Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

NextStar YE-18000 HD CX 24.09.2012 Tarihli Yazılımı. (MAVİ MENÜLÜ)

asi-emree

0
Üye
25 Nis 2012
26
0
1
Evet sonunda TNT sat ve canal sat kanalları eklenmiş çok teşekkürler sayın karbon ve next nextstar

harun1686

0
Üye
30 Eyl 2012
3
0
1
herkese slm cihazım next ye 18000 hd cx ben bu en son cıkan 24 09 2012 yazılım usden yüklüyorum cihazı tekrar acında yeni güncelstirme var diyor deavm etmek için evet deyin diyor evet diyorum yarıda hata verip takılıyo yardımcı olursanız sevinirim

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
herkese slm cihazım next ye 18000 hd cx ben bu en son cıkan 24 09 2012 yazılım usden yüklüyorum cihazı tekrar acında yeni güncelstirme var diyor deavm etmek için evet deyin diyor evet diyorum yarıda hata verip takılıyo yardımcı olursanız sevinirim

Uydu üzerinden yapılan güncellemeler Uydu güncellemeli ürünlere verilen yazılım Usb ile yada Network üzerinden yapılan güncellemelerin de cihaz versiyon 0 olarak tanımlanır uydu üzerinden güncelleme yapıldığında 1 olarak tanımlanır. Bu yüzden yazılım güncellemesi var olarak bilgi ekranı tarafınıza sürekli gelecektir.Yeni yazılım bilgisinin gelmesini istemiyorsanız

Menü - sistem Ayarları - Diğer Ayarlar Otomatik OTA Kontrolü : Kapalı yapınız

Yani aynı yazılımı USB bellek ile yüklediğinizde Yazılım versiyonu 121,uydu üzerinden güncellediğiniz ise 122 olacaktır.(Cihazı açtığınızda direk bu uyarı çıktığında yüklerseniz Kanal listelerinizde silinir,yüklemek isterseniz menüden uydu üzerinden güncellemeyi seçip ''sadece yazılım'' olarak yükleyiniz..)
( Alıntı @Karbon )

harun1686

0
Üye
30 Eyl 2012
3
0
1
tesekürler siteden 30 08 2012 yazılımını yükledim usden yazılımı attım o yazı tekrar ekrana gelmedi youtube wifi menüleride geldi fakat 24 09 2012 usbden attıgımda o yazı ekrana geliyor cihazının yeni güncellişitrmei var diye 24092012 son yazılımsa güncellestir degimizde yazılımız güncel demesi gerekmezmi onuda anlamadım suan 30 08 2012 yüklü bir sorun yok ilginize tesekkürler

harun1686

0
Üye
30 Eyl 2012
3
0
1
bu yazılımı yükleyince tekrar cihazı kapatıp acınca yeni güncellestirmniz var diyor evet diyorum yükle takılıo bazen %73 de bazen %90 degişiyo bu güncel yazılımısa cihaz neden yazılım var diyor anlamadım yardımcı olacak arkadaslara simdiden teskkürler

enisumit

0
Üye
2 Haz 2012
9
0
1
Günaydın Usta

NextStar YE-18000 HD CX 24.09.2012 Tarihli Yazılımı dün akşam kurdum görüntü kalitesi hd kanallarda bile bozuldu. 30.08.2012 tarihli yazılımı tekrar kurdum düzeldi. Aynı sıkıntıyı yaşayan varmı? Yoksa benim cihazla ilgili birşeymi merak ediyorum.
İyi çalışmalar...

aynı sıkıntı bende de var.... geri dönüş yapacağım

erkano

0
Üye
10 Haz 2012
5
0
1
Marmara
NextStar YE-18000 HD CX 24.09.2012 Tarihli Yazılımıdır.

Yazılım Notları :

Sayın KARBON 24/9/2012 Tarihli yazılımı USB den yüledim.Bütün favorit listeri gitti,yeni yazılımda Hotbird kanalları eksik ve radyokanalları yok,Türksat 'ta kanal A ve ART yok.
Ayrıca kanallar arası geçişte Kanak çok kısa görünüp gidiyor arkasından yerine oturuyor.
Bu yazılımlar performans arttırmak için yapılmıyor mu ? Bırakın Android' i, ben eskiden kullandığımı arar oldum Bu anlattığım sorunlar nasıl çözülecek yeni yazılımdan önce lütfen onu cevaplayın SAYGILAR ERKAN ÖZÜCE ( 18000 CX HD )

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Sayın KARBON 24/9/2012 Tarihli yazılımı USB den yüledim.Bütün favorit listeri gitti,yeni yazılımda Hotbird kanalları eksik ve radyokanalları yok,Türksat 'ta kanal A ve ART yok.
Ayrıca kanallar arası geçişte Kanak çok kısa görünüp gidiyor arkasından yerine oturuyor.
Bu yazılımlar performans arttırmak için yapılmıyor mu ? Bırakın Android' i, ben eskiden kullandığımı arar oldum Bu anlattığım sorunlar nasıl çözülecek yeni yazılımdan önce lütfen onu cevaplayın SAYGILAR ERKAN ÖZÜCE ( 18000 CX HD )

Erkan Bey ;
Daha önce bir çok kez yazılarımda ve bu bölümde de söylemiştim,sizin vasıtanız ile tekrar etmiş olalım.
KANAL LİSTESİNİN KAYBOLMASI İSTEMEYEN KULLANICILAR YAZILIMI YÜKLERKEN GÜNCELLEME MODUNU ''SADECE YAZILIM'' OLARAK SEÇİP YÜKLESİN.
Kanal yedeğiniz var ise yükleyebilirsiniz.

