Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Nöbetçi eczaneler 'kepenk arkasından satış'a başladı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,010
12,242
113
ALMANYA
İstanbul Eczacı Odası'nın dün almış olduğu nöbetçi eczanelerin kepenk arkasından hizmet verme kararı sonrasında nöbetçi eczaneler kepenk arkasından hizmet vemeye başladı.

İstanbul'da son günlerde yaşanan nöbetçi eczane soygunlarının ardından, İstanbul Eczacı Odası eczanelerin kepenk arkasından hizmet vermesi konusunda karar almıştı.

Kararın ardından bazı eczaneler kepenk arkasından hizmet verdi. Kararın uygulandığı eczanelerden birisi de Fatih'teydi.

Nöbetçi eczaneye gelen vatandaşlar kepenk arkasından ilaçlarını aldı. Birçok eczanenin ise 'kepenk' önlemi almadığı görüldü.

'GÜVENDE OLMAK İSTİYORUZ'
Kararın ardından nöbete kalan birçok eczane kepenklerini kapatmadan hizmet verdi. Bu eczanelerden birisi de Karaköy'deydi. Nöbete kalan eczacı Bedis Babi eczacılar olarak kendilerini güvende hissetmek istediklerini belirterek şunları söyledi: ''Olayları biliyoruz. Bende kendimi emniyette hissetmek istiyorum. Ne zaman nerede ne olacağı belli değil.

Önümüzdeki günlerde en azından kapının açıldığı yere bir parmaklık veya kepenk koyabilirim. Burası yol üzeri olduğu için 5-6 yıldır nöbete kalıyorum.

Bugüne kadar herhangi sıkıntı yaşamadım. Bu yaşamayacağım anlamına gelmez.'' Öte yandan bazı eczaneler ise "kepenk arkasından satış" uygulamasına günler öncesinden geçmişti.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
kepenk arkasından satış

düşündürücü ve inanamıyorum ............2016 yılındayız ve CAN GÜVENLİĞİ gerekçesi ile Kepenk ardından satış...

DüşünmEsi gerekenler ne düşünüyor ve ne yapıyorlar ÜLKEMDE

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI
. Devletin temel amaç ve görevleri
Madde 5
–
Devletin temel amaç ve görevleri, Türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini,
Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve
hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal
engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır

Son düzenleme:

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Çok saçma ve gereksiz bir uygulama olmuş... Demirden korkan trene binmesin arkadaş. Evhamla da yaşanmaz ki. Münferit bir veya bir kaç olay yüzünden böyle bir karar almak hangi zekanın ürünü bilmiyorum. Hastanelerde kepenk arkasından hasta muayene etsinler o zaman. Bu dünyada suç ve suçlular var sen yaparsan yap olmaya da devam edecekler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Çok saçma ve gereksiz bir uygulama olmuş... Demirden korkan trene binmesin arkadaş. Evhamla da yaşanmaz ki. Münferit bir veya bir kaç olay yüzünden böyle bir karar almak hangi zekanın ürünü bilmiyorum. Hastanelerde kepenk arkasından hasta muayene etsinler o zaman. Bu dünyada suç ve suçlular var sen yaparsan yap olmaya da devam edecekler.

Bilmem farkındamısınız hastanelerde ÖZEL-GÜVENLİK var malumunuz.Buna rağmen zaman zaman hasta yakınlarının DOKTOR lara uyguladığı ŞİDDET ne olacak peki,adamlar sülalesini getiriyor POLİS bile yardım istendiğinde müdahalede yetmiyor bile.Hal böyle olunca zavallı ECZACI ne yapsın can güvenliği için üç kuruş para kazanacak yazık günah değilmi.Bu nasıl bir mantıktır böyle DEMİRDEN KORKAN TRENE BİNMESİN bizler can güvenliğinden bahsediyoruz.Yani kutsal yaşama ve yaşatma hakkından.Zaten bu konuda sıkıntı yokki herkes sonuçta gidip ilaçlarını rahatlıkla alabiliyor.Haa değişen nedir eczaneye giremiyor ama kepenk arkasından işini görüyor... Şimdi siz taksi şoförü olsanız akşamcı olduğunuzu farzedelim iti kopuğu seçme hakkımız olmadan binebiliyor araçlara kalksalar sizi gasp etseler nasıl olur.? ( Allah korusun.) Ki zaten bu şekilde olursa gene iyi zaman zaman bir çok taksicimiz öldürülmedimi.( Ekmek parası uğruna.) Madem DEVLET vatandaşını koruyamıyor o halde BİZLER kendi TEDBİRLERİMİZİ alıp kendi can güvenliğimiz için ne tedbir gerekiyorsa almak zorundayız. ( Yasalar çerçevesinde )

