Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

RCA Kablo ile Menü Sorunu

girginoz

0
Üye
4 Mar 2015
193
13
18
İzmir/Çeşme
Günaydın
Köyden geldim şehire, lakin TV tüplü, HDMI yok.
Cihazda da scart yok.
RCA ile bağlanınca hiçbir menü çıkmıyor.
Biçareyim, bi çare:sigara2:

ercan1248

0
Üye
6 Ağu 2016
5
0
1
cihaz kendini hdmı olarak ayarladığından oluyor o öyle durumda kumanda üzerinde 576/1080 yazan tuşa bas menü görünecektir.

girginoz

0
Üye
4 Mar 2015
193
13
18
İzmir/Çeşme
cihaz kendini hdmı olarak ayarladığından oluyor o öyle durumda kumanda üzerinde 576/1080 yazan tuşa bas menü görünecektir.

Denedim, HDMI ayarlı iken RCA'da görünmüyordu. Tahmini olarak birkaç deneme yaptım, tutturamadım.
Ne kanal listesi, ne uydu listesi, ya da menü içeren hiçbir tuşta hiçbir şey görünüyordu. Menü tuşunda sadece, mavi boş ekran görünüyordu.

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
Günaydın
Köyden geldim şehire, lakin TV tüplü, HDMI yok.
Cihazda da scart yok.
RCA ile bağlanınca hiçbir menü çıkmıyor.
Biçareyim, bi çare:sigara2:

1. Yöntem;
Uydu alıcısının video çözünürlük ayarını bir başka hd tv ye bağlayıp ayarları 576p/i konumuna getirip kaydettiğinde sorun aşılmış olacaktır.
2. bir yöntem ;
Eğer uydu alıcınızda RF girişi varsa burdan deneyin çok eski teknoloji olmasına rağmen scart veya rca dan daha iyi görüntü verebiliyor bazen tabi burda anten kablosu çok kaliteli olmalı ( benim tüplü tv den biliyorum scart rca kablosuyla görüntüm mat iken rf kullanarak görüntü daha belirgin ve canlı oluyor )

girginoz

0
Üye
4 Mar 2015
193
13
18
İzmir/Çeşme
1. Yöntem;
Uydu alıcısının video çözünürlük ayarını bir başka hd tv ye bağlayıp ayarları 576p/i konumuna getirip kaydettiğinde sorun aşılmış olacaktır.
2. bir yöntem ;
Eğer uydu alıcınızda RF girişi varsa burdan deneyin çok eski teknoloji olmasına rağmen scart veya rca dan daha iyi görüntü verebiliyor bazen tabi burda anten kablosu çok kaliteli olmalı ( benim tüplü tv den biliyorum scart rca kablosuyla görüntüm mat iken rf kullanarak görüntü daha belirgin ve canlı oluyor )

Çözüm olarak 1. yöntem kullanıldı zaten. 2. yöntem bu alıcıda geçersiz.

ercan1248

0
Üye
6 Ağu 2016
5
0
1
Denedim, HDMI ayarlı iken RCA'da görünmüyordu. Tahmini olarak birkaç deneme yaptım, tutturamadım.
Ne kanal listesi, ne uydu listesi, ya da menü içeren hiçbir tuşta hiçbir şey görünüyordu. Menü tuşunda sadece, mavi boş ekran görünüyordu.
Herhangi bir Kanal izlerken 576/1080i tuşuna bir defa bas ama 10-15sn. bekle o sırada cihaz çıkışı 576/756/1080p/1080i şeklinde sıra ile geçecek 15 sn bekle olmadıysa bir daha bas zaten 4 çıkış var her basmanda birine geçer 4. basmadan sonra tekrar ilk döngüye geçer.
Aynı sorun bende de olmuştu menü tuşuna basınca mavi arkaplan çıkıyordu ama hiçbir menü yazısı görünmüyordu ama tv kanallarını izliyordum bu 576/1080 tuşuna bir kaç defa basarak menüyü görünür hale geldi zaten kanal izlerken basarsan o tuşa o tuşun menüsü ekranda çıktığında olay tamamdır. RCA dan bağlandığın için 576 olmalıdır yoksa menü gelmez.

girginoz

0
Üye
4 Mar 2015
193
13
18
İzmir/Çeşme
Bugün yeni yazılımı yükleyince fabrika ayarlarına döndüm, her şey kayboldu.
Color tuşuna bastım, aşağı tuşuna basarak çözünürlük rakamı görününceye kadar aşağı indim. Yalnız bu kez tvden değil, cihazın dijital ekranından takip ettim. Çünkü TV ekranı simsiyahtı.
Çözünürlük rakamı gelince sağ-sol tuşlarıyla 576p yi bulunca zaten tvde de göründü. Öğreniyoruz.

