>cihazınızı cep telefonu veya 3G mobil modem ile internete bağlayabilirsiniz. 2G veya 3G özelliği olan telefon yada 3G mobil modemi bilgisayarınıza bağlayın. Satın almış olduğunuz internet paketi sayesinde bilgisayarınızı internete bağlayın ve gerekli internet paylaşım ayarlarınızı yaparak da uydu cihazınızı internete bağlamaış olursunuz..

18500 HD Plus modelinde web tarayıcısı yoktur. internette şimdilik gezinemezsiniz. ileridede olacağını sanmıyorum ...

Cihazınız ile youtube den video seyredebilir veya server satın alarark ücretli kanalları izleyebilirsiniz..

ZEKA

0
Üye
27 Haz 2012
1
0
1
bir hafta önce uydudan yeni yazılım güncellemesi yaptım... Güncellemeden sonra youtube girdiğimde network eror veriyor, sebebi nedir. Sorunu nasıl halledebilirim.

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
789
93
bir hafta önce uydudan yeni yazılım güncellemesi yaptım... Güncellemeden sonra youtube girdiğimde network eror veriyor, sebebi nedir. Sorunu nasıl halledebilirim.

Alıcınızın açılışı sırasında "stb ip almıştır" uyarısını görüyormusunuz? eğer cihazınız ip almıyorsa ethernet bağlatılarını kontrol edin ve ip aldığından emin olun.

extreme38

0
Üye
11 Eki 2012
27
0
1
Alıcınızın açılışı sırasında "stb ip almıştır" uyarısını görüyormusunuz? eğer cihazınız ip almıyorsa ethernet bağlatılarını kontrol edin ve ip aldığından emin olun.

film vede dizilerde 15 dakıka yada 20 dakıka gecmeden connection aborted dıyor menü başa dönuyor malesef izlenmıyor youtube bılmıyorum belkı bende var bu sorun ama açıyor videoları 5 dakıkalık video kliplerde sorun yok

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
789
93
Teledünya için üretilen next hc-12 model cihaza yeni yazılım verildi ve youtube aktif, bu cihazlara verilen yazılımda youtube aktif olduğuna göre 18500hd+ plus ve minix hd'ler içinde bir youtube yazılımı gelecektir mutlaka.

hayatixxx

0
Üye
30 Mar 2013
67
2
8
next ye 18500 hd plus youtube sorunu

mavi menülü yazılımı yükledikten sonra cihazdan verim almaya başladım, tek sıkıntım youtube izleyememek, modemde pcde engelleyecek hiç bişey yok hem pcden hem cepten wifi ile her türlü siteye girebiliyorum, bu sorunu yaşayıp çözümünü bulan var mı?

emirtalha

0
Üye
22 Nis 2013
199
0
16
yutube coktu gene

Bugun saat 13.00 itibari ile 18500 hd puluslarda yutube mort oldu gene bu sene 2. Defa cokuyor

5 Şub 2015
28
0
1
YouTube

Twitter, YouTube ve Facebook'a kullanıcıların bir kısmı şu dakikalarda giremiyor. Konu üzerine Hürriyet Dünyası'na açıklama yapan Erişim Sağlayıcılar Birliği Başkanı (ESB) Bülent Kent, Cumhuriyet Savcılığı'ndan bu yönde bir yazının kendilerine geldiğini; ancak sürecin devam ettiğini kaydetti. ESB'nin kararının TTNET, Turkcell, SuperOnline, Avea ve diğer erişim sağlayıcılara kararın iletilmesi bekleniyor. BTK Başkanı Tayfun Acarer konuyla ilgili yaptığı açıklamada Facebook'un ilgili içerikleri kaldırması dolayısıyla Facebook'a olan yasağın kalktığını kaydetti.

Savcının rehin alınma karelerinin yayınlanması üzerine, yargıdan sosyal medyaya yönelik erişim engelleme kararı çıktığı öne sürülüyor. Twitter ve Youtube'a bir süredir erişim sağlanamıyor. Hürriyet Dünyası'na açıklama yapan Erişim Sağlayıcılar Birliği (ESB) Bülent Kent, Cumhuriyet Savcılığı'ndan bu yönde bir yazının kendilerine geldiğini; ancak sürecin devam ettiğini kaydetti.

emirtalha

0
Üye
22 Nis 2013
199
0
16
youtube belası

Arkadaslar bu yutube de bu sene 3 kez bozuldu bu sorun demiyorum artik bele butun uydu cihazlari icinmi gecerli mesela hrem.redl.drem vb yoksa next nextstara ozel bir bozulma oluyor anlamadim gitti

emirtalha

0
Üye
22 Nis 2013
199
0
16
Ne gerek var demeyin evde cocuk cok en popiler oggy pink panter tom ve jeri buna benzer seyler cok izleniyor en azindan bende

emirtalha

0
Üye
22 Nis 2013
199
0
16
Biraz arastirdim ve cevabi buldum alintidir

Youtube proğram değiştirdiğinde dolayı 2012 oncesi yazılımlardaki proğramı sonlandırdı.Açıklaması Şöyle:Bazı eski YouTube uygulamaları Nisan 2015 tarihinden itibaren desteklenmeyecekYouTube uygulamanızın video feed'lerinde bu videoyu görüyorsanız cihazınız etkileniyor demektir.Daha fazla özellik sunmak üzere YouTube Data API yeni sürüme geçirildiğinde 20 Nisan 2015 tarihinde eski sürümü kullanımdan kaldırmaya başlayacağız. Bu durum, geçerli YouTube uygulamasının 2012 veya daha eski bir tarihte üretilmiş olan bazı cihaz modellerinde çalışmamasına neden olacak.2013 yılında veya daha sonra üretilmiş akıllı TV'ler, Blu-ray oynatıcılar, oyun konsolları, akış cihazları ve set üstü kutuların (ör. Virgin Media, BSkyB Now TV Box, TiVo) çoğunda kullanılabilen resmi YouTube uygulamamızı geliştirme konusunda çaba göstermeye devam edeceğiz. Cihaz iş ortaklarımızın bir listesini burada bulabilirsiniz.youtube versiyon değiştirmiş, uygulama eski versiyonlarda açılmıyormuş şimdi yeni youtube versiyonlu yazılım beklicezkadirozTarafından: Bugün18:41düzenlendi