Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next ye 2000 usb ip ve diptv donma yaşadım

pamuk611

Özel Üye
Özel Üye
9 Eyl 2019
301
110
43
arkadaşlar bu aksam cihazımda aşarı donma aldım, ne yaptımsa olmadı, bu sorunu nasıl çözebilirim, modemin özelikleri ne olmalıdır, 5. ile 8 mb arasında internet kullanıyorum
xpanelde bağlantı sorunu yaşanıyor

1 Eki 2017
28
4
3
arkadaşlar bu aksam cihazımda aşarı donma aldım, ne yaptımsa olmadı, bu sorunu nasıl çözebilirim, modemin özelikleri ne olmalıdır, 5. ile 8 mb arasında internet kullanıyorum
xpanelde bağlantı sorunu yaşanıyor
8mb internet ile hd yayınları izleyemezsiniz. SD yayınlarda da takılma olma olasılığı yüksek. 20mb ve üstü internet bu iş için elzem. Birde cihazınızı modeminize ethernet kablosu ile bağlarsanız maksimum hız alabilirsiniz.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
8mb internet ile hd yayınları izleyemezsiniz. SD yayınlarda da takılma olma olasılığı yüksek. 20mb ve üstü internet bu iş için elzem. Birde cihazınızı modeminize ethernet kablosu ile bağlarsanız maksimum hız alabilirsiniz.

8 MB ile HD yayınlar elbette izlenebilir neden izlenmesinki.Ama mesele bu seri cihazda HD yayın izlenemez.!!! İsterseniz net hızınız 100 olsun bir işe yaramaz bu cihazda.Donanim HD yayınlara uygun değildir.!!!

1 Eki 2017
28
4
3
8 MB ile HD yayınlar elbette izlenebilir neden izlenmesinki.Ama mesele bu seri cihazda HD yayın izlenemez.!!! İsterseniz net hızınız 100 olsun bir işe yaramaz bu cihazda.Donanim HD yayınlara uygun değildir.!!!
Hocam ben internet machina zannettim pardon. Kendi deneyimlerimden yola çıkarak 8mb internet ile ben de çok donma yaşadım. Şu an 35mb internet ile eğer izlenilen server iyiyse hiç donma yaşanmadan izleniyor.

pamuk611

Özel Üye
Özel Üye
9 Eyl 2019
301
110
43
Arkadaşlar şuan için donma olayını kesilmiş görünüyor, cihazda free tv ve 1 haftalık test için aldığım Dip tv dahil hemen bütün kanallarda donma yaşamadım, kendi yüklediğim ip tv de ise sadece mavi karadenizi izlerken diğelerinde ufak ufak donma yaşandı, dip tv ise Greece kanalların tamamında servis kullanımda değil uyarısı veya bağlanamadı hatası veriyor, modemin çok eski modemin nasıl olmalıdır. cihazda enternet girişi yok

Bilgisayardan canlı yayınları izleyebiliyorum, sorunsuz

piyasada modem olarak 250 den başlayıp 750 ye kadar modemler bulunuyor

pamuk611

Özel Üye
Özel Üye
9 Eyl 2019
301
110
43
Cihazda enternet girişi yok kablosuz var sinyal %100 olarak geliyor. İnternet arzızası söyledim ekip geldi 15 mb net oldugunu ve modem arazasından bahsediliyor modem tavsiyesi ihtiyacım doktornet usta dışardan modem saglayıcı verdiği modem kullanın deniliyor

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
haydar hocam
kastettiğiniz cihaz http://*******/next-2000-usb-hd.html bu ise
bu cihazı ben ve bir kaç yakınım kullanmaktayız
ben yatak odası cihazı olarak kulllanıyorum ama memnunum
bu cihaz hem hd hem de sd yayınları IP tv de olsun cccam paylasımda olsun çok rahatlıkla gösteriyor
diğer cihazlarım olan mac3 çift tuner veya machına 2000 mınıx gibi sorunsuz diyebilirim
hatta ıptv de mac3d ye göre daha başarılı
bunun zayıf tarafı eternet girişi olmaması
interneti wıfı alıyor olması bazen sıkıntı yaratıyor
ben 2. katta olduğum içindir ki pek sorun yaratmıyor modem hemen alt katta
ama mesafe biraz uzayınca çekimde sorun olunca o zaman kopma veya donma oluyor
bazen terastada bu cihazı akşamları kullanmaktayım pek o kadar sıkıntı yaşamadım derim
saygılar