Kanal kaybolup,tekrar yerine oturuyor ise görüntü ayarlarını değiştirin TV den kontrol yaparsanız bu dediğiniz görüntü dengeleme işlemi olmaz..

alituncay28

0
Üye
28 Şub 2012
56
0
6
istanbul
erkan bey ;
daha önce bir çok kez yazılarımda ve bu bölümde de söylemiştim,sizin vasıtanız ile tekrar etmiş olalım.
kanal lİstesİnİn kaybolmasi İstemeyen kullanicilar yazilimi yÜklerken gÜncelleme modunu ''sadece yazilim'' olarak seÇİp yÜklesİn.
kanal yedeğiniz var ise yükleyebilirsiniz.

Kanal kaybolup,tekrar yerine oturuyor ise görüntü ayarlarını değiştirin tv den kontrol yaparsanız bu dediğiniz görüntü dengeleme işlemi olmaz..
sayin ustam 24.09.2012 tarİhlİ yazilimi yÜkledİm yanliz ŞÖyle bİr sorunum var hortbİrdve astra uydusunu otamatİk tarama yapinca normal tariyor.ama tÜrksat uydusunu otamatİk tarama yapinca tp lerİ yenİden yÜklÜyor tÜm kanallar 2 tane oluyor.tp aramada yapinca mevcut frekanslarin ÇoĞunu arama yapinca kanal yok dİyor bu sorunu nasil dÜzeltebİlİrİm

ozlemkizanlik

0
Üye
8 Eki 2012
1
0
1
Bu yazılımdaki en büyük hata ise kanal listesini düzeltirken "sil" düğmesinin görevini yerine getirmemesidir. İstediğiniz kanalları silemiyorsunuz!

alituncay28

0
Üye
28 Şub 2012
56
0
6
istanbul
Bu yazılımdaki en büyük hata ise kanal listesini düzeltirken "sil" düğmesinin görevini yerine getirmemesidir. İstediğiniz kanalları silemiyorsunuz!
bendede aynı sorun türksatta vardı.türksatı komple uydu listesinden sildim yeniden ekleyip tarattım sorun düzeldi şimdi istediğim kanalın üzerine gelip silebiliyorum.hortbird ve astrada bu soruna denk gelmedim

erol5622

0
Üye
14 Mar 2012
1
0
1
merhaba arkadaşlar benim cihazda da bu yazılım var cihaz kendini yeniden başlatıyor servise getirdim yaptılar aynı sorun yine var ne yapmam gerekiyor?

okanik

0
Üye
2 Eyl 2012
1
0
1
Merhabalar
Son çıkan yeni yazılımı kurdum görüntü kalitesini en iyi verim almak için hangisini seçmeliyiz 1080 50p mi yoksa 1080 50i mi önceki yazılımdan 1080 50p den daha iyi verim alıyordum şimdi sanki kıyas yapmakta zorlanıyom 1080 50i görüntüsünde kalite artmış sizce doğru tercih hangisi

enisumit

0
Üye
2 Haz 2012
9
0
1
MAch1 hocam, Karbon Hocam herkes görüntü kalitesinin düştüğünden şikayetçi.lütfen bir yorum yapın bir çözüm üretin bizlere....

razgradlı

0
Özel Üye
1 Nis 2012
186
223
43
istanbul silivri
merhaba son yazılımla beraber radyolar bölümünde ekran mavi oluyor ve tetikleme istiyor bu sorun çözülemezmi acaba bazı radyolarda yapıyor genellikle trt radyoları

charli

0
Üye
6 Eyl 2013
14
0
1
MAch1 hocam, Karbon Hocam herkes görüntü kalitesinin düştüğünden şikayetçi.lütfen bir yorum yapın bir çözüm üretin bizlere....

Görüntü kalitesi TV ayarları ile alakasız, 42 Led 50 inc plazmada yapmadığım ayar kalmadı, next orjinal dil seçeğine gelirsen görürsün, tvlerin kabahati yok sorun tamamen nextin kalitesiz görüntü değerleridir.

Yapacak hiç birşey yok, kontrası düşür ve benim gibi satacak müşteri ara, bu cihazlarla tv keyfi olmaz, paramla rezil oldum tek açıklması bu.

Arkadaş tv ayarlarını vermiş, çok alakasız bir şey cihazın kendisi renk ve görüntüyü doğru sinyalle panele akartamıyor.