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Bugün yeni yazılımı yükleyince fabrika ayarlarına döndüm, her şey kayboldu.
Color tuşuna bastım, aşağı tuşuna basarak çözünürlük rakamı görününceye kadar aşağı indim. Yalnız bu kez tvden değil, cihazın dijital ekranından takip ettim. Çünkü TV ekranı simsiyahtı.
Çözünürlük rakamı gelince sağ-sol tuşlarıyla 576p yi bulunca zaten tvde de göründü. Öğreniyoruz.

hocam kumandanızın üstteki color tuşuna tek tek basıp beklemeniz yeterlidir kendisi her basmanızda görüntü ayarlarını değiştirir
ne zamanki ekranınızda görüntü alırsanız basmayı bırakın

msonmez16

0
Üye
14 Haz 2015
184
88
28
BURSA
sayın haydar kardeşim hdmi 4 giriş 1 hdmi cıkışlı next sipliterim var 1 nolu girişe next 2000 internet cihaz bağlı 2 nolu girişe machine 3d bağlayorum machineyi hdmi taktığım an tv de görüntü gidiyor aynı girişe amigo puls takıyorum calışıyor 3 gündür uğraştım sonuc alamadım machineyi tek olarak tv ye bağladığım da sorun yok siplitere bağladığımda diyer cihazlarıda calıştırmayor hata nerede olabilir. haydar hocam saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
sayın haydar kardeşim hdmi 4 giriş 1 hdmi cıkışlı next sipliterim var 1 nolu girişe next 2000 internet cihaz bağlı 2 nolu girişe machine 3d bağlayorum machineyi hdmi taktığım an tv de görüntü gidiyor aynı girişe amigo puls takıyorum calışıyor 3 gündür uğraştım sonuc alamadım machineyi tek olarak tv ye bağladığım da sorun yok siplitere bağladığımda diyer cihazlarıda calıştırmayor hata nerede olabilir. haydar hocam saygılar

1.Peki o işi yaptığınızda diğer cihazı standy-by konumuna alıyormusunuz.?
2.Ayrıca machine-3 d nin çıkış ayarına baktınızmı.? 1080-İ HD olarakmı seçilmiş durumda.?

msonmez16

0
Üye
14 Haz 2015
184
88
28
BURSA
haydar hocam machina 3d 1080 ide diyer cihazlar calışır durumda iken takıldığı an diğer cihazları kapatıyor machinada da görüntü yok sipliterin kumandası var 1.2.3.4 diye ayıra biliyor ben daha önce machine pandora wetek amigo puls 4 adet chazı bu şekide kullandım next 2000 alınca sistemi iptal ettim 3 ay oldu yine aktif edeyim dedim bu sorun cıktı hocam...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar hocam machina 3d 1080 ide diyer cihazlar calışır durumda iken takıldığı an diğer cihazları kapatıyor machinada da görüntü yok sipliterin kumandası var 1.2.3.4 diye ayıra biliyor ben daha önce machine pandora wetek amigo puls 4 adet chazı bu şekide kullandım next 2000 alınca sistemi iptal ettim 3 ay oldu yine aktif edeyim dedim bu sorun cıktı hocam...

1.Peki diğer cihazlarda HDMI çıkışını 1080-İ olarakmı kullanmaktasınız.?
2.Ayrıca görüntü format ayarlarınız 16-9 olarakmı seçili.?
3.Machinanın girişinin yerini HDMI-SPLİTTERDE değiştirip denedinizmi.?
4.Bir yerde sanki bir şey atlıyoruz ama nerde.?

msonmez16

0
Üye
14 Haz 2015
184
88
28
BURSA
1.Peki diğer cihazlarda HDMI çıkışını 1080-İ olarakmı kullanmaktasınız.?
2.Ayrıca görüntü format ayarlarınız 16-9 olarakmı seçili.?
3.Machinanın girişinin yerini HDMI-SPLİTTERDE değiştirip denedinizmi.?
4.Bir yerde sanki bir şey atlıyoruz ama nerde.?

Haydar hocam yukarıdaki yazdıklarını kontrol ettim ve denedim Aslihu neslihu yani değişen bir şey yok.