Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next2071 Bazı Sorular

bay35

0
Üye
13 Mar 2016
8
8
3
Merhaba değerli kullanıcılar,

Next2071'de kanal düzenlemelerini bilgisayarda kolayca yapabiliyor muyuz? Enigma2 kullanıyordum ve bilgisayarda hallediyordum. Burada durum nedir?
İptv/Stalker/Cccam girişlerini bilgisayar tarayıcısı üzerinden veya ftp ile uydu alıcısına bağlanıp veri gönderimi/düzenlemesi yapabiliyor muyuz?
Cccam satır sınırı var mı?
Tarayıcı üzerinden kanal geçişlerini yapabiliyor muyuz?
Cihazı rahatlatmak için kullanmadığımız uygulamaları kaldırabiliyor muyuz? Hayır ise, geliştiricilere fikir olması için yapabilmek ister miydiniz?

Cihazla ilgili ipuçları/kolaylıklar varsa deneyimli arkadaşlardan bekliyorum.

İyi günler.

bay35

0
Üye
13 Mar 2016
8
8
3
Forum kültürü bitmiş. Deneyebildiklerimi aktarayım.

İptv/Stalker girişleri tarayıcıdan 192.168.1.x(alıcı ipsi) girince Stalker gibi sekmeler çıkıyor oralardan direkt eklenebiliyor.​
Tarayıcı üzerinden kanal geçişleri vs. Kumandada ne varsa yapılabiliyor.​
Cihazın yedeğini .ndb uzantısıyla alabiliyoruz. Ama bunu bilgisayarda açıp kanal düzenlemelerini yapabiliyor muyuz bilmiyorum. Umarım olur.​
Elle listeleri düzenlemek uğraştırıcı.​
Bazı stalker hesaplarında(yayın kalitesi yüksek-4k*8k) kanalı açarken uzun sürüyor ve geri çıkmak isteyince de cihaz afallıyor ana menüye dönüyor ama uydu kanalları açılmıyor, fiş sök/tak yapmak gerekiyor. Belki de o portal ile alakalıdır. Hepsinde yaşamadım.​
Kullanmadığımız uygulamaları silmeyle alakalı bir bölüm bulamadım. Olsa iyi olur. Hava durumu/sports fikstür puan durumu/dlive/reklam vs. işime yaramıyor.​

bay35

0
Üye
13 Mar 2016
8
8
3
İnternette araştırma yaptım, next 2071 için kanal editörü bulamadım. Yıl olmuş 2023, 600 küsür liralık ürünler satılıyor ama basit bir kanal editörü bile yok!
Next firmasına yakışmıyor, her modelle uyum sağlayabilecek standartta bir kanal editörü beklemek hakkımız.
İlgililerin dikkatine...

metmurat55

0
Üye
25 Ağu 2013
16
4
3
next 2071 kumandadan kapatılınca tam kapanmıyor eternet ışığı yanıyor ve cihaz sıcak kalıyor uyku modunda kalıyor sanırım tam kapatılmaz mı bu cihaz

sshyzhe

Özel Üye
Özel Üye
24 Ağu 2020
211
334
63
bu seri cihazlar tam kapanmıyor derin uyku(tam kapanma) sunplus cihazlarda var .

debug

0
Üye
23 Kas 2013
101
22
18
next 2071 kumandadan kapatılınca tam kapanmıyor eternet ışığı yanıyor ve cihaz sıcak kalıyor uyku modunda kalıyor sanırım tam kapatılmaz mı bu cihaz

standbayda kalıp geri acında bir süre sonra sinyal yok hatası veriyor cihaz esas büyük srunda bu daha bunu çözemediler
tüm 2071 lerde var bu buna bile çözüm bulamadılarki

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
285
174
43
İnternette araştırma yaptım, next 2071 için kanal editörü bulamadım. Yıl olmuş 2023, 600 küsür liralık ürünler satılıyor ama basit bir kanal editörü bile yok!
Next firmasına yakışmıyor, her modelle uyum sağlayabilecek standartta bir kanal editörü beklemek hakkımız.
İlgililerin dikkatine...
ACİL YENİ GENİŞ İÇERİKLİ BİR ANA YAZILIM GEREKLİ…

Son düzenleme:

debug

0
Üye
23 Kas 2013
101
22
18
Sorununuz için bir video çekip ekleyin ilgililer görecektir. Sorunu genele yaymak doğru değil. Sizdeki cihazda problem olabilir, kullandığınız ekipmanda sorun olabilir.
Zaten sorun genel menü ayarlan TV uyum ayarları içimde next connet açık olsun. Bu şekilde kumandadan cihazı kapatın. Cihaz standbay da 10 dk kadar beklesin. Kumandadan geri açın sinyal yok hatası verecek cihazınız.Bu durum tüm next 2071 lerce var. Sizin sorunu anlamayıp dediklerimi yapmadan yani denemeden sorunu görmezden gelmeniz doğru değil..

