Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

nextstar ye 18000 hd cx - youtube sorunu

naletcix

0
Üye
25 Şub 2013
1
0
1
selam arkadaşlar nextstar ye 18000 hd cx aletim için nextin wifi adapterinden aldım internet bağlantısını sağladım, radyo ve diğer şeyler çalışıyor fakat youtube'a girdiğim zaman videoları buluyor fakat oynatmıyor sanırım video formatını desteklemiyor uyarısı veriyor. ayrıca ip tv menüsüde görünmüyor nasıl bir çözüm bulabilirim bu duruma?

falconado

0
Üye
11 Nis 2013
10
1
3
selamlar,
next ye 18000 hd cx makinamda 2.4 wi-fi var. sürekli 5-10 sn. aralıklarla kopuyor. bu sorunu çözebilen var mı? fiber internet var bende modemle araları 50 cm. maksimum bilgi için söylüyorum. sinyal %91 de sürekli.
windows xp de denedim saatlerce veri indirdim süper çalıştı. yani arızalı falan değil. yalnız forumlardan araştırdım. bu sorun sanki kronikleşmiş. bilen abiler lütfen cevap yazarlarsa sevinirim. bu sorun yazılımsal mı, yoksa teknik altyapıyla mı ilgili? veya aklıma birşey geliyor ama şifreleme sistemi ile ilgili bir uyumsuzluk mu var makina da bilgisi olan aydınlatabilir mi? şimdiden teşekkürler.
bu arada ben de youtube a girdiğimde naletcix arkadaşın yazdığı gibi no video falan diyor. bir garip durum. yani hiçbir durumda video oynatmıyor.

falconado

0
Üye
11 Nis 2013
10
1
3
arkadaşlar wi-fi ile nasıl kopmadan şakk diye bağlnatı kuruyorum anlatayım. belki sizlerede faydası olur.
1- modem ayarlarından (192.168.1.1 genlede tutar bu) şifreleme TKIP yaptım.
2- modem bağlantı 802.11 bağlantı 2.4 ghz hız ama max. 11 mbit olarak ayarladım. Bu hızınız düşürür ama zaten şu an evdeki fiber internetim benim 8 m.bitten yukarı çıkmıyor. onun için beni etkilemedi.
3- next wi-fi anteni biraz gevşettim. tam sıkmadım. (burasını çok ciddiye almayabilirsiniz)
4- son yazılım 22.03.2013 tarihli siyah menülü. çekimleri düşük gösteriyor. wifi ağlarını %65-67 lerde falan ama bağlandı mı %99 kalite ile bağlanıyor. diğer komşuların sinyalleri %12 de standart gibi ilginç
5-Ayrıca mac adresini de modeme sabit IP den tanıttım. mesela 192.168.1.165 ten benim kini görüyor.
En ÖNEMLİSİ buydu. BUraya dikkat. next modemin tanıdığı wifi MAC adresi hatalı. hem next reciverdan hem modemden istemcilerden bi kontrol edin anlayacaksınız. ben ne yaptım. modemin sabit aIP den gördüğü Wifi ın gerçek mac adresini alıp next 18000 hd cx recievera wifi ayarları en alt alt satıra aynen yazım. DHCP açık yapıp varsayılan DNS leri 8.8.8.8 yaptım. durum harika hiç kopmuyor. sinir bozucu STP IP alınmıştır. yazısı artık çok sinir bozucu olmuştu. artık yok çok şükür. Anlttıklarımdan en ÖNEMLİSİ bu madde idi. Next2.4 Wifi cihazların reciverda yazan MAC adresleri gerçek DEĞİL. Buna dikkat modemdem bağlanana aygıtlardan okuyun not edin. Recievera onu girin. sorun kalmayacak. Diğer yazdığım maddeler size kalmış. Ama bunu mutlaka yapın.

NİHAYET bu sayede zaman aşımı, bağlanmama sorunu falan günlerdir yok. süper bir durum. tavsiye ederim. Nerdeyse wifi yı kırıp atacaktım. durumu kurtardım.
iyi denemeler.

not: şu an modemi açıp bakmadan aklıma kalanları yazdım. ama bu işlerle uğraşanlar modemde nerelere bakacaklar bence anlamışlardır. kusura bakmayın. biraz karıştırın karşınıza çıkar.