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ

TEKONMAN Düşüncenizdir.begenmesemde katılmasamda saygı duyarım.

http://www.next.web.tr/showthread.php/8585-Padi%FEahin-kolu-kesilsin.html?p=58381#post58381

Son düzenleme:

polermo_85

0
Üye
31 Eki 2015
1
1
3
arkadasim sen gece 3de 4de tek basına nobet tutarken hapcının biri elinde bıcakla gelip suboxon isterse senden eminimki demir kepenk arkasından degil berlin duvarının arkasından ilaç vermek istersin

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Sizin döneminizde bilmemney kuyruklarında bekliyordu insanlar diyen bazı yezidler ve destekçileri acaba bu olaylara ne diyecek çok merak ediyorum. Halkın can güvenliğinin olmaması çok üzücü.

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
ülke öyle hale geldi ki güvenlik sıfır ve geriye dönüş başladı kötüye

c1no

0
Üye
5 Şub 2015
167
0
16
marmara
Keşke kuyruklar geri gelse di mi sezgin bey,insanlar sabahın dördünde sıralansalar hastahanelerde yemedikleri azar kalmasa ee hakkediyorlar tabi koyunlar çünkü di mi.Sizin derdiniz halk falan değil bunu çoktan anladıkta,anlayamadığım içinizdeki nefretten iyi olan hiçbir şeyi görememeniz ,olabilir bazı hoş olmayan durumlar var tabi ama siz hep olumsuzlukrı arıyorsunuz ve artık biliyor musunuz inandırıcılığınızda kalmadı yeter artık.

Son düzenleme:

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Keşke kuyruklar geri gelse di mi sezgin bey,insanlar sabahın dördünde sıralansalar hastahanelerde yemedikleri azar kalmasa ee hakkediyorlar tabi koyunlar çünkü di mi.Sizin derdiniz halk falan değil bunu çoktan anladıkta,anlayamadığım içinizdeki nefretten iyi olan hiçbir şeyi görememeniz ,olabilir bazı hoş olmayan durumlar var tabi ama siz hep olumsuzlukrı arıyorsunuz ve artık biliyor musunuz inandırıcılığınızda kalmadı yeter artık.

Sözde yerli uçaklarumız göklerde ama yerdeki halkımızı koruyamıyoruz. Ne yazık ki kuyruk döneminden daha vahim bir durum. Ama anlamanızı beklemiyorum. ;)

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Sizin döneminizde bilmemney kuyruklarında bekliyordu insanlar diyen bazı yezidler ve destekçileri acaba bu olaylara ne diyecek çok merak ediyorum. Halkın can güvenliğinin olmaması çok üzücü.

Arkadaşım söylediğinle ne alakası var bir kötü dönem bitmiştir fakat başka bir kötülük başlamıştır.Kendini bilmeyen insanlar her dönemde olmuştur ve olacaktır.Sizin bahsettiğiniz dönemde uygulayıcı devletti şimdi devlet düzeltildi kötü her devirde kötülüğünü yapacaktır.Eminim anlamışsınızdır.

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,010
12,242
113
ALMANYA
Ben 10 senedir avrupa da yasiyorum Alman ya daki nöbetci eczaneler de ayni sartlar altin da satis yapiyo yine Türkiye de receteyi görüp kapiyi acip iceri allanlar var Burda zille basip bekiliyosun ve satis ellmeni geliyo bakiyo receteyi aliyo ilac lari gettiriyo ilk geldigim de esime sordum yillardir Burda Boyle dedi.
Türkiye de neden olmasi hep göttüye yormamak lazim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...