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
789
93
Zaten sorun genel menü ayarlan TV uyum ayarları içimde next connet açık olsun. Bu şekilde kumandadan cihazı kapatın. Cihaz standbay da 10 dk kadar beklesin. Kumandadan geri açın sinyal yok hatası verecek cihazınız.Bu durum tüm next 2071 lerce var. Sizin sorunu anlamayıp dediklerimi yapmadan yani denemeden sorunu görmezden gelmeniz doğru değil..

standbayda kalıp geri acında bir süre sonra sinyal yok hatası veriyor cihaz esas büyük srunda bu daha bunu çözemediler
tüm 2071 lerde var bu buna bile çözüm bulamadılarki

Burada sinyal yok yazmışsınız, bende buna istinaden zaten size uydu sinyali mi, görüntü mu yok diye sordum, sorun benim anlamamam değil, sizin sorunu doğru ifade edememeniz, ilk mesajınıza next connect (hdmi cec) ile ilgili olduğu video (görüntü) sinyali olmadığını belirtmediniz, sinyal yok hatası yazmışsınız. Cihazda Next connect açmak yetmiyor, tvde hdmi cec aktif olması gerekiyor, buna rahmen sorun yaşıyorsanız, tv modelinizi ve sorunu firmaya iletmeniz gerekir, tv ve cihaz arasında bir uyumsuzluk olabilir, eski vestel ve Philips TV'lerde benzer şikayetler oldu geçmişte, ben kendi kullandığım vestel ve arcelik lcd'lerde rastlamadım bu soruna.

SM-M215F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

debug

0
Üye
23 Kas 2013
101
22
18
Zaten sorun genel menü ayarlan TV uyum ayarları içimde next connet açık olsun. Bu şekilde kumandadan cihazı kapatın. Cihaz standbay da 10 dk kadar beklesin. Kumandadan geri açın sinyal yok hatası verecek cihazınız.Bu durum tüm next 2071 lerce var. Sizin sorunu anlamayıp dediklerimi yapmadan yani denemeden sorunu görmezden gelm(n)eniz doğru değil..
Burada sinyal yok yazmışsınız, bende buna istinaden zaten size uydu sinyali mi, görüntü mu yok diye sordum, sorun benim anlamamam değil, sizin sorunu doğru ifade edememeniz, ilk mesajınıza next connect (hdmi cec) ile ilgili olduğu video (görüntü) sinyali olmadığını belirtmediniz, sinyal yok hatası yazmışsınız. Cihazda Next connect açmak yetmiyor, tvde hdmi cec aktif olması gerekiyor, buna rahmen sorun yaşıyorsanız, tv modelinizi ve sorunu firmaya iletmeniz gerekir, tv ve cihaz arasında bir uyumsuzluk olabilir, eski vestel ve Philips TV'lerde benzer şikayetler oldu geçmişte, ben kendi kullandığım vestel ve arcelik lcd'lerde rastlamadım bu soruna.

SM-M215F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben bu sorunu buraya ilk kez yazmıyorum
bu sorun tüm cihazlarda var siz hala sorunu bile anlamamışsınız
4 farklı kullanıcıda 4 ayrı tv modelinde var bu sorun.
siz bir bu durumu deneyin sonra gelip burda yazın ben o kadar eminim
kapa cihazı kumandadan 10 15 dk bekle sonra ac bakalım sinyal varmı
biz bu duruma yetkili serviste bile cevap bulamadık...eminim diyorum yetkili serviste denendi aynı sorun oldu
eminim diyorum nexte bu durumu ilettik evet sorun var dediler ama cevap bulamadılar....

debug

0
Üye
23 Kas 2013
101
22
18
ben bu sorunu buraya ilk kez yazmıyorum
bu sorun tüm cihazlarda var siz hala sorunu bile anlamamışsınız
4 farklı kullanıcıda 4 ayrı tv modelinde var bu sorun.
siz bir bu durumu deneyin sonra gelip burda yazın ben o kadar eminim
kapa cihazı kumandadan 10 15 dk bekle sonra ac bakalım sinyal varmı
biz bu duruma yetkili serviste bile cevap bulamadık...eminim diyorum yetkili serviste denendi aynı sorun oldu
eminim diyorum nexte bu durumu ilettik evet sorun var dediler ama cevap bulamadılar....
son güncelleme ile sorun çözülmüş

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
285
174
43
YouTube uygulamasında videolar neden hep 720p? full HD olamıyor mu?

xxhalilx

New member
Üye
11 Nis 2023
3
1
3
Timeshift kullanırken donma yaşıyorum. Cihazi ilk aldığımda boyle bir problem yoktu. 2-3 aydır yaşıyorum. Usb bellek değiştirdim, cihazı soğutarak denedim. Çözüm olmadı. Benzer problem yaşayan varsa onceki yazılımlardan birine dönmeyi düşünüyorum.

Sansar Selim

Moderator
Yönetici
Moderator
4 May 2020
841
722
93
Timeshift kullanırken donma yaşıyorum. Cihazi ilk aldığımda boyle bir problem yoktu. 2-3 aydır yaşıyorum. Usb bellek değiştirdim, cihazı soğutarak denedim. Çözüm olmadı. Benzer problem yaşayan varsa onceki yazılımlardan birine dönmeyi düşünüyorum.

Yıllardır kullanıyorum hocam. TimeShift'de herhangi bir problem yok.Önceki yazılımlarda da yok güncel yazılımda da. Donanımsal bir probleminiz olabilir. USB, LNB veya Alıcıda.

xxhalilx

New member
Üye
11 Nis 2023
3
1
3
Sorun çözüldü. Usbden kaynakliymis. Ama 4 farklı usb denemistim. Sanirim zamanla hepsinin performansi düşmüş. Harici hard diskle sorun çözüldü.