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
sayın pamuk
fazla bilmemekle beraber yanlış bilgilendirmeyeyim sizi
ama bu bahsettiğiniz cihazlar bilgisayar veya android cihazları bağlamak için dir sanırım
size bu tür VONETS Wi-Fi Ethernet Adaptör - Antenci | Türkiye'nin En Çeşitli Elektronik Marketi
https://www.amazon.com/Wireless-Adapter-Console-Computer-Printer/dp/B01GMJ8WMU
bir aparat lazım derim eğer ki kablolu bağlamak isterseniz cihazı
ama ben bu cihazı wıfı antenli wıfı anten - Google Search olsun wıfı antensiz olsun kullanıyorum pek öyle kolay kolay da kopma yaşamıyorum ıp tv de olsun veya dıp tv de olsun

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Bende de arasıra donma oluyordu ethernet kablosu kullandıktan sonra sorun düzeldi wifide oluyor bu tarz donmalar bendeki hız 8 mbit cihaz 2000 HD + int mach

Sevgili kardeşim konu başlığı 2000 FTA USB oysa siz 2000 HD internet MACHİNA ile ilgili yazmissiniz.! Her
haydar hocam
kastettiğiniz cihaz http://*******/next-2000-usb-hd.html bu ise
bu cihazı ben ve bir kaç yakınım kullanmaktayız
ben yatak odası cihazı olarak kulllanıyorum ama memnunum
bu cihaz hem hd hem de sd yayınları IP tv de olsun cccam paylasımda olsun çok rahatlıkla gösteriyor
diğer cihazlarım olan mac3 çift tuner veya machına 2000 mınıx gibi sorunsuz diyebilirim
hatta ıptv de mac3d ye göre daha başarılı
bunun zayıf tarafı eternet girişi olmaması
interneti wıfı alıyor olması bazen sıkıntı yaratıyor
ben 2. katta olduğum içindir ki pek sorun yaratmıyor modem hemen alt katta
ama mesafe biraz uzayınca çekimde sorun olunca o zaman kopma veya donma oluyor
bazen terastada bu cihazı akşamları kullanmaktayım pek o kadar sıkıntı yaşamadım derim
saygılar

Gerçekten çok İLGİNÇ bunca zaman oldu cihaz piyasaya çıkalı ilk defa siz HD kanalları IP tv de sorunsuz izliyorum dediniz.! Ee ne demişler her şeyin elbette bir ilki vardır size iyi seyirler dilerim...

pamuk611

Özel Üye
Özel Üye
9 Eyl 2019
301
110
43
arkadaşlar sanıyorum ya wifi adaptorö alacağım yada yeni modem alacağım, modemin arızalı olduğu bilgisi verildi, Aşagıdaki modemlerden hangisi tercih etmeliyim
Modem Fiyatları & ADSL VDSL Modemler - Vatan Bilgisayar

Bu mesajı henüz net bir cevap alamadım, yorum yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim

internet arızası bildirmiştim, gelen ekip modem değişecek deniliyor, uygun bir modem yada farklı alternatif denemek istiyorum

Bu akşam maç izledim, hafif aralıklar donma yaşandı, maçı izledim, cuma akşamın yaşanan donma olayı ilgili yere mesaj ile bildirdim, son 2 gündür, donma olmamasına karşın çok yüksek oranda degildi, yorumlardan yola çıkarak bir altenatif ariyorum, cuma akşamın cihazdan hiçbir şey izlenemedi, xpanel yüklediğimden izledim, bazen 4 k yayınlarında izliyorum biraz izleyince donma oluyor, aslında sizlerin kullandığı modem ve internet hızınızı öğrenmek ona hız ve modem almayı düşünüyorum, yorumlar için teşekkür ederim

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Bende kablotv ve kablo internet var hızım 100 lük tarifedeyim
Uzun zamandırda kullanıyorum
Bu nedenle modem konusunda yardımcı olamıycam